Gündem

KPSS’de Koronavirüs Testi Pozitif Çıkan ve Karantinada Olanlar Sınava Nasıl Girecek?

KPSS’de Koronavirüs Testi Pozitif Çıkan ve Karantinada Olanlar Sınava Nasıl Girecek?. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’de Koranavirüs testi pozitif olanlar ve karantinada olan adaylar sınava nasıl girecek? ÖSYM sınavları için HES kodu zorunluluğu getirildi. Bu zorunluluğun amacı Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) ve diğer sınavlarda koronavirüs testi pozitif olan ve karantinada olan adayların belirlenip, pozitif olanları ve karantinada olanları farklı salonlarda sınava almaktır.

Karantinada Olanlar Sınava Nasıl Girecek?

Yani KPSS sınavların da Koronavirüs testiniz pozitif veya karantinada olursanız sınav girişinde HES kodunuz ile belirlercek ve sınava farklı salonlarda gireceksiniz.

ÖSYM Başkanı Halis Aygün

“Bu durumda olup sınav yeri değiştirilen adaylar Başkanlığımız tarafından SMS ile bilgilendirilecektir.

Sınav görevlilerimizin Covid-19 durumları HES kodları aracılığıyla takip edilecektir. Kovid-19 durumu belirlenen sınav görevlilerinin görevleri iptal edilerek yerlerine yeni görevlendirmeler yapılacaktır.

Sınav binalarının ve salonlarının sınavdan önce detaylı temizliğinin yapıldığını ve dezenfekte edildiğini belirten Aygün, “Koronavirüs önlemleri kapsamında adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacaktır. İsteyen adaylar, kendileri de dezenfektanlarını yanlarında getirebileceklerdir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu