Teknoloji

Online Afiş Hazırlamak İçin Ücretsiz 6 Afiş Hazırlama Programı 2024

Online Afiş Hazırlamak İçin Ücretsiz 6 Afiş Hazırlama Programı 2024. Organizasyonlarınız, ödevleriniz veya işiniz ile ilgili online olarak özel afişler hazırlamak isteyenler için hazır şablona, farklı tasarım türlerine ve grafikler içeren ücretsiz en iyi online 7 afiş hazırlama programını listeledik.

Online Afiş Hazırlamak İçin En İyi Afiş Hazırlama Programları

Listemizde yer alan online ücretsiz afiş hazırlama programları hazır şablon ve grafikler üzerinde yazıları değiştirerek ya da vektörleri kullanarak sıfırdan kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Hazırlamayı düşündüğünüz afişinizi boyutlandırarak sosyal medya ya da baskısını çıkartıp açık havada da kullanabilirsiniz. Listemizde yer alan programların hepsi ücretsizdir profesyonel derece afiş hazırlamanızı sağlayacak tüm özellikleri kullanıma açıktır.

  1. GIMP
  2. Canva
  3. RonyaSoft Poster Designer
  4. Inkscape
  5. Lucidpress
  6. Posterini

1- GIMP

GIMP, ÜCRETSİZ bir fotoğraf düzenleme yazılımıdır. Adobe Photoshop’ dan sonra ücretsiz olarak grafik editörleri tarafından en çok tercih edilen tasarım programı GIMP farklı eklenti ile hangi alanda çalışmalar yapacağınızı seçebileceğiniz bir program.

Birçok açıdan yeterli bir tasarıma sahip olan GIMP’i açtıktan sonra varsayılan olarak sol tarafta yer alan araç kutusunu kullanarak istediğiniz araçları kullanabilir ve GIMP’in üst menüsünden de istediğiniz seçeneklere erişebilirsiniz. GIMP’i daha detaylı şekilde ve profesyonel olarak kullanmak istiyorsanız kendi resmi web sitesinde yer alan kullanım videolarını izleyebilirsiniz.


2- Canva 

Canva ücretsiz bir web tabanlı tasarım uygulamasıdır. Canva; infografik, poster, sosyal medya gönderileri, sunum, davetiye, kart ve reklam gönderileri gibi daha birçok şeyi profesyonel bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olmaktadır. İçerisinde yüzlerce tasarım bulunmaktadır. Pek çok farklı tasarım seçeneği sunduğundan dolayı farklı tasarımlar ortaya çıkarabilmeniz mümkündür.

Canva’nın en önemli özelliği ise sürükle bırak tasarım ara yüzüne sahip olmasıdır. Bu özelliği ile tasarımdan çok fazla anlamayan kişiler bile Canva sayesinde harika tasarımlar ortaya çıkarabilir. Canva’da tasarım yaparken tasarım süreci sizi zorlamayacaktır. Canva uygulamasında hazır temalar sayesinde istediğiniz tasarımları oluşturabilirsiniz. Uygulama ücretsizdir. Video, çeşitli dosya türlerinde kaydedilebilir, ses doğrudan bir kaynaktan veya harici bir mikrofondan eklenebilir ve son sürümler otomatik olarak popüler barındırma sitelerine yüklenebilir.


3- RonyaSoft Poster Designer

RonyaSoft Poster Designer: Çekici bireysel posterler ve afişler tasarlamak ve yazdırmak için kolay kullanımlı yazılım programıdır. Posterler şablonlar ve sezgisel bir kullanıcı arayüzü topluluğu neredeyse birkaç tıklamayla kendi poster ve afişler oluşturmanıza olanak sağlar.

Poster şablonda her detay resim, metin, renk, boyut, stil, vb. ayarları yapılarak yazdırma sihirbazı evinizin veya ofisinizin yazıcı poster yazdırmak olanak sağlar. Ihtiyaç dogrultusunda değiştirebilirsiniz. Ayrıca baskı, baskı hizmetleri için poster görüntüleri vermek, ya da bloglar, forumlar ya da sosyal siteleri kullanım için olabilir. Çok sayfalı poster ve afiş baskı yeteneği de sağlanmaktadır.


4- Inkscape

Inkscape açık kaynaklı olarak geliştirilen, Illustrator ve CorelDRAW gibi profesyonel bir vektörel grafik yazılımıdır. Inkscape tamamen ücretsiz ve güçlü bir yazılımdır. Inkscape ile logolar, afişler, kurumsal kimlik çalışmaları, illüstrasyonlar, web grafikleri, ikonlar ve çok çeşitli grafik tasarım çalışmaları oluşturabilirsiniz.


5- Lucidpress

Lucidpress web tabanlı  masaüstü yayıncılık programıdır. Broşürler, el ilanları, bültenler, kartvizitler, posterler, dergiler ve sunumlar oluşturabilirsiniz. Lucidpress tasarım programının ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunuyor. İki sürüm arasındaki tek fark sundukları özellikler.

Lucidpress’in ücretsiz versiyonunu kullanarak onlarca farklı afiş taslağına ulaşabilir ve bunları dilediğiniz gibi özelleştirerek hayalinizdeki tasarıma imza atabilirsiniz. Üstelik ücretsiz versiyonda bile tasarımlarınıza filigran eklenmediği için Lucidpress ile gerçekten işe yarar afişler tasarlamanız mümkün.


6- Posterini

Posterini de online olarak tasarım yapabileceğiniz bir internet sitesi. Ancak diğerlerinden biraz farklı çünkü pek özgür bir alan sunmuyor. Bunun yerine kullanıcılarına onlarca farklı afiş taslağı ve buna bağlı özelleştirme seçenekleri sunuyor. Ücretsiz sürümünde tüm özelliklerini kullanamıyorsunuz ancak eğer afiş tasarımı konusunda pek tecrübeniz yoksa ve bu işlere yeni yeni başlıyorsanız elinizin alışması açısından birkaç Posterini taslağı üzerinde çalışabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 En İyi Ücretsiz Photoshop Alternatifleri

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu