Gündem

KYK Bayram Harçlığı Veriliyor mu 2023? – Öğrenciye Bayram Harçlığı Verilecek mi?

KYK Bayram Harçlığı Veriliyor mu 2023?Öğrenciye Bayram Harçlığı Verilecek mi? Sorularının yanıtlarını bu makalemizde paylaştık. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçime doğru sürprizlerinden biride üniversite öğrencilerine bayramlarda iki kez bayram “Bayram harçlığı” adı altında biner lira ödenmesi planlandığı konuşulan maddeler arasında yer alıyor.

KYK Bayram Harçlığı Veriliyor mu 2023?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) bayram harçlığı vermiyor. KYK burs ve Öğrenim kredisi ödemeleri her ay belirlenen tarihlerde öğrencilerin hesaplarına yatmaktadır.

Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçime yakın açıklayacağı sürprizler arasında üniversite öğrencilerine bayramlarda iki kez bayram “Bayram harçlığı” adı altında biner lira ödenmesi planlandığı konuşulan maddeler arasında yer aldığı kulislerde konuşulduğu söyleniyor.

Konuşulan bilgilere göre KYK tarafından üniversite öğrencilerine bayram harçlığı ödemesi planlandığı söyleniyor. Ancak henüz resmi bir açıklama gelmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.


Öğrenciye Bayram Harçlığı Verilecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ileriki günlerde açıklayacağı sürprizler arasında olduğu söylenen Üniversite öğrencilerine ‘Bayram Harçlığı’ emekliler gibi Kurban ve Ramazan bayramında biner lira yılda iki kez verilmesinin açıklanacağı öngörülüyor. Ancak konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençler için verdiği müjdeler:

10 GB ÜCRETSİZ İNTERNET: Gençlere aylık 10 GB ücretsiz internet vereceğiz. Sosyal yardımları insanlarımızın yoksulluk seviyesine düşmesini önleyecek yaklaşımla yeniden yapılandıracağız.

ÜNİVERSİTELİLERE GENÇLİK KARTI: Üniversiteli gençlerimize Gençlik Kartı uygulamasını başlatacağız. Bu kartla gençlerimiz tiyatro, Sinema gibi etkinliklerden ücretsiz veya indirimli yararlanacak.

VERGİ MUAFİYETİ: Yükseköğrenimdeki gençlerimize bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlayacağız.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 T.C. Kimlik No’ya Göre Burs/Kredi Yatma Tarihleri

👉 YÖK Destek Bursu Hangi Bölümlere Veriliyor?

👉 MEB Öğretmenlik Bursu Hangi Bölümlere Verilir?

👉 TUBİTAK Bursu Hangi Bölümlere Verilir?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu