Kimdir

Rauf Alp Denktaş Kimdir, Nereli? Rauf Alp Denktaş Hayatı ve Biyografisi

Rauf Alp Denktaş Kimdir, Nereli? Soruları KKTC’nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın torunu Rauf Alp Denktaş Varşova Büyükelçisi olmasından sonra merak edilen isimler arasında yer alıyor. Diplomatik kariyerine Türkiye Dışişleri Bakanlığında başlayan Rauf Alp Denktaş Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri bu makalemizde derledik.

Rauf Alp Denktaş Kimdir, Nereli?

KKTC’nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın torunu, Raif Denktaş’ın oğlu Rauf Alp Denktaş, T.C. Dışişleri Bakanlığındaki diplomatik kariyerine 2001’de başladı. Rauf Alp Denktaş, Romanya, İsrail, ABD ve BM’de Türkiye’yi temsilen çeşitli görevlerde bulundu.

Rauf Alp Denktaş, Ankara’da Bilkent Üniversitesi’nde ekonomi alanında lisans ve Londra Üniversitesi’nde Doğu ve Afrika Çalışmaları Okulu’nda uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisans mezunudur.

Rauf Alp Denktaş, Rachel Loren Denktaş ile evli olup bir erkek ve bir kız babasıdır.


Rauf Alp Denktaş Hayatı ve Biyografisi

Rauf Alp Denktaş diplomatik kariyerine 2001 yılında Türk Dışişleri Bakanlığı’na katıldı ve diplomatik kariyerine Türkiye Dışişleri Bakanlığın’da başladı.

2008 yılında İsrail ve Filistin Masası’nda Türkiye-İsrail ve Türkiye-Filistin ilişkilerinden ve Türkiye’nin Orta Doğu barış sürecine katılımından ve katkılarından sorumlu Birinci Sekreter olarak görev aldı.

2010 yılında Müsteşar ve Büyükelçilik Sözcüsü olarak Washington DC’ye atandı. .

2013 yılında Dışişleri Bakanlığı’nda NATO ve Avrupa-Atlantik Güvenliği (Siyasi İşler) Daire Başkanı olarak göreve başladı.

2015 yılında Türkiye’nin BM Nezdindeki Daimi Temsilciliğine Birinci Danışman olarak atandı.

Rauf Alp Denktaş, halen Türkiye Dışişleri Bakanlığı Çok Taraflı Ekonomik İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.


Rauf Alp Denktaş: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu