Blog

Londra’daki En İyi Üniversiteler

Londra’daki çok kültürlü megalopolde okumak için harekete geçmeyi düşünüyor musunuz? Yalnız değilsin Londra, zengin kültürel tarihçesinden, dünyadaki en çok rağbet gören turistik yerlerden biri haline gelen, dünyanın en büyük başkentlerinden biridir, İngiltere’nin başkenti herkese sunacak bir şeyleri vardır.

Ancak Londra’da eğitim görecekseniz, hangi üniversitelerin sizin için uygun olduğunu bilmeniz gerekir. Londra’da ve çevresinde, her biri farklı güçlere sahip yaklaşık 40 kurum var.

1. Imperial College London

Imperial College London , tıp, bilim ve mühendislik alanlarında kalıcı öğretim ve araştırma gelenekleri kuran lider bir araştırma enstitüsüdür. 1907 yılında Kraliyet Fen Fakültesi, Maden Kraliyet Okulu ve City & Guilds College arasında bir birleşme sonrasında bulundu. Imperial’in önde gelen kampüsü, Londra’nın merkezinde, Londra Kensington ve Chelsea Borough semtinde yer almaktadır. 125’ten fazla ülkeden gelen öğrencilere her yıl 6.000’den fazla ödül veren üniversite, disiplinlerarası araştırmalar ve akademi ile endüstriden gelen bilgileri birleştirerek küresel zorluklarla başa çıkma konusunda farklı yaklaşımlar geliştirmeyi hedeflemektedir. Dikkate değer İmparatorluk mezunları çağdaş antibiyotik kurucu baba Sir Alexander Fleming ve Sir Ernst Boris Zinciri de dahil olmak üzere 29 Noble Ödülü kazananlar içerir.


2. Londra Üniversitesi Koleji (UCL)

1826’da kurulan University College London, Londra’da kurulan ilk yüksek öğretim kurumuydu. Ünlü tiyatrolara, turistik yerlere ve devlet kurumlarına ev sahipliği yapan Londra West End’deki Bloomsbury’nin kalbinde yer almaktadır. UCL kendisini “Londra’nın küresel üniversitesi” olarak adlandırıyor, çünkü çok kültürlü kampüsü 150’den fazla ülkeden öğrenci çekiyor ve 300 yabancı kurumla olan ortaklığını çekiyor.

UCL, radyoaktivite öncüsü Otto Hahn’ın yanı sıra İngiliz siyaset iktisatçısı John Stuart Mill de dahil olmak üzere, mezun oldu.


3. Kings College London

1829’da Kral George IV ve Wellington Dükü kararnamesiyle kurulan Kings College London, İngiltere ve dünyadaki en saygın yükseköğretim kurumları arasında yer almaktadır.

Ana kampüsleri, çok kültürlü Londra’nın kalbindeki Strand’de, Parlamento Binası, Waterloo Köprüsü ve Guy’s Hastanesi’ne kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır.

Her türlü kültürel kökenden gelen öğrenciler, kurumun öğrenci topluluğunu oluşturan 28.000 kişi arasındadır. Tanınmış mezunlar ve K ing’in fakülte üyeleri arasında sarı ateşe karşı bir aşı geliştirmek için virolog Max Theiler ve biyokimyacı Frederick Hopkins gibi 12 Noble Ödülü sahibi bulunmaktadır.


4. Kraliçe Mary, Londra Üniversitesi 

Londra Üniversitesi Kraliçesi Mary, köklerini 1785 yılına kadar izleyebilir. Üniversite, dört tıp fakültesinin kademeli olarak birleşmesinin bir sonucu olarak kuruldu: Londra Tıp ve Diş Hekimliği Okulu, St Bartholomew Kraliyet Hastanesi, Westfield koleji ve Kraliçe Mary Koleji.

Kraliçe Mary’nin ana kampüsü, Doğu Londra’daki Mile End’de bulunabilir. Uygun fiyatlı öğrenci konaklama birimlerine ev sahipliği yapan otel, aynı zamanda Brick Lane ve Spitalfields Market gibi önemli yerlere yakın bir konumdadır.

Charterhouse Meydanı, Lincoln’s Inn Fields, West Smithfield ve Whitechapel gibi üniversitenin diğer şubeleri, Londra’nın merkezinde ve doğusunda yer almaktadır.

Kraliçe Mary’nin saygın mezunları arasında kimyager Michael Dewar ve gazeteci John Rentoul var.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu