Blog

Mühendislik Okuyanlar İçin Faydalı İnternet Siteleri

Mühendislik öğrencilerinin işlerini kolaylaştırmak; hem öğrenmek, hem çalışmak hem de eğlenmek için mühendislik öğrencilerinin oldukça işine yarayacağı siteleri araştırdık. İşte Mühendislik Okuyanlar İçin Faydalı İnternet Siteleri.

1. Khan Academy

Khan Academy İçerisinde farklı konularda ders videoları içeren bir internet sitesi. Mühendislik eğitimi alanlar için yararlı olabilecek bilgisayar programlama, fizik, matematik gibi alanlarda ders videoları mevcut.


2. engineering.com

engineering.com mühendislik öğrencilerine faydalı olabilecek içerikler sunan bir internet sitesi. Siteye girdiğinizde teknik kaynaklar, videolar ve haberler çeşitli kategoriler altında karşımıza çıkıyor.


3. HowStuffWorks

HowStuffWorks birçok şeyin çalışma prensibi hakkında bilgiler sunan bir site. Teknik bir yaklaşımdan çok samimi bir anlatım biçimiyle hazırlanmış içerikler ile karşılaşacaksınız.


4. Wolfram Alpha

Kimyadan tarihe, matematikten sanata içerisinde çeşitli sorulara cevap bulabileceğiniz bir site. Her türlü hesaplamada kullanıcının imdadına koşan Wolfram Alpha’yı mühendislik öğrencileri için hazırladığımız bu listeye eklemesek olmazdı. Wolfram Alpha için kısaca “bilgi motoru” diyebiliriz.


5. Thingiverse

thingiverse.com üç boyutlu modellerin paylaşıldığı bir internet sitesi. Birbirinden güzel modellerin açık kaynak şekilde sunulduğu bu site özellikle 3D yazıcı sahiplerinin vazgeçilmezi.


6. onlineconversion.com

onlineconversion.com ihtiyacınız olan tüm birim çevrimlerini gerçekleştirmenizi sağlıyor. .


7. mix.com

mix.com  alanlarınıza göre sizi çeşitli internet sitelerine yönlendiren bir aracı site diyebiliriz. Kaydolduktan sonra ilgi alanlarınızı giriyorsunuz ve size özel içerikler sunuluyor.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu