Yaşam

En İyi Tuzsuz Şampuan Markası Önerileri 2022 – Tavsiye ve Yorumlar

Tamamen doğal bileşenlerden oluşmasından dolayı saç bakım uzmanları tarafından tavsiye edilen tuzsuz şampuan kadınlar ve erkekler tarafından en çok kullanılan şampuanlar olmaya başladı. Piyasada bulunan sülfat şampuanların % 90’nında kıvamını tutturmak ve köpürtmesini sağlamak için hem paraben hem de tuz bulunuyor. Sülfat iyi bir temizleyicidir ama saçların aşınmasına ve kırılmasına neden olur. Tuz saç derisini aşındırır ve dökülmeyi hızlandırır. Boyalı saçlarda tuz rengin akmasını hızlandırır. Aksine aşındırıcı ve kimyasal maddeler kullanılmadan üretilen tuzsuz şampuanlar saçların kırılmasının ve dökülmesini engeller, hacim kazanmasını ve yumuşaklık kazanmasını sağlar. Hangi tuzsuz şampuanı kullanmalıyım? diye merak edenlerdenseniz uzman dermatologların tavsiye ettiği en iyi 10 tuzsuz şampuan marka önerilerini sizler için listeledik.

En İyi Tuzsuz Şampuan Markası Önerileri 2022 – Tavsiye ve Yorumlar

  • Tuzsuz şampuan saçın doğal yapısı korunur, saç tellerinin kırılmasına ve kurumasına engel olur.
  • Tuzsuz şampuan boyalı saçların rengini korur, boyanın akmasını yavaşlatır.
  • Tuzsuz şampuan saçınızın doğal yağını çıkarmaz bu da saçınızın fazla nemli kalmasını sağlar. Bu sayede saçlarınız daha kolay şekil alır.
  • Tuzsuz şampuan kabaran saçlar için en iyi seçenektir. Saçlar daha nemli kaldığından dolayı elektriklenerek kabarmaz ve ve eski ışıltısını kaybetmez.
  • Tamamen doğal olarak üretilen tuzsuz şampuanlar saç dökülmesine karşı olup saçlarınızı dipten uca besleyerek güçlenmesini ve hacim kazanmasını sağlar. Ayrıca tuzsuz şampuan kullanarak saçlarını aşırı yağdan ve kirden kolayca arındırabilirsiniz.

İşte saçları temizleyen gürleştiren en iyi tuzsuz şampuan marka önerileri;

1. Kuaf Tuzsuz Şampuan

Listemizin başında kadın ve erkekler tarafından en çok kullanılan tüm saçlar için besleyici tuzsuz şampuan Kuaf var. Kuaf şampuan tuz içermeyen formülü ile saç derisini ve saçı yıpratmadan derinlemesine temizleyen Kuaf şampuan, bu sayede saçın daha kolay şekil almasını sağlıyor. İçeriğindeki Aloe vera sayesinde düzenli kullanım sonrasında saçı güçlendiren tuzsuz şampuan aynı zamanda saça parlaklık ve canlılık da kazandırıyor.

Kullanıcı Yorumları

👩 Köpürmüyor, şaşırmayın. Zaten tuzsuz şampuanların özelliği bu. Fakat köpürmüyor diye temizlemiyor sanmayın. Gıcır gıcır oluyor saçlar. Gıcır gıcır olduğu için sertleşir, her seferinde krem yapmam gerekir, yapmazsam banyodan sonra tarayamam sanmayın, yumuşacık oluyor.

👩 Güzel köpürmüyor ama saçı iyi temizliyor. Saçım çok elektriklenen kabaran bir saçtı elektriklenmesini ve kabarmasını %50 azalttı. Onun dışında saçlarım yumuşacık saç kremi sürmedim. Kötü falan da kokmuyor normal kullanılabilir. Saçlarım çok dökülüyor umarım dökülmesini durdurur daha bir kere kullandım şu anda bir dökülme falan olmadı.

👨 Şampuan güzel tuz içermiyor. Daha öncede aynı markayı kullandım. Şampuanın kokusu yok denecek kadar az. Tuzsuz olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum.


2. DP Tuzsuz Şampuan Çam Terebentin

Listemizin ikinci sırasında kadınlara özel tüm saç tipleri için besleyici özelliğe sahip DP Tuzsuz Şampuan Çam Terebentin var. Keratin içeren formülü sayesinde saçınızın ihtiyaç duyduğu besinleri sağlayan DP şampuan aynı zamanda hasar görmüş saçları da onarıyor. Biotin desteği sayesinde zayıf saçlarınızı güçlendirerek dökülmelerin önüne geçen tuzsuz şampuanı daha uzun saç isteyen okurlarımıza öneriyoruz.

Kullanıcı Yorumları

👩 çok beğendim kokusu efsane dip not. 2 hafta oldu kullanalı. normalde dusakabinin gideri saçtan dıkanırdi ve banyo esnasında defalarca deliği açardım. dp sampuan sayesinde sac dökülmem okadar azaldı ki tararken bile avuç avuç saçtan eser kalmadı.

👩 1 aydır düzenli olarak kullandım hâlâ kullanmaya devam ediyorum saçımı öylesine hafifletti ki cok memnunum bundan önceki kullandığım şampuanlar saçlarımı hem ağırlaştırıyordu hemde sertleştiriyordu ama DP saçlarımı yumuşatmayla birlikte cok güzel bakım sağlamış oldu saçlarıma cok memnunum bitane daha sipariş verdim 👍🏼


3. Kerastase Discipline Bain Fluidealiste

Listemize kadınlar ve erkeklerin kullanabileceği tüm saç tipleri için besleyici özelliğe sahip tuzsuz şampuan Kerastase Discipline Bain Fluidealiste var. Saçlarınızı formülündeki aktif maddeler sayesinde parlatan ve güçlendiren Kerastase şampuan, saçınızın her teline kökten uca kadar bakım yapıyor. İçeriğindeki morfo keratin sayesinde saçı hafifleten şampuanı kabaran saçlarından şikayet eden okurlarımıza tavsiye ediyoruz.

Kullanıcı Yorumları

👩 Kabarmayı kesinlikle önlüyor ancak saçı sakinleştirirken biraz düzleştiriyor. Buklelerimin şeklini oldukça bozsa da saçım şu an daha canlı.

👩 Anında etki gösterdi. Harikaaaa iyi ki almışım. Kabarık ve kalın telli saçlı kızlar düşünmeden alın.


4. Fitness Professional Tuzsuz Keratin Şampuan

 

Brezilya fönlü kızlar ve erkeklerin kullanabileceği uzun süre parlaklık veren tuzsuz şampuan Fitness Professional saç yıpranmasına engel oluyor. Saçtaki keratinin daha kalıcı olmasına yardımcı olan şampuan, tuz içermemesi sayesinde saç yıpranmalarına engel oluyor. Aloe vera ile formüle edilmiş içeriği sayesinde saçınızdaki nemi hapseden ve uzun süre parlaklık sağlayan ürünü ağır işlem görmüş saçlara sahip okurlarımıza öneriyoruz.

Kullanıcı Yorumları

👩 Brezilya fönü gibi aylarca saçlarınızı düz kullanacağınızı düşündüyseniz benim gibi yanıldınız. Şampuan ve keratin bakımını birlikte aldım uyguladım. İki gün bekledim düzleştirme yaptım daha iyi tutsun diye. Sonra yıkayınca puf eski haline geldi maalesef . her yıkama sonrası düzleştirmek gerekiyor. Yalnız şampuandan mı keratin mi yaptı bilmiyorum artık saçlarım parlak sağlıklı gözüküyor yumuşacık da. Tabi düzleştirince. Ayda bir keratin uygulayıp ara ara da düzleştirmeyi düşünüyorum.

👩 Saçlarıma Brezilya fönü yaptırdığım için aldım. Ben beğendim, ekonomikti de. Ama sonrasında mutlaka krem kullanıyorum.


5. Ostwint Keratin Tuzsuz Şampuan

Kadınlar için en iyi tuzsuz şampuanlardan biriside tüm saç tiplerine uygun Ostwint. Çok işlem gören ve bu yüzden zayıflayan saçlar için özel olarak üretilen Ostwint şampuan, içeriğindeki Keratin sayesinde saçlara derinlemesine bakım yapıyor. Bu bakım sayesinde saçınız eskiden olduğu gibi sağlıklı ve güzel görünecek. Ek olarak bu ürünün anti alerjik olduğunu da belirtelim.

Kullanıcı Yorumları

👩 ürünü keratin bakım yapcağım icin almıstım aslında sırf keratinli sülfatsız olsun diye en uygun buydu ve bunu tercih ettim ama simdi iyiki diorum gerçekten ilk yıkamada saçlara parlaklik veriyo cok memnun kaldım yeni şampuanım artik bu olcak gibi tavsiye ederim

👩 ürünü iki haftadır kullanıyorum yeni boyattım saçımı ve saçım çok açık bir sarı keratin bakım da yaptırmıştım çok etkili olmamıştı şampuandan sonra hem saçımın kabarması azaldı hemde boyamda henüz hiç akma olmadı.


6. Bio Keratin Gold Bio Tuzsuz Şampuan

Kadınlar için canlandırıcı özelliğe sahip en iyiler bir tanesi de Bio Keratin Gold Bio Tuzsuz Şampuan. Hassas saçların daha canlı ve güçlü olmasını sağlayan Bio Keratin Gold şampuan, içeriğindeki Aloe vera bitkisi sayesinde uzun süreli parlaklık sağlıyor. Sönük, kırılgan ve cansız saçları ortadan kaldıran bu sülfatsız şampuanı Brezilya fönünden sonra uygulayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

👩 Ürünü kullandıktan sonra saçımda biraz bekletip duruladım ve evet çok güzel kokuyor yumuşattıda dökülme azalmadı ama zaten ilk kullanımda çok şey beklemiyorum kuruturken sacımı taramam yetti düzleşmesi için.

👩 Ben keratin bakım için bu markanın hem bu şampuanını hem de keratin bakımını aldım ve birlikte kullandım. Saçlarıımdaki elektriklenme için almıştım. İlk kullanımda elektriklenme çok çok azaldı. Kerastase şampuanı ve kremini kullanan biri olarak o kadar para harcamaya gerek yokmuş.


7. Mojito Tuzsuz Şampuan

Listemize kadınlar için tüm saç tiplerine uygun onarıcı Mojito tuzsuz şampuan ile devam ediyoruz. Mojito’nun tuzsuz şampuanıyla devam ediyoruz. Tuzsuz formülü sayesinde saç dökülmelerini engelleyen şampuan, saç diplerini besliyor ve saç tellerini güçlendiriyor. Bu sayede düzenli kullanımda saçlarınız eskiden olduğu gibi tekrardan güçlü olacak. Ek olarak bu ürünün paraben içermediğini belirtelim.

Kullanıcı Yorumları

👩 ürünü daha önce de almıştım tekrar sipariş ettim gerçekten yumuşacık parlayan saçlar.Keratin yüklemesi yaptırdıktan sonra sülfat içermediği için özellikle tercih ettim memnunum.

👩 Şampuanı brezilya fönü yaptıracağım için aldım. Daha önce kullandığım başka tuzsuz şampuanlardan farklı; daha yumuşak yaptı ve kremlemeden bile tarayabildim saçımı. Kokusu çok güzel. Ambalajı çok şık. Saçlarım parlak ve temiz oluyor. Köpürmesi de normal şampuanlar gibi. bir süredir kullandım ve yorumu güncelliyorum: boyalı saçları saçlarıma iyi geldi; renk akmıyor…çok şaşırdım… boya daha uzun süre gidiyor böylece.


8. Redist Tuzsuz Şampuan

Erkek ve kadınların kullanımına uygun olan tüm saç tiplerine uygun besleyici şampuan tuzsuz şampuan Redist ile devam ediyoruz. Hassas ve ağır işlem görmüş saçlar için özel olarak geliştirilmiş olan bu sülfatsız şampuan, özel formülü sayesinde saçınızı kökünden ucuna kadar arındırıyor. Jojoba ve yeşil çay ağacı yağı sayesinde saçları besleyen Redist şampuan aynı zamanda saçın nem dengesini de koruyor.

Kullanıcı Yorumları

👩 Saçlarım sert, kalın telli ve kıvırcık. Tuzsuz olduğundan yumuşaklık sağlıyor. Uzun kullanımda saçın kabarık durması ve Sertliği azalıyor. Daha kolay şekil alıyor. Yanında argan yağı da kullanmanızı öneririm. Kepek ve kuruluk sorunu varsa çok fazla etki sağlar diyemem. Ama genel olarak iyi bir yıldır kullanıyorum. Memnunum

👩 saçlarım kıvırcık ve boyalı. şampuan saçta sertlik yapıyor ama Argan yağı ile birlikte kullanıldığında bu sorun ortadan kalkıyor genel olarak iyi bir ürün diyebilirim.


9. Morfose Tuzsuz Şampuan

Brezilya fönü kullanan kadınların en çok tercih ettiği tuzsuz şampuan Morfoseyi listemize almamak olmazdı. İçeriğindeki keratin ve buğday sayesinde saç derisini ve köklerini besleyen Morfose şampuanı Brezilya fönü sonrasında kullanmanızı öneriyoruz. Özel formülü sayesinde saç derinizi güçlendiren tuzsuz şampuan, bu sayede daha sağlıklı saçlara sahip olmanıza yardımcı olur.

Kullanıcı Yorumları

👩 tuzsuz sampuanlar icinde en iyisi saclarim brezilya fonlu bunu kullaniyorum kocam bile kendi sampuanini birakti bunu kullaniyor inanilmaz yumusak yapiyor morfose un urunleri cok guzel fon suyu argan yagi herseyini denedim.
👩 Saçıma keratin boyox yaptırdığım için tuzduz şampuan kullanıyorum bu markayı ilk kez deniyorum kokusu da harika saçıma verdiği yumuşaklık ve parlaklık çok güzel.

10. Shotlex Tuzsuz Şampuan

Listemizi kadınlar için besleyici Tuzsuz Şampuan Shotlex ile bitiriyoruz. İçeriğindeki keratin sayesinde saç kırılmalarını engelleyen Shotlex şampuan, ilk kullanımdan itibaren saça parlaklık ve ipeksi yumuşaklık kazandırıyor. Saçın doğal nem dengesini korumaya yardımcı olan sülfatsız şampuanı kalıcı düzleştirme işlemlerinden sonra kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

👩 Hayatımda kullandığım herkese öve öve bitiremediğim nadir ürünlerden kokusu çok hoş öncelikle onu söylüyüm saçları yumuşacık ve düz yapıyor dümdüz olmuyor ama fön çektirmişsinde pek sağlam olmamış düzlüğünde ve tek yıkamadı bana etki eden bir şey daha söylüyeyim dökülmem durdu duş sonrası saçımı tarar taraktan saç arındırırdım şaka gibi 1 -2 tel çıktı ayrıca ama şunu belirteyim ki herkeste aynıları olacak diye birşey yok bence bana bu kadar iyi gelen başkasına yaramayabilir ama ben çok memnun kaldım 🤗😉😘❤️

👩 Urunu ilk kez aldim, yapisi cogu tuzsuz sampuana gore yogun jole kivaminda diyebilirim. Kokusu guzel. Ilk yikamada kopurmuyor ama ikinci yikamada normal sampuan gibi oluyor. Saclarim kalin telli, yikama sonrasinda bir sorun olmadi. Tarayip kuruttum her sey normaldi.


➡ Sülfatsız Şampuan Ne İşe Yarar? Kıvırcık Saçlar İçin Sülfatsız Şampuan Önerileri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu