Yaşam

Panalgine Tablet Ne İşe Yarar? Panalgine Kullananların Yorumları

Panalgine Tablet Ne İşe Yarar?. Ağrı kesici olarak kullanılan Panalgine, aynı zamanda olası ateşi düşürmek için de kullanılır. Panalgine Nasıl Kullanılır? merak edenler aynı zamanda Panalgine Ağrı kesici kullananların yorumlarını da merak etmekte. Özellikle ilacı kullananlar Panalgine kafa yapar mı? sorusunun cevabını da merak etmekteler. Gelin birlikte Panalgine Tablet Ne İçin Kullanılır? Faydaları nelerdir? öğrenelim..

Panalgine Tablet Ne İşe Yarar?

Etken maddesi  Parasetamol, Propifenazon, Kafein olan Panalgine Tablet, hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş vakıalarında kullanılır. Ağrı kesici ve ateş düşürücü bir preparat olan bu ilaç soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlara bağlı ateş ve ağrılar, vücut kırıklığı, ateşli hastalıklar, ameliyat sonrası görülen ağrılar için de kullanılabilmektedir.

Aynı zamanda adet dönemi ağrıları, diş ağrısı, diş operasyonu sonrası görülen ağrılar,  eklem ağrıları, kas ağrıları, romatizmal ağrılar, kireçlenmeye bağlı ağrılar, baş ağrısı, migren, sinüzit ağrısı, kulak ağrısı, zona ve sinir ağrıları ve ağrıların eşlik ettiği yüksek ateşin tedavisinde  uygulanır. Kullanımı 12 yaş üzeri çocuklar, gençler ve yetişkinler içindir.

👉İngiliz Karbonatı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?


Panalgine Tablet Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Soğuk algınlığı, grip, vücut kırıklığı, ateşli hastalıklar, ameliyat sonrası görülen ağrılar, adet sancıları, diş ağrısı, diş operasyonu sonrası görülen ağrılar, siyatik, eklem ağrıları, kas ağrıları, romatizmal ağrılar, baş ağrısı, sinüzit ağrısı, kulak ağrısı, zona ve sinir ağrıları durumlarında kullanılır.
 3. Eğer karaciğer fonksiyon bozukluğu veya böbreklerinizde fonksiyon bozukluğu varsa  ya da kan hücrelerinde bozukluk varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir ya da ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.

 1. Eğer günde 3 kadehten fazla alkol tüketiyorsanız ve alkol kullanımına bağlı karaciğer rahatsızlığınız var ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendiriniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 2. İlaç kullanımına rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse ilacı kullanmayı bırakıp doktorunuzla görüşünüz.
 3. Bu ilacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. Çünkü ilaçla birlikte alkol kullanımı karaciğerinize ciddi zararlar verebilir.
 4. Bu ilacı 6 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.
 5. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

👉 Madeleb Krem Ne İşe Yarar? 


Panalgine Tablet Nasıl Kullanılır?

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Tercihen yemeklerle birlikte veya yemeklerden ayrı olarak alabilirsiniz.

👉 Raneks Ne İçin Kullanılır? 


Panalgine Tablet Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı, kusma, mide sancısı, sersemlik hissi, endişe hali, titreme ve uykusuzluk gibi hafif yan etkiler görülebilir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Panalgine Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu: baş, diş, kulak, siyatik ve romatizma ağrılarında ağrıyı keserek, olası ateşi düşürmeye yarayan
tablet şeklinde ağrı kesici ilaçtır.

Kullanıcı Yorumu: en bi güzel ağrı kesicidir. majezik kesmez bu keser.

Kullanıcı Yorumu: eskiden çok sempatik açık yeşil bir kutusu vardı.

Kullanıcı Yorumu: çok güçlü bir ağrı kesici olmasına rağmen hakkında bu kadar az tanım girilmesine şaşırdığım ilaçtır. anne babam yıllardır bu ilacı adeta sigara gibi kullanırlar. babam sürekli mintan cebinde taşır. annemin de kronik başağrısına yegane ilacıdır. şahsım olarak da yıllardır kullandığım ve başağrılarımı çoğu zaman geçiren ilaç olmuştur. hakkını gerçekten ödeyemem.
ama midemi ve karaciğerimi fzla yorduğu için 2-3 yıldır minoset plusa terfi ettim. o da aynı etkiyi gösterdi tabiiki.

Kullanıcı Yorumu: tablet formulunde 300 mg parasetamol, 150 mg propifenazon, 30 mg kafein ihtiva eder.

Kullanıcı Yorumu: osman şahin’in yer altında uçan kuş kitabında, bursa ceza evindeki mahkumların demli çay ile içerek kafayı buldukları ilaçtır.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Vücut Peelingi Ne İşe Yarar? 

👉 Bi Profenid Ne İşe Yarar? 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu