Lise

Lise Devamsızlık Dilekçe Örneği Word-PDF 2024

Lise Devamsızlık Dilekçe Örneği Word-PDF 2024. Devamsızlık dilekçe örneği okula devam etmemiş olan öğrencinin izinli sayılması için velisi tarafından yazılan bilgilendirme dilekçesidir. Devamsızlık dilekçesi, veli tarafınca okul idaresine adına yazılır. Peki Devamsızlık dilekçesi nasıl yazılır? Lise Devamsızlık Dilekçe Örneği Word-PDF dosyalarını indirip kolayca dilekçe yazabilirsiniz.

Lise Devamsızlık Dilekçe Örneği Word-PDF

Devamsızlık dilekçesi, okula devam etmemiş olan öğrencinin izinli sayılması için velisi tarafından yazılan bilgilendirme dilekçesidir. Öğrencilerin 10 gün özürsüz, 35 gün özürlü devamsızlık hakkı vardır. Bu süre içerisinde öğrenci geçerli bir sebepten dolayı, devamsızlık yapmak mecburiyetinde kalmış ise; devamsızlık sorunu oluşmaması için ilgili veli tarafından mazeret(bahane) belirten bir dilekçe yazılabilir.

Aşağıdaki devamsızlık dilekçe örneği Word-PDF dosyalarını indirip kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

Devamsızlık Dilekçe Örneği Word 
Devamsızlık Dilekçe Örneği PDF

Devamsızlık Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Devamsızlık dilekçesi, veli tarafınca okul idaresine adına yazılır. Dilekçede öğrencinin adı ve soyadı, sınıfı, numarası gibi bilgiler yazıldıktan sonra devamsızlık nedeni belirtilir. Konu ile detaylı bilgi verilerek, varsa ilgili evrak dilekçeye ilave edilerek; velinin adı ve soyadı, tarih ve iletişim bilgileri yazıldıktan sonra imza atması ile dilekçe tamamlanmış olur. Devamsızlık dilekçesi, öğrencilerin zor durumda kalmaması ve okulla ilişkileri bozulmaması adına yararlı bir uygulamadır. Öğrencilerin devamsızlığı alışkanlık haline getirmemesi adına velinin gerekli önlemleri alması tavsiye edilir.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Veli İzin Dilekçesi Örneği Devamsızlık Word 2024

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu