Gündem

Koç Burcu Hangi Ay? Koç Burcu Kadını ve Erkeği Özellikleri Nelerdir? Koç Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu?

Koç Burcu Hangi Ay? Koç Burcu Kadını ve Erkeği Özellikleri Nelerdir?. Özellikle Koç Burcu olanlar Koç Burcu Kadını ve Erkeği Kişilik Özellikleri Nelerdir? bilmek istiyor. Bununla birlikte Koç Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu? Koç Burcu Aşk Hayatı gibi merak edilenler için, Koç Burcu tüm özelliklerini sizler için detaylıca hazırladık.

Koç Burcu Hangi Ay?

21 Mart – 20 Nisan tarihleri ​​arasında doğan Koç burcu, Ateş elementi ve Öncü bir burçtur. Zodyak, yani burçlar çemberi Koç burcu ile başlar. Her yıl 21 Mart tarihinde, Güneş ‘in Koç burcuna girişi yeni bir yılın başlangıcıdır. Baharla birlikte doğa canlanmaya başlar. Kimi zaman havanın ısınmasına aldanan ağaçlar zamanından önce çiçek açar. Bu çiçeklerin meyveye dönmesi zordur.

Tıpkı bunun gibi bazen Koç burcunun da acelecilikle ilgili sınavları olacaktır. Koç burcu başlangıçlarla ilgilidir. İlklerle ve başlangıçlarla ilgili olduğu için deneyimsizdir. Haritamızda Koç burcunun bulunduğu ev konularında genellikle yeni başlangıçlar yapmaya ve sıfırdan öğrenmeye meyilliyizdir.


Koç Burcu Genel Özellikleri

Koç burcu inisiyatif kullanmaya hazırdır. Ancak başlanmış ve yarım bırakılmış projeler de olabilir. Burada yapılacak başlangıçların hangisini “gerçekten istediğini” iyi bilmelidir. Koç ‘un bencillikle suçlanmasına neden olan kendine dönük yapısının nedeni budur. Kendisini tanımalı ne istediğini bilmeli ve gerçekten istediği şeyin peşinden gidecek cesareti gösterebilmelidir. Bu erdemlerini sağlıklı kullanamadığında cesaret kavgacılığa, başlangıçlar yarım kalmış projelere, kendini tanıma bencilliğe dönüşür.

Deneyimsizlik, tecrübesizlik, acemilik Koç burcunun ilk akla gelen vasıflarıdır. Koç burcunda Merkür varsa kişi hızlı düşünecektir, Venüs varsa ilişkilerde sabırsız olabilir, Ay bu burçta olduğunda erken yaşta anne olmak mümkündür. Güneş bu burçta ise başarı ve tanınma erken yaşlarda gelebilir. Savaşçı arketipidir. Barındırdığı yüksek enerjiyi kontrol edemediğinde agresifleşebilir. Erdemlerinden birisi de cesarettir. Risklerin farkında olmak ve buna rağmen harekete geçebilmek cesarettir. Ama risklerin farkında olmadan bir olaya atlamak ve burada yara almak/başarısız olmak (kafayı toslamak) cesaret değil acemiliktir.

Haritada Koç burcunun bulunduğu ev konularında hızlı başlangıçlar yapabiliriz. Ancak bunların sürekliliğini sağlamak zordur. Her seferinde her şeyi yeni baştan yapmak durumunda kalabilirsiniz. Burada kavgaya açığızdır. Girişimciliğimizi kullanabiliriz, tek başımıza hareket etmeye meyilli olabiliriz. Kendi başımızın çaresine bakabildiğimiz, kimseyi dinlemediğimiz bir alandır.


Koç Burcu Karakteristik Özellikleri

Güneş 21 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda yer alır. Koç burcu Mars gezegeni tarafından yönetilir, sembolü de Koç’un boynuzlarını andırır. Boynuzlar hâkim olmak ve üstünlük kurmak ile alakalıdır, zaten öncü burçlar kategorisinde yer aldığı için üstün olma potansiyeli vardır.  Koç burcu insanda başı temsil eder, başı çeken öncü yapısı da mevcuttur

Koç burçlarının, eyleme geçiren ve başlatan dışa dönük bir enerjik bir yapısı vardır.  Yeniye açılmanın, başlangıçların ilk kapısıdır. Yenilikler ortaya koymak, ilerlemeyi, öncülük etmeyi sağlayacak değişimi üretmektir. Koç burçlarının sürekli hissettiği “şimdi” düşüncesidir. Geçmişe dair bir kaygı taşımaz ve geleceğin neler getireceği ile ilgilenmez, anda kalır. Hevesini kaybettiği anda yeni bir projeye yönelir.  İhtiyaçları karşılanmadığında hemen öfkelenmeye, tepki vermeye, ihtiyaçları karşılandığında ise hemen mutlu olmaya yatkındır. Her proje, her yeni başlangıç onları çok heveslendirir ancak o heves bittiğinde yaptığı işi bırakabilir.

Koç burçları teklik ve benlik bilinci ile hareket eder, zapt edilmesi kolay olmayan ve düşünmeden eyleme geçirebilen bir dürtüleri vardır.   Koçlar dünyaya savaşçılık, canlılık ve hayatta kalma güdüsü ile gelir. Her türlü yıldırmaya, karşıt fikirlere rağmen istek ve iradenin üstün gelebilmesi yetenekleri vardır.

Dürtüleriyle harekete geçen bir  Koç ’u aniden bir kavganın içinde bulmak zor değildir. Cesareti ve özgüveni nedeniyle, kendisini ilk öne atandır. Koçun asli görevi başarmaktır,  bunun için de savaşmaya her daim hazırdır. Koç özelliği yoğun olan kişiler,  yaşamı bir savaş alanı gibi algılayabilirler. Her an tetikte savaş başlayacak gibi bir his ile yaşar. Koç kararsız değildir, direk düşünmeden başlama güdüsü ile hareket eder.


Koç Burcu Olumlu ve Olumsuz Özellikler

Bazı durumlarda rekabetçi doğası Koçların hırsını besler. Hiçbir oyunu kaybetmek Koç burcuna göre değildir, kazanmak ve birinci olmak duygusu baskındır. Dürüstlük, heves, bağımsızlık ve cesaret Koç’un özellikleridir. Gereksiz, duygusal inceliklerle vakit harcamayan dışa dönük bir kişidir. Risk alabildiği için lider özelliğine sahiptir .

Gölge yönü dediğimiz negatif özelliği ise bencillik, talep karlık ve sabırsızlıktır. Hemen öfkelenen yönünü çözebilmesi gerekmektedir. Başlatan enerjisi ile bir konunun sonunu getirmesi kolay değildir. Bir görevi bir hedefi olmayan Koç burcu, daha çok huysuz ve öfke yönünü açığa çıkartır. İstediği olmadığı takdirde, diğer kişiye istediğini kabul ettirmek için öfkeli çıkışlar yapar.

Karşısındaki kişi direnirse işler çığırından çıkabilir. Uzlaşmayı sevmeyen yapısı vardır, kendi istediğinin kesin olmasını ister. Koç burcu Astroloji açısından yeni doğan bir bebek gibidir. İstekleri vardır ve bu istekler için çevresini hesaba katmaz. Gerekirse kendini yerden yere atar ve isteklerini yaptırır. Karşısındaki kişinin ne hissettiği algılayamaz. Aslında karşılaştığı pürüzler, stresler, koçu geri adım attırmaz sadece çok tahrik eder.

Bitmeyen tükenmeyen bir enerjisi vardır ve bir günün içine aklımızın bile alamayacağı kadar işi sığdırabilir. Enerjik ve cesur yapısıyla kimsenin cesaret edemediği şeylere cesaret edebilir. Ancak sabırsızlığı ve inadı onun düşüncesizce atıldığı durumlardan zarar görmesine neden olur. Kafasının dikine gitmek onu sürekli aynı hatalarla muhatap eder. Sabırlı ve istikrarlı olmak en temel derslerinden biridir. Koç burcunun ders alması uzun sürer ve her düşüşte mücadele gücüyle tekrar ayağa kalkabilir.

Bu noktada hevesini kaybetmemesi önemlidir, hevesini kaybettiği anda başka şeylere yönelecektir. O’nun dışardan bencil algılanmasının yegâne nedeni, yaptıklarına hevesli yaklaşması ve başkasına zarar verebileceğini düşünmemesinden kaynaklanır. Tabii ki otoritenin kendileri olması gerekir, yönetilmek onlar için uygun değildir. Aklına koyduğunu yapmak, istediğini kesin olarak almak ister.

Koç Burcu Kişilik Özellikleri

Bazı durumlarda narsistik özellikleri devreye girebilir, kendini övme konusuna takılı kalabilir, bencillik açığa çıkabilir. Beğenilme, takdir edilme beklentisi yoğundur. Tüm yönetimin kendi elinde tutması gerektiğini düşünür ve iltifatlarla kendini iyi hisseder. Bazı durumlarda yetersizlik hissettiğinde bunu dışarıya yansıtmaz. Zayıf olmak, savunmasız kalmak, korkak görünmekten hoşlanmaz.

Koç direk konuşur ve gizlisi saklısı yoktur. O nedenle çevresinde herkesin de  her şeyi direk  ifade ettiğini düşünür ve haliyle yanılır. Kendi duygularıyla, mutluluğuyla aşırı ilgilidir bu durum kendini aşırı beğenme olarak açığa çıkabilir. Koç kovalamayı seven bir burçtur, bir şeyi kovalamak onun enerjisini aktif tutacaktır.  Atletik vücut yapısı, hareketli doğası gereği spor yapmaya elverişlidir.

Koç kadınları her şeye yeten, her işini kendisi yapan, eril enerjiye ihtiyaç duymadan kendine yeten bir imaj sergiler. Şikâyet etmeden, her şeye koşarlar. Bu nedenle Koç kadınının yanındaki erkek kendini yetersiz ve eksik hissedebilir. Koç erkeği ise büyümeyen yaramaz bir çocuktur.  Eleştirilmek, takdir edilmemek onları oldukça gerginleştirebilir. Kolay olanı değil, çabalama enerjisini sever, mücadele var ise motive olur.


Yükselen Burcu Koç

Yükselen burç kişinin daha çok fiziksel özelliklerini gözlediğimiz yerdir. Kendisini dışarı nasıl tanıttığını anlatır. Bazen mesleği hakkında bile bize fikir verir. Örneğin Koç burcu daha aktif ve teknik meslek alanlarına yönelebilir. Sportmen bir görünüşü vardır.

Koç Burcunun Gezegeni

Koç ‘un yöneticisi Mars ‘tır. Koç burcunda herhangi bir gösterge yoksa o zaman yöneticisi olan Mars ‘ın hangi evde ve burçta olduğuna bakarız. Bedende kafayı temsil eder. Yükseleni Koç olanlarda kimi zaman başta bir yara izi görülür. Bir doğum haritasında Güneş Koç burcunda ise yani 21 Mart – 20 Nisan arasında doğmuşsanız Güneşiniz Koç burcunda demektir. Güneş bu burçta güçlüdür. Tıpkı yöneticisi Mars ‘a baktığımız gibi Güneşin de durumunu değerlendirebiliriz.

Bir haritada Koç burcunda yer alan gösterge kimi temsil ediyorsa bu kişinin mesleği/tavrı daha çok cesaret, fiziksel efor ya da aktiflik barındırır. Doğum haritanızda Koç burcundaki göstergelere bakarak bu kişilerin hayatınızda kimi temsil ettiğini bulabilirsiniz.


Koç Burcu Erkeği Özellikleri

Koç, zor bir insandır. Spora düşkünlükleri ile tanınırlar. Yaşamlarında aşkın yeri büyüktür. Giyim tarzından konuşmasına, düşüncelerinden davranışlarına kadar her şey kusursuzdur Duygularında samimi ve içten oldukları için, çoğu kez patavatsızlıkla suçlanırlar. Onun eşi, herkes tarafından takdir edilen ve kendisine yakışan bir insan olmalıdır. İlişkilerinde mantığa yer yoktur ve kalplerinin sesini dinlerler.

Zaman kavramı onlar için değersiz bir olgudur ve yaşamla hep yarış halindedir. Kendi doğrularıyla yaşayan bu kişileri anlamak kolay olmasa da birlikte yaşamak zevklidir. Doğuştan sahip oldukları çocuksu ruhları; onları iyi bir babadan çok, iyi bir arkadaş konumuna getirir. Heyecanlı ve meydan okuyan bir kişilikleri vardır. Yaşamlarında ikinci olmaktan nefret ettikleri için de, beraberliklerine kendi damgalarını vuran Koç’ların yanında olmak bile başlı başına bir olaydır. Birlikte oldukları kişiyi nefessiz bırakacak kadar hareketlidirler.

Aşk ilişkileri zordur. Sürekli denetleme duyguları yüzünden partnerleriyle aralarında sürekli sorun çıkar. Baba oldukları zaman da bu duyguyu geç tatmanın keyifsizliğini duyarlar. Onları en iyi koşullarda yetiştirmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Çocukları, onların düzenlerinden sıkılsa bile en küçük sorunlarında yanlarında, babalarını görmekten keyif alırlar.


Koç Burcu Kadını Özellikleri

 

Aşırı kıskanç ve bağımsızlıklarına düşkün olurlar. Bu kişiler oldukça çekici ve etkileyicidirler. Otoriterdirler. İsteklerini gerçekleştirme konusunda engel tanımazlar. Aynı zamanda cüretkardırlar. Bir Koç’la ilişki yaşamak o kadar kolay değildir. Eğer uzun süreli bir beraberlik planlıyorsanız, her an her şeye hazır olmalısınız. Çevresinde olup, bitenler için çok meraklı insanlardır. Başkalarının yaşantısına girmeye bayılırlar.

Sürekli denge arayışı içinde olup, aşksız ve sevgisiz yaşayamazlar. Doğru partneri buldukları anda, yaşamın tadını istedikleri gibi çıkarırlar. Her zaman sonsuz aşkını vermeye hazırdır. Yeter ki duyguları onu yanıltmasın. Çekici, ayartıcı ve oyun bozandır. Sürekli sevildiğini hissetmek ister ve isterse kolayca alışkanlıklarını değiştirebilir. Duygularını çok yoğun yaşarlar. Aşk yaşantıları oldukça gizlidir…

İnsanı mıknatıs gibi çeken bakışları vardır. Karşısındaki kişiyi çok kolay etkileri altına alırlar. Kişisel özgürlükleri onlar için o denli önemlidir ki, bu yüzden en yakın ilişkilerini kesip atabileceği gibi, yine özgürlükleri adına her türlü özveride bulunurlar. Gereksiz samimiyetten hoşlanmayan kişilerdir. Evlilik fikri onları korkutur. Onların yüksek zekalarına ulaşmak ve duygusallık paylaşmak kolay değildir.


Koç Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu?

Koç-Koç Burç Uyumu

Bir Koç; kendi gibi biri ile karşılaştığı zaman, oldukça ilginç bir durum ortaya çıkar. İkisi de kıskanç, duygulu, ateşli ve yönetici tiplerdir. Bağımsızlık duygusu ikisinde de yoğundur. Kısa sürede aralarında üstünlük savaşı başlayacaktır. Biri diğerini ezmek için hayli uğraş vermeye başlar. Öncelikleri, onlar için zevkli bir uğraş haline gelmeye başlar ve daha sonra aralarında bitmeyen savaşlara döner. Karışıklıklar ve ilginç tezatlarla dolu serüvence bir ilişkiye dönüşen bu beraberlik yaşanmaya değerdir. Zaman içinde, her ikisi için de hoş bir aşk olacaktır. Çevresindeki insanlara adeta bir film senaryosu izlettirecek; arkadaşları ve dostları tarafından “Aşkınız nasıl gidiyor? ” sözcüklerine hedef olacaklardır. Eğer sabrederek evlilik gibi bir şansı yakalarlarsa, çocuklarının ablası ve ağabeyi olacaklardır. Asla klasik bir aile olmayacak ve daima genç kalabilmeyi başaracaklardır.


Koç -Boğa Burç Uyumu

Siz, bir Koç olarak her zaman Boğa ile mutluluğu yakalama şansına sahipsiniz. O, sizin değerini bilecek ve siz de onun farklı özelliklerini keşfedeceksiniz. Boğa sakin ve dinginliği sever. Bu nedenle, Koç’un ateşli ve hareketli yaşamını daha sonra yadırgayabilir. Üstelik bir Boğa her zaman sahiplenici ve şüphecidir. Koç, üstün nitelikli ve kaliteli kişilerden hoşlanır. Yoğun duygularına ve güçlü isteklerine Boğa tüm benliğiyle karşılık verebilir. Aralarında tek sorun Koç’un özgürlük şarkılarının hiç bitmemesi ve Boğa’nın sabit yönlerini oldukça zorlamasıdır. Bu ilişki mantıkla şekillendirilirse, zaman içinde kendiliğinden rayına oturacaktır. Gençlik yıllarının fırtınasını yaşlılık yıllarının sakin limanı önleyecektir. Denemeye değer bir ilişki.

Koç -İkizler Burç Uyumu

İşte orijinal ve sıra dışı bir ilişki. Akıllı ve neşeli iki insanın karşılaşması sonucunda aralarında güçlü bir aşk doğar. Ateş ve hava karışımı bu birliktelikte her şey vardır. İkizler insanı çok yönlüdür ve karşısındaki kişi onunla birlikteyken asla canı sıkılmaz. Bir Koç olarak siz; meraklı ve hareketli yapınızla İkizler’de, ortak çok şey bulacak ve “İşte Aradığım Aşk” diyeceksiniz. Fakat ısrarcı bir Koç insanız iseniz, İkizler’in sizden kısa sürede uzaklaşmasına neden olabilirsiniz. Paylaşımlarınızda, gezdiğiniz yerlerde, zevklerinizde belirleyici olmak ve onun adına karar vermek; yapabileceğiniz en büyük hatalardan biridir, unutmayın. İkizler için kıskançlık son derece itici ve tahammül edilmez bir şeydir. Özgürlük duygusunun önemli olduğunu bilir ve bu konuda asla taviz vermek istemez. Eğer kendinize güveniyorsanız, bu ilişkiye başlayın. Yoksa unutun gitsin.

Koç – Yengeç Burç Uyumu

Duyguları simgeleyen bir Yengeç’le beraberlik; son derece enteresan, bir o kadar zordur. Yengeç alıngan ve kırılgandır. Söylediğiniz her şeyi yanlış anlayacak ve size küsecektir. Çünkü, o hiçbir şeyi unutmaz. Oysa siz; asla kin gütmeyen, kızan ve anında her şeyi unutan bir kişisiniz. Üstelik, bir Yengeç alışkanlıklarına bağlıdır ve sizin değişken ruhunuza uyum sağlayamaz. Siz dere tepe dolaşırken, o ağaç gölgelerinde ve su kenarlarında dinlenmeyi yeğleyecek, siz yaşamın gerçekleri ile uğraşırken, o rüyalar dünyasında gezecektir. Ara sıra dünyanız birleşebilir ve duygusal ihtiyacınızı onunla tatmin edebilirsiniz. Fakat bir gün, istemeseniz de aranızdaki aşk yıpranacaktır. Eğer bekleyebilirseniz; bu ilişki orta yaş sınırında daha güzelleşecek, serpilecek ve gelişecektir. Sabah güneşinden hoşlananlar akşam güneşini daha da seveceklerdir.

Koç -Aslan Burç Uyumu

İşte ender ilişkilerden biri. Tıpkı size benzeyen bir kişi ile karşı karşıya bulunuyorsunuz. O da neşeli, yaşamı seven, eğlenceye düşkün, yeniliklere açık, cömert, ve sizin kadar gururludur. Her konuda birbirinizi tamamlarsınız. Aslan, güçten ve saygıdan hoşlanır. Üstelik sevildiğini bilmesi ve onore edilmesi gerekir. Bir Koç, her zaman kendisine verilen değere karşılık verir ve yüzünüzü kara çıkarmaz. Bir Aslan’la yaşamak kolay değildir fakat zamanla her türlü uyumu sağlayacaksınız. Her anlamda birbirinizi tamamlamak için bu beraberliği yaşamak zorundasınız. Sonu ayrılıkla bitse bile, hayatınızda müthiş anıları olacak bir beraberlik. Bırakın her şey olduğu gibi yaşansın.

Koç -Başak Burç Uyumu

Ayrıntıların büyük önem taşıdığı ve yaşama ciddi bakan bir Başak’la sizi bir arada düşünmek bazılarınızı çok şaşırtabilir. Öyle ya, hareketli, yerinde duramayan ilginç yapı, bir Başak’la nasıl vakit geçirecek? Onun farklı yönleri sizin dikkatini çekebilir. Hatta çekici kişiliğinden güçlü bir şekilde etkilenebilirsiniz. İnce zevkleri ve maddi değerlere önem vermesi, sakin tavırları ve dingin yapısı, sizin gibi yaşamı olduğu şekliyle kabul eden biri için sıkıcı gelebilir. Üstelik o, tam bir işkoliktir. Hayatı düzenli ve disiplinlidir. O, gündüz yaşamayı sever, siz gece. Bu dünyada yollarınız karşılaşabilir. Birbirinizin fiziksel özelliklerinizden hoşlanmış olabilirsiniz. Fakat yapmanız gereken kısa bir flörtten sonra dostça el sıkışıp veda etmenizdir.

Koç -Terazi Burç Uyumu

İşte sizin zıt burcunuz Terazi için mükemmel bir ilişki diyebiliriz. Onu gördüğünüz anda büyülü bir aşkın başlangıcında olduğunuzu hissedeceksiniz. Çünkü o, sizin yıllardır arayıp da hayal ettiğinizi sevgilidir. Çekici, nazik, baştan çıkarıcı, zarif ve romantik. Ellerini size uzatıp kendi dünyasına davet ederken, siz çoktan kendinizi onun kollarına bırakmaya hazırsınızdır. Sizin hareketli yapınız ona ters gelebilir fakat, düzenli ve sakin kişiliği karşısında geriye çekilir ve kendinizi ona teslim edersiniz. Aranızda öylesine büyük bir aşk doğar ki, zaman içinde kusurlarınızı olduğu gibi kabul etmeyi öğrenerek, mükemmel bir beraberliğin zevkini çıkarırsınız. Ara sıra havada uçuşan bardakları unutun ve her yokuşun bir inişi olabileceğini unutmayın. Bu ilişki için hiç kimse olumsuz diyemez.

Koç -Akrep Burç Uyumu

İşte sizi zorlayacak ilişkilerden biri. Her ikiniz de Mars’ın delici öfkelerine ve bir o kadar çekici ve dayanılmaz bir cazibesine sahipsiniz. Deli deliyi görünce elindeki sopayı bırakır misali, birbirinizi gördüğünüz anda, aranızda yangın çoktan başlamıştır. Geriye bu yangını seyrederken keyif alıp, sönmesini beklemek kalır. Er geç bu aşk bir gün bitecek ve yerini sevgiye bırakacaktır. Akrep’in kıskançlığı, sizin dürüst yaklaşımlarınız sayesinde dengelenebilir. Fırtınalı gençlik duygularını sakin bir denize dönüştürmek belki de epeyce zamanınızı alacaktır. Bir gün her şey dinginliğine kavuşurken, geçmişi bir film gibi düşüneceksiniz. Bu zor ilişkiyi yaşamaya değer diyoruz. Deneyin ve aşkınıza sıkı bir şekilde sarılın, vazgeçmeyin.

Koç-Yay Burç Uyumu

Zodyak’ın özel ilişkilerinden biri. Yıldızları kıskandıracak bir aşk. Dileriz asla nazar değmez. Kem gözlerden uzak bir aşk yaşarsınız. Her ikiniz de duygusal ve heyecanlısınız. Her şeyden çok çabuk bıkıyor ve yeniliklere koşuyorsunuz. Fakat tüm bunları yaşarken, birbirinizin elini asla bırakmazsınız. Bu güzel karışımı bir tek şey bozar. Siz Koç’lar oldukça kıskançsınızdır. Bir Yay’a hükmetmek ise, dünyada yapılmaması gereken tek şeydir. Üstelik o, sizden bile dürüsttür. Onu kıskandığınızda, güvenmediğinizi zannederek alınganlık gösterebilir. Böyle durumda yapmanız gereken tek şey kendinizi affettirmektir. Nasıl mı? Mizahi bir tarzda ve komiklik yaparak. Yoksa başka şansınız yok.

Koç-Kova Burç Uyumu

Kova insanı ilk anda cazip gelecektir. Özgürlükçü ve marjinal yapısı sizin için mükemmel bir sevgilidir. Yaşamımıza girmeyen özgür kişiler daima cazip ve ilginç gelir ya bize. “Nasıl olsa birlikte olduğumuz zaman ben onu düzeltirim” deriz ki, en büyük hata burada başlar… Kimi neye göre düzeltebilirsiniz? Üstelik mutlak doğru yokken. Fakat her şeye rağmen, aynı toprakların kişisi olduğunuz için sanki göbek bağı ile birbirinize bağlısınızdır. Bu aşk, er geç rayına oturacaktır. Astroloji bu ilişkiden vazgeçmenizi istemiyor ve tüm yıldızlar size şans veriyor. Bizce kozmik gücün desteğinizi küçümsememeli ve aşkınızı sonuna kadar yaşamalısınız. Müthiş bir mantık ve akılcı bir aşk. Yarışı birlikte bitireceksiniz.

Koç-Oğlak Burç Uyumu

Sizin gibi haşarı, hayatla dalga geçen, üstelik, yaşama bu kadar bağlı ve değişime hazır olan bir kişi için, Oğlak kişisi ütopik ve bir o kadar farklı biridir. Hayat görüşlerinde ciddiyet ve mantık hakimdir. Onun ayağı yere sağlam basarken, sizin ayaklarınız yere değmez. Kuşkucu, kinci ve kendinden başka kimseye güvenmeyen bu insanla neler yapmanız gerektiğini gerçekten bilemezsiniz. Geleneksel yapısı bile, sizin gibi gününü yaşayan biri için sorundur. En iyisi bu beraberliğin başlangıcında küçük bir denemeden sonra birbirinize hoşça kal deyin. Aranızda fiziksel çekime dayanan aşk olursa ayrılmanız güçleşir ve birbirinizi yıpratırsınız. Patolojik sorunların artması ikinizi daha da üzecektir. Bir aşkın anılarda kalması bazen çok daha anlamlı ve güzeldir..

Koç-Balık Burç Uyumu

Balık kişisini gördüğünüz anda ondan etkilenebilirsiniz. Fakat asla size göre değildir. Duygulu hassas, kırılgan ve alıngan bir Balık’la ne zamana kadar bir aşk yaşayabilirsiniz ki. O, kendi sularında yüzmekten hoşlanır ve sizden kendisine ayak uydurmanızı bekler. Oysa siz, yaşam boyunca sadece kendi topraklarınızı biliyorsunuzdur. Onun dünyası size öylesine yabancıdır ki… Gerçeklerden kaçan ve kendine bir düş dünyası kuran Balık’ı daha fazla yıpratmaya hakkınız yok. Balık daima üstünüze düşecek ve sizden de aynı şeyi bekleyecektir. Oysa sizin arzularınız güçlüdür ve yaşamın gerçeğini yaşamak istersiniz. Rüyalar size göre değildir ve uyanmanız da uzun sürmez. Er geç anılarda kalacak bir ilişkidir.


Koç Burcu Aşk Hayatı

Romantik ilişkilerinde içgüdüseldir. Tüm duyguları hakkını vererek yaşamak aynı zamanda da yaşatmak ister. Acısını da neşesini de yüksek bir enerjiyle yaşar. İlişki içerisindeki iniş çıkışlardan kaçınmaz. Tam aksi bu durum ona canlı hissettirir. Duygularını açığa vurmak onun için kolaydır. Samimiyetini ve çocuksu yanlarını partnerine sunmakta oldukça bonkördür.

Aşk hayatında cesur ve öncü hareket eden Koç burcu insanı ilişkiyi yöneten taraftır. İlişkide meydan okumalar, rekabet, eğlence hoşuna gider. Partnerine karşı sahiplenici tavırlar sergilemesi beklenir. Ancak kendisi bağımsız hareket etmeye ihtiyaç duyar. Durağanlık hiçbir alanda ona göre olmadığından romantik ilişkilerde de heyecan ve coşku arayışını sürdürecektir. Sıradan ve pasif bir ilişki hevesini kaçırır. Onunla yaşayacağınız aşkın fırtınalarına hazırlıklı olmalısınız ki savrulup gitmeyin…

Girişimci ruhuyla ilişkiyi başlatan taraf olması olasıdır. İlişkinin istikrarı için aynı isteği göremeyebiliriz kendisinden. Bu burç insanının en büyük zaafı takdir ve övgü dolu sevgi cümleleridir. Partnerlerinden gelen övgü ve takdir Koç burçlarını harekete geçirir.


İlginizi Çekebilir?👇

👉 Koç Burcu Kadınının Kalbini Kazanmanın 7 Yolu

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu