Yaşam

Modet Kapsül Ne İşe Yarar? Modet Kapsül Kullanıcı Yorumları

Modet Kapsül Ne İşe Yarar? Modet Kapsül Kullanıcı Yorumları. Son günlerde kullanımı yaygınlaşan Modet Kapsül Nasıl Kullanılır? araştırılmaya devam ediliyor. Özellikle şeker hastalarının kullandığı Modet Kapsül Ne İçin Kullanılır? merak edilmekte. Bunun yanı sıra Modet Kapsül Kullananlar aslında Modet Kapsül Yan etkileri oldukça merak etmekte. Gelin birlikte Modet Kapsül Hakkında tüm bilinmesi gerekenleri öğrenelim.

Modet Kapsül Ne İşe Yarar?

Küçük damarlardaki dolaşım bozukluklarında kullanılan Modet Kapsül, 30 veya 60 adet kapsül içeren blister ambalajda satılmaktadır.  Özellikle şeker hastalığına bağlı göz damarlarındaki bozukluklarda, bacaklarda ağrı, kramp ve tembellikle seyreden damar dolaşım bozukluklarında ve ayrıca hemoroidal bozukluklarda kullanılır.

Etken maddesi Kalsiyum dobesilat olan Modet Kapsül, kılcal damarların direncini arttırarak, kılcal damar geçirgenliğinin azalmasını temin eder ve kılcal damarların yıpranmasını engelleyen bir damar koruyucudur. Basur (hemoroid) ile ilgili bozukluklar, bacaklarda ağrı, kramp ve tembellikle kendini gösteren damar dolaşım bozuklukları, küçük damarlardaki dolaşım bozuklukları, genellikle şeker hastalığına bağlı göz damarlarındaki bozukluklar)  ile ilgili bir preparattır.

👉 Acnelyse Krem Ne İşe Yarar? 


Modet Kapsül Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kılcal damarların direncini arttırarak, kılcal damar geçirgenliğinin azalmasını temin eder ve kılcal damarların yıpranmasını engelleyen bir damar koruyucudur. Basur (hemoroid) ile ilgili bozukluklar, bacaklarda ağrı, kramp ve tembellikle kendini gösteren damar dolaşım bozuklukları, küçük damarlardaki dolaşım bozuklukları(genellikle şeker hastalığına bağlı göz damarlarındaki bozukluklar)  ile ilgili bir preparattır.
 3. Kendiniz iyi hissetseniz bile hekiminize sormadan ilacın kullanımını bırakmamalısınız ve doz atlaması yapmayınız. İlacın kullanımını erken bırakmak durumunuzu kötüleştirebilir.
 4. Şeker hastalığına bağlı göz bozukluğunuz var ise kan şekerinizi kontrol altında tutmak için hekimin verdiği diyete uymalısınız. Diyabet ilaçlarınızı düzenli bir biçimde kullanmalısınız.
 5. Toplardamar hastalığınız, özellikle varisli damarlar  var ise kilo almamaya , uzun süre ayakta kalmamaya özen gösteriniz.
 6. Tedavi sırasında ateş, bademcik iltihabı, boğaz ağrısı, genital bölgede iltihabi rahatsızlıklar görülürse bunlar ilacın yan etkileridir. İlacın kullanımını durdurup derhal hekiminize müracaat etmelisiniz. Doktorunuz böyle bir durumda kan sayımı ve testler yapmayı isteyecektir.
 7. Şayet böbrek hastası veya diyaliz iyileştirilmesi görüyorsanız bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmeniz gereklidir. Durumunuza göre doz ayarlamaları ve testler yapılması gereklidir.
 8. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Modet Kapsül Nasıl Kullanılır?

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Modet Kapsül Kullanma Talimatı için TIKLAYINIZ


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Modet Kapsül Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Ateş, bademcik iltihabı, boğaz ağrısı, genital bölgede iltihabi rahatsızlıklar, deri döküntüsü, eklem ağrısı, bağırsak ve diğer bölgelerde yara oluşumu vakıalardan herhangi biri veya bir kaçı görülürse acil olarak hekimi arayınız.

Modet Kapsül Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumu:  küçük damarlardaki dolaşım bozukluklarında bacaklarda ağrı, kramp ve tembellikle seyreden kan dolaşım bozuklukları ve hemoroid bozukluklarında kullanılır.

Kullanıcı Yorumu: Ameliyattan sonra dr yazdı bana faydası olduğunu düşünüyorum ama tabiki modetle birlşkte bir çokda ilaç aldım hangisi fayda etti bilmyorum

Kullanıcı Yorumu: Bende çok azla yan etki gösterdi kişiden kişiye değişiyor sanırım etkileri


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu