Kimdir

Özlem Ural Kimdir, Nereli? Özlem Ural Hayatı ve Biyografisi

Özlem Ural Kimdir, Nereli? İyi Parti Balıkesir il başkanı ve 28. Dönem 2. Sıra Milletvekili Adayı Özlem Ural en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. İş İnsanı Özlem Ural İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümü mezunudur. İşte Özlem Ural Hayatı ve Biyografisi.

Özlem Ural Kimdir, Nereli?

İş İnsanı ve İyi Parti Balıkesir il başkanı Özlem Ural 6 Nisan 1976 Bursa doğumludur ve 2024 yılı itibariyle 48 yaşındadır. İlkokula Edirne Yüzüncü Yıl İlkokulu’nda tamamlayan Ural, orta ve lise eğitimini Kocaeli Özel Seymen Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümünde tamamlamıştır. .

İleri seviyede İngilizce bile Özlem Ural, Balıkesir’de ikamet etmektedir ve evli iki çocuk annesidir. .


Özlem Ural Hayatı ve Biyografisi

İş insanı Özlem Ural, üniversiteden mezun olduktan sonra Kimya Sektöründe öncü kuruluşlarında görev almıştır. Çok uluslu bir şirketin ilk ve tek kadın üretim müdürü olarak ağır bir kimya sanayi de yılmadan 8 yıl ve Avrupa’nın en büyük kapasiteli Polyester Fabrikasının kurulmasında ve devreye alınmasında birçok milletten mühendislerle çalışmıştır. .

Ticari hayatı 1994 yılında ailesi ile beraber Burhaniye’de esnaflıkla başlayan Özlem Ural, 2003 yılında kurduğu Hammadde Üretim Tesisini 2007 yılında Balıkesir Organize Sanayi’ ye taşımıştır.

Uluslararası firmalarda da görev yapmış olan Özlem Ural, bilgi ve tecrübesini sanayide danışmanlık yapmaktadır.

Özlem Ural: Twitter

Özlem Ural: Instagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu