Yaşam

Konazol Şampuan Nedir, Ne İçin Kullanılır? Konazol Şampuan Kullananlar

Konazol Şampuan Nedir, Ne İçin Kullanılır? Konazol Şampuan Kullananlar. Saç derisinde meydana gelen sorunlarda doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilen Konazol Şampuan içerdiği ketokonazol isimli madde ile saç derisinde oluşan mantar kaynaklı sorunların tedavisinde etkilidir. Konazol Şampuan biyomedikal bir şampuandır ve sadece eczanelerde satılmaktır. Peki Konazol Şampuan Haftada Kaç Gün Kullanılır? Konazol Şampuan İçeriği Nedir? Gelin hep birlikte Konazol Şampuan hakkında tüm bilinmesi gerekenleri öğrenelim…

Konazol Şampuan Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Konazol Şampuan saç derisinde ortaya çıkan kepeklenme, kabuklanma, saç dökülmesi, yağlanma ve buna bağlı mantar rahatsızlıkları için kullanılan bir şampuandır. Etken maddesinin güçlü olmasından dolayı sonuç alınan bir üründür. Bu ilacın etken maddesi ketokonazol isimli maddedir. 1 gramda 20 miligram etken madde bulunur. Yardımcı maddeleri ise biraz geniş kapsamlıdır. Yardımcı maddeleri de önemli faydalar sağlamaktadır. Güçlü bir etken maddeye sahip olduğu için hızlı etki gösterir ve sürekli kullanılması tavsiye edilmez. Normal şampuanlarla çok farklı özelliklere sahiptir, onlarla kıyas edilmez. Antimikotikler denilen ilaç gurubuna dahildir.

Konazol Şampuanı aşağıdaki durumlarda kullanabilirsiniz;

 • Saçta oluşan kepek ve aşırı kepek sorununun tedavisinde kullanılır.
 • Saç oluşan mantar hücresini öldürerek sağlıklı bir saç derisi için kullanılır.
 • Saçkıran tedavisinde kullanılır, önemli faydalar sağlar.
 • Saçta oluşan mantar kaynaklı enfeksiyonları hızlıca geçirir.
 • Kaşıntılı cilt döküntüsü( seboreik dermatit) tedavisinde kullanılır.
 • Yağlı saçlarda yağlanma tedavisinde kullanılır.
 • Boyun,göğüs,kollar ve sırt bölgesinde oluşan çeşitli renklerdeki lekeleri tedavi eder.
 • Saçta oluşan büyük kabuklanmaları tedavi eder.
 • Saçların içinde oluşan sivilcelerin tedavisinde kullanılır.
 • Dolaylı olarak saç dökülmesi sorununu çözer ve saç dökülmelerini önler.

Konazol Şampuan Nasıl Kullanılır?

Konazol şampuan, ketokonazol içeriğine sahip olması nedeniyle son derece dikkatli kullanılması gerekmektedir. İçerdiği etken madde nedeniyle uzun süreli kullanımlarda saç derisinde ciddi kaşıntılar, kızarıklar, kabarıklıklar ve hatta döküntüler meydana gelebilmektedir. Bu tip problemlerle karşılaşmamak adına mutlaka bu şampuanı belirlenen koşullara göre kullanmalısınız

 • Öncelikli olarak şampuanı saç derisine uygulamadan önce mutlaka saçınızı bol su ile yıkamanız gerekmektedir.
 • Saçınızı bol su ile yıkadıktan sonra çok az miktarda şampuanı masaj yapar tarz da saç derisine yetirmelisiniz.
 • Şampuanı saçınıza yetirdikten sonra mutlaka, 1 veya 2 dakika boyunca beklemelisiniz.
 • 1 veya 2 Dakikalık bekleme süresinden sonra yine bol su ile durulamanız gerekmektedir.
 • Yukarıda belirtilen yıkama teknikleriyle birlikte bu şampuan en fazla 15 gün süre ile üst üstte kullanılabilmektedir. Ara verilerek kullanım süresi ise en fazla 2 ay olarak lanse edilmiştir.

Konazol Şampuan Haftada Kaç Gün Kullanılır?

Konazol şampuan, ketokonazol içeriğine sahip olması nedeniyle son derece dikkatli kullanılması gerekmektedir. İçerdiği etken madde nedeniyle uzun süreli kullanımlarda saç derisinde ciddi kaşıntılar, kızarıklar, kabarıklıklar ve hatta döküntüler meydana gelebilmektedir. Bu tip problemlerle karşılaşmamak adına mutlaka bu şampuanı belirlenen koşullara göre kullanmalısınız.


Konazol Şampuanın Faydaları Nelerdir?

Konazol şampuan, her ne kadar aşırı kepeklenme problemi için kullanılsa da aslında diğer cilt problemlerine de son derece iyi gelmektedir. Doğru ve düzenli kullanılan bu şampuanın bilinen faydaları ise şu şekildedir;

 • Doğru ve düzenli kullanılan bu şampuan sayesinde kişiler, aşırı kepeklenme ve yağlanma probleminden son derece kolay bir şekilde kurtulabilmektedir.
 • İçerdiği %2’lik ketokonazol maddesi sayesinde mantar problemi de ortadan kalkabilmektedir.
 • Belirlenen aralıklarla kullanılan bu şampuan sayesinde saç dökülmesi sorunu da ortadan kalkabilmektedir.
 • Saç diplerinde meydana gelen kırılmalara karşı son derece faydalı olan bu ürün aynı zamanda saç tellerini de güçlendirmektedir.
 • Saç derisi içerisinde meydana gelen kaşıntılarda bu şampuan sayesinde ortadan kalkabilmektedir.
 • Doğru teknik ile kullanılan bu şampuan sayesinde, saç derisinde meydana gelen kabuklanma problemi de çözülebilmektedir.

Konazol Şampuanın Yan Etkileri Nelerdir?

Konazol şampuan her ne kadar saç derisi için son derece faydalı bir ürün olsa da ne yazık ki istenmeyen yan etkilere de sahiptir. Uzun süreli ve aralıksız kullanımdan ötürü kişilerde ciddi bir kaşıntı ve döküntü problemi ortaya çıkabilmektedir.

Alerjik bünyeye sahip kişilerde de çok daha ciddi sağlık problemleri meydana gelebilmektedir. Ketokonazol içeriğine sahip bu ürünü kullandıktan sonra eğer; yüzde, boğazda ve göz bölgesinde şişmeyle birlikte ciddi bir nefes darlığı problemi ile karşılaşır iseniz mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir.

Son derece nadir bir şekilde ortaya çıkan ve acil müdahale gerektiren bu durum nedeniyle hayatınızı kaybedebilirsiniz. Unutmadan yukarıda bahsedilen yan etki hemen hemen tüm ilaçlarda bulunmakta ve çok nadir ortaya çıkabilmektedir.


Konazol 100 ml Şampuan 2024 Fiyatı Nedir?

Tüm eczanelerde kolayca bulabileceğiniz Konazol Şampuan 2021 fiyatı 15.15 TL dir. Konazol Şampuanı kesinlikle doktor kontrolünde kullanmalısınız aksi taktirde ciddi sağlık problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Ek bilgi olarak Konazol Şampunu SGK karşılamaktadır.


Konazol Şampuan Kullananlar

Konazol şampuan kullananların deneyimleri size ışık olacak ve neler yapmanız gerektiğini öğreneceksiniz.

F.Ç anlatıyor: Uzun yıllardır kepek ve yağlanma sorunu yaşıyordum, birçok ürün kullandım ama fayda etmedi. Tesadüf birisi bunu dene dedi ve gidip doktora yazdırdım, düzenli kullandığımda sonuçlara ben bile inanamadım. Çok güzel sonuçlar aldım, artık kepek ve yağlanma yok.

A.Y anlatıyor: Saç dökülme sorunu yaşıyordum, ilk başlarda sanki dökülmeyi arttırdı gibi oldu biraz korktum ama düzenli kullandım. Saç dökülmemi önemli derecede ortadan kaldırdı.

U.P anlatıyor: Faydaları var güzel ama saçımda boya olduğu içi biraz boyanın rengine etki edebiliyor. Bundan dolayı da ben bıraktım, benim saç rengi daha önemli geldi.

Y.T anlatıyor: Saç dökülmem için kombin yaptığım birkaç ilaçtan birisi. Sonuçları çok başarılı bir şekilde aldım çok şükür.

E.E anlatıyor: Egzamam için kullanıp çok fayda gördüm hatta geçti diyebilirim. Yalnız egzama bağışıklık kazanınca bir miktar geri kendini gösterdi ama yine de etkili bir ürün.

P.Ö anlatıyor: Biraz düzenli ve sürekli olarak kullanılması gereken bir ürün. Bazı sorunlarda bırakınca tekrar eskisi gibi sorunları yaşayabiliyorsunuz.

O.Y anlatıyor: En etkili medikal şampuanlardan bir tanesi. Normal şampuanlar gibi değil, birçok yararı var. Bende saç tellerime bile fayda sağladı. Saç tellerimi kalınlaştırdı.

Ö.B anlatıyor: Ben denedim ama istenilen etkiyi göremedim, bende işe yaramadı gibi.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 En İyi Tuzsuz Şampuan Markası Önerileri 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu