KYK

KYK Yurt Nakil İşlemleri 2024 – KYK Yurt Nakil Başvurusu Nasıl Yapılır?

KYK Yurt Nakil İşlemleri 2024 – KYK Yurt Nakil Başvurusu Nasıl Yapılır? GSB Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvuru sonuçları açıklanmasından sonra farklı nedenlerden dolayı yurdundan memnun olmayan öğrencilere yurt nakil hakkı tanınmaktadır.

KYK Yurt Nakil İşlemleri 2024

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), KYK yurt yerleştirme işlemlerinin tamamlanmasından sonra kurumca belirlenen tarihler arasında farklı nedenlerden dolayı yurdundan memnum olmayan öğrencilere tanınan imkandır. Özellikle büyük şehirlerde okuyan öğrenciler okula uzakta yer alan yurda düşmesi halinde okullarına yakın olan yurtlara nakil talebinde bulunuyor.

KYK Yurt nakil işlemleri https://gsbbiz.gsb.gov.tr/page/yurt/yurtNakil/ sayfasından yapılmaktadır. Kurumca belirlenen tarihlerde online olarak yurt nakil talebinde bulunabilirsiniz.


KYK Yurt Nakil Başvurusu Nasıl Yapılır?

KYK yurt nakil işlemleri kurumca belirlenen tarihlerde yapılmaktadır ve https://gencizbiz.gsb.gov.tr adresinde duyurular bölümünde ilan edilmektedir.

KYK yurt nakil başvuruları açıldıktan sonra online olarak nakil talebi başvurusunda bulunabilirsiniz.

  1. Genciz Biz sitesine E-Devlet şifreniz ile giriş yapın.
  2. Giriş yaptıktan sonra ‘Yurt İşlemleri‘ menüsüne tıklayınız.
  3. Açıklan menüde ‘Yurt Nakil‘ sekmesine tıklayınız.
  4. Açılan sayfada ‘Nakile Ayrılmak İstediğiniz Yurt’ ve ‘Nakil Olmak İstediğiniz Yurt’ seçeneği çıkacaktır. Yurt seçiniz bölümünde geçmek istediğiniz yurdu seçip kaydet butonuna tıklayarak yurt nakil işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

KYK yurt nakil talebiniz ortalama 15 gün için sonuçlanacaktır ve size bildirilecektir. Nakil talebiniz kabul olursa kurum tarafından aranıp tekrar nakil isteyip istemediğiniz sorulur. Talebinizi iptal etmek için bulunduğunuz ilin il müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz.

Bir eğitim dönemi için sadece 1 kez nakil talebinde bulunabilirsiniz. Nakil başvurularının değerlendirilmesinde öncelik ilk başvuru yapanlarındır.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 KYK Yurt Nakil Dilekçe Örneği

👉 KYK Yurt Kayıt Sildirme Talebi

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu