KYK

KYK Yurt Başvurusu Her Zaman Yapılabilir mi? 2. Dönem KYK Yurt Başvurusu Olur mu?

KYK Yurt Başvurusu Her Zaman Yapılabilir mi? 2. Dönem KYK Yurt Başvurusu Olur mu?. KYK yurtlarında kalmak isteyen Üniversite öğrencileri tarafından en çok araştırılan Dönem ortasında KYK yurt başvurusu yapılabilir mi? Sorularının yanıtlarını bu makalemizde paylaştık. KYK yurtları kurumca belirlenen şartları taşıyan ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin barınma, yeme, içme ve güvenlik hizmeti sunan kurumdur. Gelin hep birlikte KYK yurt başvuruları hakkında bilinmesi gerekenleri öğrenelim.

KYK Yurt Başvurusu Her Zaman Yapılabilir mi?

KYK yurtları ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin kurumca belirlenen şartları taşıması ve yurtlarda boş kontenjan olması halinde öğrencilerin barınma, yeme, içme ve güvenlik hizmeti sunan kurumdur. .

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) yurt başvuruları her yıl Ağustos ayı içerisinde yapılmaktadır. Başvurular sonrası asil ve yedek olarak öğrenciler yurtlara yerleştirilir. Yedek listesinde bulunan öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumunun internet sitesini takip ederek sırayı takip ederek yurda kayıt yaptırmayan veya ayrılan öğrencilerin yerine yerleştirilir. Yıl içerisinde yaklaşık 50 civarı yedek liste açıklanmaktadır. .

sonuc.kyk.gov.tr adresinden takip ederek “Yurt Yedeği Biten il ve ilçelere başvuru yapabilirsiniz. .

KYK yurt başvurusunu kaçıran öğrenciler dönem içerisinde kalmak istedikleri yurtta boş yer olması durumunda e-Devlet üzerinde KYK yurt başvurusu yapabilirler. Başvurunuz uygun bulunması durumunda KYK yurduna yerleşebilirsiniz. .


2. Dönem KYK Yurt Başvurusu Olur mu?

KYK yurt başvuruları 2. dönemde yapılabilir. Kalmak istediğiniz KYK yurdunda boş kontenjan olması durumunda KYK yurt başvurusu yapabilirsiniz. .

sonuc.kyk.gov.tr adresinden takip ederek “Yurt Yedeği Biten il ve ilçelere başvuru yapabilirsiniz. .


Dönem Ortasında KYK Yurt Başvurusu Yapılabilir mi?

KYK yurt başvuruları dönem ortasında da yapılabilir. Özetle olarak KYK yurt başvurusu kalmak istediğiniz il ve ilçe KYK yurdunda boş kontenjan olduğu sürece her zaman yapılabilir. .

Başvurular hakkında merak ettiklerinizi KYK İletişim Merkezine (444 19 61) no’lu telefon üzerinden bilgi alabilirsiniz.


KYK Yurt Başvurusu Yaparken Ara Sınıf Nedir?

KYK yurt başvurusu yaparken 1.-2.-3. ve 4. sınıf öğrencilerine ara sınıf denir. .


KYK Yurt Başvurusu Tekrar Yapılır mı?

KYK yurt başvurusu yapan ve yerleşemeyen öğrenciler tekrar yurt başvurusunda bulunabilir. Ancak başvuru yaptıktan sonra yedek listeye kalanlar ise yeniden başvuru yapmak zorunda değildir. .


İlginizi Çekebilir  👇

👉 KYK Yurtlarında Ara Tatil İzinden Sayılır mı?

👉 Yabancı Uyruklu Öğrenciler KYK Yurtlarında Kalabilir mi?

👉 KYK Yurt İnternet Kotası Ne Zaman Yenilenir?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu