Yaşam

Rasengan Hastalığı Nedir?

Rasengan Hastalığı Nedir?. İnternet ortamında son zamanlarda araştırılan bir konu başlığı da Rasengan  Hastalığı.  Herkesin merakla araştırdığı ve bilgi sahip olmak istediği Rasengan Hastalığı hakkında internnett te de pek bilgi bulunmuyor. Gelin hep birlikte Rasengan hastalığı hakkında tüm bilinmesi gerekenleri öğrenelim.

Rasengan Hastalığı Nedir?

Son zamanlarda sosyal medya platformlarında sıklıkla adını duyduğumuz Rasengan Hastalığı ile ilgili bilgiler için, hastalığı merak eden herkes internette arama motorlarında bu hastalığı aramakta. Lakin bu hastalığın ne olduğunu merak edenler maalesef ki pek bir bilgiye ulaşamamaktalar. Çağımızda gelişen teknoloji ve internet kullanımın iyi yönleri olduğu gibi ne yazık ki kötü yönleri de var. Kötü yönlerinde biri de  gündemde ki her şeyin doğru olmamasıdır. Her gün bir sürü haber ve konu  gündeme gelebiliyor  ve bunun etkilerinden biri de sosyal medya platformlarındaki asılsız olan paylaşımlar.  İşte bunlardan biri de Rasengan Hastalığı.

Rasengan Hastalığı‘nı internette arattığınızda aslında pek bir şey bulamazsınız. Aslında böyle bir hastalık yok. Sosyal medya platformu olan Tiktokda bir kullanıcının çektiği videoda, gözlerini kırpamamasının sebebinin Rasengan Hastalığı olduğunu ve gözlerini asla kırpamadığını ama bazen gözlerinin kendiliğinden kırpıldığını iddia  etmesinden sonra gündeme gelen bu hastalık, herkes tarafından merak konusu oldu. bu videonun sosyal medyada çok fazla izlenmesi ve yayılmasından sonra bu hastalık gündeme gelmiştir. Tıp Literatüründen böyle bir hastalık olmadığı için, merakını gidermek isteyenler  internette bu hastalık ile ilgili bir bilgiye ulaşamamaktadırlar.

Ama aslında Rasengan bir anime karakteri olan Naruto’nun kullandığı bir tekniktir. Bu teknik sadece kullanıcının avucunun içinde oluşan ve tutulan bir çakra topudur ve avuç içinde tutulan bu çakra ile konsantre olunarak bir girdap oluşturulur. Elinde bu girdap olan anime bu ninja tekniğini kullanarak  çok fazla güçlenir ve elindeki çakra topunu attığı yer yada nesne parçalanır.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu