Yaşam

Kömürlü Diş Macunu Ne İşe Yarar? Kömürlü Diş Macunu Dişleri Beyazlatır mı?

Kömürlü Diş Macunu Ne İşe Yarar? Kömürlü Diş Macunu Dişleri Beyazlatır mı?. Beyaz ve bakımlı dişlere sahip olmak herkesin hayalidir. Ancak sigara ve kahve tüketimi, dişlere renk veren gıdaların tüketilmesi sebebiyle çoğu kişi hiçbir zaman hayalindeki diş görünümüne ulaşamamaktadır. Beyaz ve sağlıklı bir gülümseme için düzenli bakım yapmalısınız. Parlak ve inci beyazı dişlere sahip olmak için tek yapmanız gereken her gün sadece birkaç dakika ayırarak diş bakımınızı uygulamaktır.

Kömürlü Diş Macunu Ne İşe Yarar?

Aktif Kömürlü Diş Macunu su filtrelerinde yaygın olarak bulunan aktif kömür, parçacıklarının yüzeyini gözenekli hale getirmek için işlenmiş bir karbon şeklidir.. Aktif kömür zehirlenmeyi önlemek için kullanılır. Aktif kömür birçok gıda ve sabunun temel birleşenidir. Aktif kömür diş macununa konduğunda dişlerinizi beyazlatmak için kullanılır çünkü kömür dişlerinizden lekeleri çıkarmak ve dişlerinizi daha parlak ve daha beyaz göstermek için kullanılır.

Aktif kömürün dişlerinizdeki lekeleri hafifletebilmesinin nedeni, lekeleri aşındıran ince, aşındırıcı taneciklerden yapılmış olmasıdır. Bu, pek çok diş hekimi tarafından tavsiye edilmeyen karbonat kullanımına çok benzer. Kömür aşındırıcı olduğu için plağı kesebilir ve ardından diş minesini aşındırmaya başlayabilir. Mine değiştirilemez: dişleriniz çürüklere ve hassasiyete karşı savunmasız hale gelecektir.


Kömürlü Dış Macunu Dişleri Beyazlatır mı?

Bazı diş hekimleri, aktif kömürün aslında ters etkiye sahip olabileceği konusunda uyardı. Kısa vadede, lekeler ve plaklar ovalandığı için dişleriniz daha parlak görünüyor. Ancak uzun vadede diş mineniz aşınır. Dişlerinizin içindeki dentin görünmeye başlayacaktır: bu dişlerinizin içindeki “et” tir. Dentin daha koyu bir renktir, bu nedenle dişleriniz daha koyu bir tonda görünecektir.

Diş minesini yeniden büyütemeyeceğinden, uzun süreli odun kömürü kullanımı birikimli olacaktır. Bu yöntemi denemeye karar verirseniz, gerçek plak dışında hiçbir şeyi yıpratmamaya dikkat etmeniz gerekir.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Kömürlü Diş Fırçalarının Faydaları Nelerdir?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu