Lise

LGS Sınav Sonuçları Nereden Öğrenilir? LGS Sonuç Öğrenme Ekranı

Liselere Giriş Sınavı (LGS) her yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Merkezi Sınavla öğrenci alacak fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, mesleki ve teknik anadolu liselerine öğrenci seçmek amacıyla yapılır. Her yıl Haziran ayının ilk haftaları yapılan LGS sınavı Haziran ayının son haftası veya Temmuz ayının ilk haftası gibi açıklanır. Peki LGS sınav sonuçları nereden öğrenilir? LGS sınav sonuçlarına nereden bakılır? Gelin hep birlikte LGS’ye giren öğrencilerin merak ettiği bu soruların yanıtlarını öğrenelim.

LGS Sınav Sonuçları Nereden Öğrenilir?

Liselere Giriş Sınavı (LGS) merkezi sınavla alım yapan liselere girmek isteyenler öğrenciler için her yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak yapılan sınavdır. LGS sınavına girmek zorunlu değildir. LGS sınavına girmeyen ya da istediği liseye yerleşemeyen öğrenciler okul puanlarıyla okul puanlarıyla adreslerine en yakın okullar arasında tercih edebilmektedir. LGS sonuçları açıklandıktan sonra öğrenciler MEB tarafından belirlenen tarihlerde lise tercih işlemlerini gerçekleştirirler.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafın Liselere Giriş Sınavı sonuçları https://www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edildikten sonra http://sonuc.meb.gov.tr/ adresinden T.C Kimlik Numaraları ve Doğum Tarihi Bilgilerini Girerek Sonuçlarını öğrenebilirler.

👉 LGS Sonuç Öğrenme Ekranı


İlginizi Çekebilir 👇

👉 LGS Puanına Okul Puanı Eklenir mi? 

👉 LGS’de Devlet Kaç Puan Veriyor 2022 – LGS’de Okul Puanı Ekleniyor mu?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu