Netflix Profilinizi PIN Kodu Kullanarak Kilitleme

Hiç kimsenin Netflix profilinizin gezinmesini istemiyor musunuz? Ayrıca, başkalarının Arkadaşlarınızla olan takıntılarınızı bilmesini veya önerilerinizi bozduğunu görmek istemiyor musunuz? Video akışı devi son zamanlarda meraklı arkadaşlarınızı veya aile üyelerinizi profilinizden uzak tutmanızı sağlayacak harika bir özellik ekledi. Netflix artık profilinizde bir PIN kilidi ayarlamanıza izin veriyor ve kurulum sürecinde size rehberlik etmek için buradayız.

Netflix Profilinde PIN Kilidi Ayarlama

Profilinizde bir PIN kilidi oluşturmanın en kolay yolu resmi Netflix web sitesidir. Aşağıdaki adımları takip ediniz:

1. Netflix web sitesine gidin ve sağ üst taraftaki profil simgenizin üzerine geldiğinizde açılır menüden ‘Hesap’ seçeneğini belirtin.

2. ‘Hesap’ sayfasındaki ‘Profil ve Ebeveyn Denetimleri’ bölümüne gidin ve PIN kodu ayarlamak istediğiniz profilin yanındaki küçük oka dokunun.

3. Profilin altında yeni bir ‘Profil Kilidi’ seçeneği göreceksiniz. Yanındaki ‘Değiştir’ metnini tıklayın.

4. Şimdi Netflix oturum açma kimlik bilgileriniz istenecek ve ardından bir Profil Kilidi ayarlama seçeneğini göreceksiniz.

5. Burada, ‘Anmol’un profiline erişmek için PIN iste’ seçeneğini belirledikten sonra 4 haneli güvenli bir PIN belirlemeniz gerekir . Ayrıca, profil oluşturmak için 2FA gibi yeni profiller oluşturmak için PIN kodunu zorunlu tutma seçeneğini de belirleyebilirsiniz. Save ve voila’ya basın, işiniz bitti.

Bir dahaki sefere Netflix’i bir tarayıcıda veya resmi mobil uygulamada açtığınızda. Sen edecek profili altında bir ‘kilit’ simgesini görebilirsiniz . Burada profil resminizi tıklatarak PIN kodunu girmeniz gerekir ve ardından en sevdiğiniz TV şovlarını izlemeye başlayabilirsiniz.

Bu, kısa süre önce Netflix’e eklenen yeni bir ebeveyn kontrolü özelliğidir. Şu anda görüntüleme kısıtlamalarıyla çocuğunuzun profilini inceleyebilirsiniz, ancak yine de hesaptaki diğer profiller aracılığıyla R dereceli içerik tüketebilirler. Ama şimdi, çocuğunuzun PG-13 filmleri ve TV şovları ile sınırlı kalması için diğer tüm profillere kolayca bir PIN kilidi ayarlayabilirsiniz. Bu inanılmaz bir özellik değil mi? Yani, devam edin ve hemen Netflix profilinizde deneyin.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Windows 10 İçin En İyi 5 Video İndirme Programı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478