Burs Başvuruları

MÜKAD 2021 Burs Başvuruları Başladı

Mühendis Mimar Kadınlar Derneği (MÜKAD), resmi internet sitesi üzerinden yaptığı duyuru ile 2021-2022 eğitim yılı için karşılıksız burs başvurularının başladığını duyurdu. Mühendis Mimar Kadınlar Derneği, üniversitelerin mühendislik ve mimarlık fakülteleri ile liselerin sayısal bölümlerinde okuyan ve maddi desteğe ihtiyacı olan kız öğrencilere karşılıksız burs vermektedir. Son başvuru tarihi 30 Ağustos 2021

MÜKAD 2021 Burs Başvuru Şartları

  1. TC vatandaşı olmak.
  2. Kız öğrenci olmak .
  3. Başka kaynaklardan burs almıyor olmak. (Kredi Yurtlar Kurumundan alınan burs hariç)
  4. Mühendislik ve Mimarlık Fakültelerinde okuyor olmak.
  5. Ailenin gelir durum tesbiti ile ilgili evraklar
  6. “Burs Başvuru Formu”nu eksiksiz ve doğru doldurmak. (Beyan edilen bilgilerin doğru olduğunun başvuru formunda teyid edilmesi gerekir)
  7. Burs süresi eğitim dönemini kapsayan aylar için verilecektir. Her eğitim yılının 9. ayından başlayıp Mayıs dahil olmak üzere devam edecektir. Burs tutar artışları kurum taktirinde olup, gerekli görülürse her yıl Eylül ayında yapılacaktır.
  8. Burs süresi, öğrencinin bursiyer olarak kabul edilmesiyle başlayıp fakültenin eğitim süresi ile sınırlı ve geri ödemesiz olacaktır.
  9. Bursun devam etmesi; öğrencinin başarısına bağlı olup; öğrenci her yıl MÜKAD burs komisyonuna yeni kayıt belgesi ve transkriptini getirilecektir.

Başarı kriteri:  4 üzerinden puan veren okullar için 2.5 ve yukarısı; 100 üzerinden puan veren okullar için 70 ve yukarısı olup, öğrenci bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olacaktır. (Not ortalaması uygun olduğu halde, 3 ten fazla başarısız dersi olanlar burs başvurusu yapamazlar)


[ilgiliMakale icerik_id=”24661″]

MÜKAD 2021 Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burs başvuruları, Burs Başvuru formunun çıktısı alınıp imzalanarak, istenilen ek belgelerle [email protected] e-posta adresine “Burs Başvurusu” konu başlığı ile gönderilmesi ile gerçekleşmektedir.

Burs başvuru formu için TIKLAYINIZ


[ilgiliMakale icerik_id=”24654″]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu