Burs Başvuruları

Nural Vakfı Bursu Başvuruları 2020

Nural Vakfı Bursu Başvuruları 2020. Nural Vakfı 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılında Orta Öğretim Öğrencilerine, Yüksek Öğretim Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Karşılıksız 9 ay süre ile burs veriyor.

Nural Vakfı Bursu Başvuruları 2020

Başvuru Koşuları

  1. Başarılı Öğrenci Olma
  2. Maddi Durumu Yeterli Olmayanlar
  3. Yetim Aylığı Dışında Her Hangi Bir Kurum Yada Kuruluştan Burs Almıyor Olmak
  4. İstanbul İlinde İkamet Edenler Yada İstanbul’da Okuyan Öğrenciler
  5. İyi Hal Sahibi Olanlar

Burslara Başvuruda Başarı Koşulları

 -Orta Öğretim Bursları
Vakıf Orta Öğrenim Bursları Normal Lise, Teknik Lise Ve Meslek Lisesi Birinci Sınıf Veya Ara Sınıf Öğrencilerine Verilir. Burs, Birinci Sınıflar İçin Girişi Puanı Sırasına Göre Önde Olan Adaya Verilir. Ara Sınıflar İçin Burs, Alt Yıl Veya Yarıyıl Normal Eğitim Programının Derslerinden Başarısız Dersi Olmayan, Yıllık Genel Not Ortalaması Daha Yüksek Olan Ve Bir Üst Yıl Veya Yarıyıla Geçiş Hakkını Kazanan Adaya Verilir. Not Ortalaması Yüksek Olan Adaya Öncelik Tanınır.

 -Yüksek Öğrenim (Lisans) Bursları
Birinci Sınıflar İçin Burs, Fakülte Veya Yüksekokula Giriş Puanı Sonrasına Göre Önde Olan Adaya Tahsis Edilir. Bunun İçin Her Öğrenci ÖSYM Sonuç Belgesi Onaylı Örneği İle Giriş Sırasını Gösterir Ve Öğrenim Kurulu Belgesini ‘Öğrenci Tanıtma Belgesi’ne Ekler Ve Vakıf Yönetimine Verir. Ara Sınıflar İçin Burs, Alt Yıl Veya Yarıyıl Normal Eğitim Programının Derslerinde Başarısız Dersi Olmayan Veya Yıllık Genel Başarı Ortalaması 4 Üzerinden En Az 2,5 Veya 100 Üzerinden En Az 60 Olup Bir Üst Yıl Veya Yarıyıla Geçiş Hakkının Kazanan Adaya Tahsis Edilir. Bunun İçin Her Ara Sınıf Adayı Bulunduğu Yıl Ya Da Yarıyıl Derslerinden Aldığı Notları, Bütün Derslerin Genel Not Ortalamasını Ve Kaydolduğu Üst Sınıfı Gösterir Öğrenim Kurul Belgesini ‘Öğrenci Tanıtma Belgesi’ne Ekler Ve Vakıf Yönetim Kuruluna Verir.

 -Yüksek Lisans (Master) Bursları
Lisans Bitirme Genel Not Ortalaması 4 Üzerinden En Az 3 Veya 100 Üzerinden En Az 75 Olan İstekliler Arasından Başarı Ortalaması Sıralamasına Göre Önde Olan Aday, Öğrenim Kurumunu Burs Komisyonu’nca Önerilir.

-Doktora Bursları
Lisans Veya Yüksek Lisans Bitirme Genel Not Ortalaması, 4 Üzerinden En Az 3 Veya 100 Üzerinden En Az 75 Olup Doktoraya Kaydolan İstekliler Arasından, Başarı Ortalaması Sıralamasına Göre Önde Olan Aday, İlgili Öğrenim Kurumunu Burs Komisyonu’nca Önerilir.

Başvurular Vakfın Mail Adresine ([email protected] ) Kendinizi Anlatan Bir Mesaj İle Başvuru Yapılır. Size Gönderilecek Olan Başvuru Formu Ve İstenilen Belgeler Eksiksiz Olarak Vakfın Mail Adresine Gönderilir.

Burs Koşulları İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu