Şanghay’daki En İyi Üniversiteler

Şangay, nüfusa göre Çin’deki en büyük şehirdir ve dünyanın en kalabalık ikinci şehridir. 

Yangtze Nehri’nin hali üzerindeki büyük bir idari, nakliye ve ticaret şehridir. 

Yükselen gökdelenler, geleneksel bahçeler ve alışveriş bölgeleri gibi Şangay’ı keşfederken görülecek birçok yer ve ses var.

Gece kuşu olan öğrenciler için, Bund, gece pazarları ve Huangpu Nehri üzerindeki gece turları dahil sabahın erken saatlerine kadar sizi meşgul edecek birçok şey var. 

Şangay’ın yemekleri, Pekin, Sichuan, Hunan, Guangzhou ve yerel Benbang yemeklerinin geleneklerini eriten belli bir vurgudur. Geleneksel Çin yemeklerinin yanı sıra, öğrenciler her türlü uluslararası mutfağı sunan restoranlar bulabilecekler. 

Tüm bunların arasında yer alan, bazıları aşağıda listelediğimiz yüksek kaliteli üniversitelerdir. 

1. Fudan Üniversitesi

Fudan Üniversitesi , bir C9 Lig Üniversitesi, yani Çin’deki en prestijli ve seçmeli biri. Kabul edilmesi en zor üniversitelerden biridir.

 

Aynı zamanda, araştırma odaklı üniversitelerden oluşan uluslararası bir konsorsiyum olan Universitas 21’in bir parçasıdır. 

Fudan’ın Şanghay’da dört kampüsü vardır: Handan, Fenglin, Zhangjiang ve Jiangwan. 17 tam zamanlı okul ve 69 bölümden oluşmaktadır. Lisans ve yüksek lisans programları sunar. 

Şangay Jiao Tong Üniversitesi

Şangay Jiao Tong Üniversitesi , Şangay’daki büyük bir kamu araştırma üniversitesidir ve aynı zamanda C9 Ligi’nin bir parçasıdır. 

 

 

 

Üniversite, onlarca yıldır uzman bir mühendislik üniversitesiydi. Ancak 2005 yılında bir tıp fakültesi edindiğinden, beş kampüste çeşitli bilim, teknoloji, sanat ve beşeri bilimler konularını kapsayacak şekilde hızla gelişti.

Ekonomi, hukuk, edebiyat, bilim, mühendislik, tarım, tıp, işletme ve sanat gibi dokuz ana disiplini kapsayan 60’tan fazla lisans programı bulunmaktadır. 

Tongji Üniversitesi

 

Tongji Üniversitesi , 1907’de kuruldu ve 1937’den 1945’e kadar süren Çin-Japon savaşı sırasında Şanghay’dan ayrıldı. 1946’da Şangay’a döndü. 

1950’lerde üniversite mühendislik alanında uzmanlaşmaya başladı, ancak o zamandan beri 10’a sunduğu akademik disiplin sayısını arttırdı ve Şangay’da beş kampüsü var. Hala işletme, mimarlık ve mühendislik kursları (özellikle inşaat mühendisliği) ile ünlüdür.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Paris’deki En İyi Üniversiteler

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478