Yaşam

Otolog Mikrografting Nedir? Otolog Mikrografting Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Otolog Mikrografting Nedir? Otolog Mikrografting Tedavisi Nasıl Uygulanır?. Otolog Mikrografting, saç kaybına uğrayan diğer bölgeleri uyarmak için kafa derinizden çıkarılan yenileyici hücreleri kullanan, kesinti olmayan, gelişmiş bir saç büyüme tedavisidir. Gelin hep birlikte Otolog Mikrografting hakkında tüm bilinmesi gerekenleri öğrenelim.

Otolog Mikrografting Nedir?

Saç büyüme tedavisi olan otolog mikro graft’in en son kılcal rejeneratif teknolojiyi kullanan patentli sistemi, kafa derinizden “mikro-greftler” çıkarır. Saç dökülmesi olan bölgelere enjekte edildiğinde bu “mikro greftler” saç derinizi onarır ve yeniler. Sonuç, daha kalın ve daha güçlü saçlardır. Bu mikrogreftler otologdur (kendi vücudunuzdan çıkarılır). Bu, Otolog Mikrografting‘in tamamen doğal ve güvenli olduğu ve reddedilme veya alerji riski olmadığı anlamına gelir.


Otolog Mikrografting Tedavisi Nasıl Uygulanır?

1 – Mikro Greftlerin Hasadı Lokal anesteziden (ağrı kesici enjeksiyonu) sonra, kafa derinizin arkasından 3-5 küçük deri örneği (2 mm) alınır

2 – Rejeneratif Hücrelerin Ekstraksiyonu Patentli Otolog Mikrografting cihazı, güçlü rejeneratif yeteneklere sahip 100.000 rejeneratif hücre çıkarır.

3 – Rejeneratif Hücrelerin Enjeksiyonu Rejeneratif hücreler, saç dökülmesinden muzdarip kafa derisine enjekte edilir. Dr Shadi, saç dökülmesinin en çok olduğu bölgelerde en iyi sonuçları verecek şekilde enjeksiyon noktalarını özelleştirir.

Çok sayıda klinik çalışma ve inceleme, Otolog Mikrograftingden 1 ay sonra saç yoğunluğu, saç sayısı ve kafa derisi kaplamasında iyileşmeler olduğunu göstermektedir. Saç dökülmesinin azalmasına önce tanık olunur. Daha sonra, önümüzdeki 12 ay içinde mevcut saçların kalınlığında iyileşme ve yeni saçların uzaması var. Avrupa’dan yapılan en son takip araştırması, 1 Otolog Mikrografting tedavisinin 3 yıla kadar süren sonuçlara sahip olabileceğini göstermektedir. Diğer sinerjik saç dökülmesi tedavileri ile birlikte kullanıldığında harika sonuçlar elde edilir.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu