Blog

Nijerya’daki En İyi Üniversiteler

Nijerya, dik bir çıkışa sahip bir ülkedir. Ekonomisi ve nüfusu istikrarlı bir şekilde büyüyor ve sadece büyümeye devam etmeye hazırlanıyor. Orantılı olarak, genç nüfus dünyadaki en büyük nüfuslardan biridir ve ülkenin yeni gelişen bir eğitim sektörü vardır.

1. Mutabakat Üniversitesi

Covenant University , Nijerya, Ota’da bulunan özel bir Pentekostal Hıristiyan üniversitesidir.

Üniversite, faaliyet gösterdiği on yıl içinde itibarında hızlı bir yükseliş yaşamıştır.

Çoğunlukla mesleki çalışmalara adanmış dört kolej vardır: İşletme ve Sosyal Bilimler Fakültesi; Liderlik ve Gelişim Çalışmaları Fakültesi; Mühendislik Fakültesi; ve Fen Bilimleri Enstitüsü.

Covenant, Dünya Çapında Yaşayan İnanç Kilisesi’ne bağlı olup, Commonwealth Üniversiteleri Birliği, Afrika Üniversiteleri Birliği ve Ulusal Üniversiteler Komisyonu üyesidir.


2. İbadan Üniversitesi

Ibadan Üniversitesi bilim, tıp ve sanat – – Sadece üç bölümleri ile başladı ancak o zamandan beri sosyal bilimler, tarım ve ormancılık, eğitim, teknoloji, hukuk ve diş hekimliği dahil 13 fakülte, almak genişlemiştir.

Üniversitenin kuruluş misyonu herkese eğitimi sağlamaktı. Maddi veya ailevi engelleri olan öğrencilerin çalışabileceği, köklü bir Uzaktan Eğitim Merkezi vardır.

İbadan ayrıca, nesli tükenmekte olan birçok hayvan ve bitki ile dolu kendi hayvanat bahçelerine ve botanik bahçelerine sahiptir ve birçok koruma programı desteklenmektedir.


3. Nijerya Üniversitesi Nsukka

Üniversite, 15 fakülte genelinde 102 akademik bölüme sahiptir ve 82 lisans programı ve 211 lisansüstü programı sunmaktadır.

Nijerya Nsukka Üniversitesi dört kampüsü vardır. Bunlardan ilki Nsukka’da; diğerleri Enugu, Ituku-Ozalla ve Aba’da.

Araştırma çalışmaları kurum genelinde Afrika çalışmaları, eğitim, gelişimsel çalışmalar ve bitkisel ilaç ve ilaç araştırma ve geliştirme alanlarında yürütülmektedir. İklim değişikliğini, uzay bilimlerini ve enerji araştırmalarını keşfetmek için kurulmuş merkezler de var.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu