Teknoloji

PC ve Akıllı Telefonlar İçin 2020 Yılında En İyi 8 Video Konferans Uygulaması

Koronavirüs salgını gibi zamanlarda , video konferans uygulamaları evden çalışma sırasında çevrimiçi toplantılar düzenlemede çok yardımcı olabilir.

En büyük zorluk hangisinin ücretsiz olduğunu bulmak, iyi hizmet vermek ve maksimum platformlarla uyumlu olmak zorunda olduğunda başlar. İnternet üzerinde çeşitli video konferans uygulamaları mevcuttur. Ancak profesyonel bir toplantı için gereklilik olduğunda, insanlar video görüşmeleri sırasında kullanılabilecek verimli araçlarla en iyi uygulamayı bulmaya çalışırlar.

Başarılı bir resmi toplantı yapmak için, gereksinime göre çok sayıda kişiyi destekleyen bir uygulamaya ihtiyaç vardır. Bunun dışında görüntülü arama uygulaması güvenilir ve kararlı bir uygulama olmalıdır. Aşağıda belirtilen hizmetler, her yerden iş arkadaşlarınızla bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır. Ancak listeye başlamadan önce, sizin için yararlı olabilecek diğer bazı hizmetler şunlardır:

1. Zoom Meetings

Zoom Meetings, mevcut en iyi video konferans uygulamalarından biridir. Profesyonel toplantılar düzenlemek için kullanılır ve akıllı telefonlardan da erişilebilir.

Uygulamadaki toplantılar çok önemli bir özellik olan buluta kaydedilebilir. Kaydedilen toplantılar, bir sonraki toplantı için herhangi bir noktayı geri çağırmak için kullanılabilir.

Zoom, HD ses ve HD video kalitesi sağlar. Uygulama, tek bir ekip toplantısında yaklaşık 1000 katılımcıyı işleyebilir. Aslında, Zoom tek bir ekranda 49 videoyu destekler ve büyük toplantılar için en uygun çevrimiçi toplantı yazılımıdır.

Özellikleri:

 • Video konferans için 100 katılımcıya kadar barındırma kapasitesi
 • Sınırsız sayıda toplantı
 • 1 ila 1 dakika sınırsız
 • 40 dakika süren grup toplantıları

2. Google Hangouts Toplantıları

Google Hangouts, Windows, Mac, Android ve iOS dahil tüm büyük platformlar için mevcut en güvenilir ve video konferans uygulamalarından biridir.

Google Hangouts’un en benzersiz özelliği, tek bir katılımcının canlı ekranı diğer katılımcılarla paylaşabileceği ekran paylaşma özelliğidir. Kullanıcılar Google Hangouts’a mobil cihazdan sorunsuz bir şekilde erişebilir ve G Suite entegrasyonu ile birlikte gelir.

Özellikleri

 • Kullanıcıya Özel Yönetim Kontrol Seçenekleri
 • Çok sayıda bilgi işlem cihazını destekler
 • 10 kişiye kadar HD grup konferansı

3. GoTo Meeting

GoToMeeting kullanıcılara video ve sesli web toplantıları gibi özellikler sunar. Uygulama, PC, Mac ve Android’de çalışan akıllı telefonlar da dahil olmak üzere çoğu cihazla uyumludur. Toplantıya Git bir bulut kayıt özelliği ile birlikte gelir, böylece katılımcıların bir etkinliğe katılırken not oluşturmaları beklenmez. Toplantılara Git, iPhone’daki sesli komutları da destekler, böylece kullanıcılar bir sonraki toplantılarına katılmak için Siri’yi kullanabilir.

Özellikleri

 • Telefon, PC veya Mac aracılığıyla uzak bir konumdan toplantılara anında katılın veya toplantı düzenleyin
 • Banliyö modu dikkat dağıtıcı bir deneyim yaşarken toplantılara katılmanıza izin verir
 • Akıllı telefon uygulaması için artık bulut kayıt özellikleri de mevcut

4. Blue Jeans

Blue Jeans iş toplantıları yapmak için kullanılan güvenilir bir video konferans uygulamaları. Bir kerede 25 üyeye video konferans sağlayan kullanıcı dostu ve kolayca uygun fiyatlı bir uygulamadır. Katılımcıların, ev sahibi dışında Blue Jeans’teki bir toplantıya katılmak için hesap oluşturmaları gerekmez.

Özellikleri

 • satın alınabilir
 • Kullanıcılar uygulamanın premium sürümünde en fazla 100 katılımcıyı barındırabilir
 • MAC, iOS, Android, Windows dahil tüm platformlarda kullanılabilir.

5. Cisco Webex Toplantıları

Cisco Webex Toplantıları, video konferans uygulaması listesindeki en büyük isimlerden biridir. Benzersiz ve eşsiz özelliklerinden dolayı, iş sınıfı insanları arasında çok ünlüdür. Uygulama sanal bir beyaz tahta ile birlikte gelir. Katılımcılar ekrandaki herhangi bir şeyi çizmek veya vurgulamak için kullanabilirler. Uygulama video konferans oturumlarında beyin fırtınası yapmak isteyenler için çok etkilidir.

Özellikleri

 • Beyin fırtınası için sanal beyaz tahta
 • 3 katılımcı için ücretsiz
 • Özelleştirilebilir video düzenleri
 • Kullanıcılar doğrudan uygulamaya erişerek bir toplantı planlayabilir.

6. Join.me

Join.me , en eşsiz ve interaktif arayüzlerden birine sahip bir video konferans uygulamasıdır. Video konferansın katılımcıları kareler yerine video balonlarında görüntülenir. Uygulamanın premium sürümü bir video konferansta 10 katılımcıya ve ücretsiz sürümü 3 katılımcıya izin verir. Google Chrome kullanıcıları Join.Me’yi indirmeden bir video konferansa katılabilir .

Özellikleri

 • Özelleştirilebilir toplantı arka planları
 • Yüksek kaliteli ses dağıtımı
 • Tek tıklamayla ekran paylaşımı

7. Zoho Toplantıları

Zoho video konferansı, web sunucusuna dayanır, bu da ne ana bilgisayarın ne uygulamayı ne de video konferanstaki katılımcıları indirmesi gerekmediği için benzersiz kılar. Zoho’nun mobil uygulamaları, toplantı sahipleri ve katılımcılar tarafından kullanılabilen hem Android hem de iOS için kullanılabilir. Katılımcılar toplantıları dikkate alınarak anket oluşturabilir ve uygulama aynı zamanda ekran paylaşımı seçenekleri sağlar.

Özellikleri
Web kamerası ve ekran paylaşım seçenekleri ücretsiz sürümde mevcuttur
Ücretsiz sürüm 3 katılımcıyı işleyebilir
Toplantıları güvenli bir şekilde yürütmek için güçlü şifreleme

8. Skype Kurumsal

Skype Kurumsal, bu en iyi video konferans uygulamaları listesindeki en güvenilir ve kullanılan uygulamalardan biridir. Skype ile video konferansı yönetmek çok kolaydır. Ayrıca bazı benzersiz özelliklere sahiptir. Örneğin, katılımcılar yazılı mesajlara tepki verebilir ve insanlardan dikkatlerini çekmelerini söyleyebilirler.

Skype ayrıca ekran paylaşımı ve arama kaydı özelliğine sahiptir. Skype, telefonlar, masaüstü, web, Alexa ve hatta Xbox ile uyumludur. Konum paylaşma ve çevirmen, onu listedeki diğer uygulamalardan farklı kılar.

Özellikleri

 • Sürükle ve bırak özelliği ile 300 MB’a kadar olan videoları, fotoğrafları ve dosyaları paylaşın
 • Bir video görüşmesindeki arka planı kaldırmak için arka plan bulanıklığı
 • Çevirmen özelliği onu diğer uygulamalardan farklı kılar

En iyi video konferans uygulamalarını seçme

Yukarıda belirtilen video konferans uygulamaları, iş arkadaşlarınızla profesyonel olarak bağlantıda kalmak için mevcut en iyi seçeneklerdir. Uygulamalar iyi çalışıyor ve ücretsiz sürümde birçok özellik sunuyor. Bu ücretsiz video konferans yazılımını kendiniz denemeli ve sizin için uygun olanı seçmelisiniz. Kullanıcılar ayrıca gereksinimlerine göre uygulamaların premium sürümünü tercih edebilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu