Burs Başvuruları

Sarbak Kayra Ve Eğitim Vakfı Burs Başvuruları 2020

Sarbak Kayra Ve Eğitim Vakfı Burs Başvuruları 2020. Sarbak Kayra Ve Eğitim Vakfı 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılında Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Hukuk Fakültesi öğrencilerine 9 ay süreyle 350 TL karşılıksız burs veriyor.

Sarbak Kayra Ve Eğitim Vakfı Burs Başvuruları 2020

Burs verilecek Fakülte Bölümleri

 1. Tıp Fakültesi
 2. Hukuk Fakültesi
 3. Mühendislik Fakültesi

Başvuru İçin İstenilen Belgeler

 1. ÖSYM Belgesi
 2. Öğrenci Belgesi
 3. Aile Gelir Belgesi (Maaş Bordrosu, Maaş Yazısı, Çiftçilik Belgesi vs.)
 4. Adli Sicil Belgesi
 5. Nüfus Aile Kayıt Belgesi
 6. Transkript (Ara Sınıf Öğrencileri için)
 7. Kira Kontratı( Varsa)
 8. 1. Derece Şehitlik Belgesi ( Varsa)
 9. Özür Belgesi (Varsa)

Burs Taahhütnamesi İçin Tıklayın.
Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı tarafından her yıl yeniden tespit edilen ve ilan edilecek kontenjan, tutar ve sürelerde verilecek karşılıksız burslarla ilgili lisans, tezli yüksek lisans öğrencilerine vakfımız tarafından verilecek burslar toplam kontenjana dahil olup bu kontenjanın en fazla % 20’si kadarı da SARBAK METAL TİCARET VE SANAYİ A.Ş. çalışan personelinin çocuklarına burs olarak verilecektir. Bu burs lisans veya lisansüstü şeklindedir. %10 Kontenjan Mütevelli Heyeti Başkanı’na projelendirmek üzere ayrılır. Projelendirilemeyen bursiyer sayısı vakfın burs yönetmenliğinde olduğu şekilde değerlendirilir. Burs imkanından yararlanmak isteyen öğrencilerin başvuruları her yıl Eylül ayının başından itibaren vakfımıza yapılmakta olup, başvurular Eylül sonunda bitmektedir.Burs bağlanması başvuruların kabulü ile birlikte Ekim ayında başlar.

Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı burs komitesi tarafından yapılan değerlendirme ile aday ve yedek olarak belirlenen bursiyerler arasından adayların başarı durumları ve maddi desteğe ihtiyaçları esas alınarak belirlenir.
Burslarımızdan 2020 – 2021 öğrenim yılı için toplam 41 kişi yararlanacaktır. Karşılıksız olarak yapılacak yardım lisans için 350TL /ay , yüksek lisans için 500 TL/ay’dır ve 9 ay süre ile burs verilir.

Sarbak Kayra Ve Eğitim Vakfı Tarafından Her Yıl Yeniden Tespit Edilen Ve İlan Edilecek Kontenjan, Tutar Ve Sürelerde Verilecek Karşılıksız Burslarla İlgili Lisans, Tezli Yüksek Lisans Öğrencilerine Vakfımız Tarafından Verilecek Burslar Toplam Kontenjana Dahil Olup Bu Kontenjanın En Fazla % 20’si Kadarı Da SARBAK METAL TİCARET VE SANAYİ A.Ş. Çalışan Personelinin Çocuklarına Burs Olarak Verilecektir.

Bu Burs % 20 Lisans Veya Lisansüstü Şeklindedir. %10 Kontenjan Mütevelli Heyeti Başkanına Projelendirmek Üzere Ayrılır. Projelendirilemeyen Bursiyer Sayısı Vakfın Burs Yönetmenliğinde Olduğu Şekilde Değerlendirilir.

Burs İmkanından Yararlanmak İsteyen Öğrencilerin Başvuruları Her Yıl Eylül Ayının Başından İtibaren Vakfımıza Yapılmakta Olup, Başvurular Eylül Sonunda Bitmektedir.Burs Bağlanması Başvuruların Kabulü İle Birlikte Ekim Ayında Başlar.

Sarbak Kayra Ve Eğitim Vakfı Burs Komitesi Tarafından Yapılan Değerlendirme İle Aday Ve Yedek Olarak Belirlenen Bursiyerler Arasından Adayların Başarı Durumları Ve Maddi Desteğe İhtiyaçları Esas Alınarak Belirlenir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu