Yaşam

Eski Sevgilinizi Unutmanın 10 Harika Yolu

Eski Sevgilinizi Unutmanın 10 Harika Yolu. Aşık olmak aniden olur, ancak unutması uzun zaman alır. İlişkiniz sona erdi, ama sevginiz sizi acıtıyor. Bu yüzden hala seviyorsanız, ipuçlarını uygularsanız size vereceğimiz kısa sürede unutabilirsiniz. İnsanlar aniden aşık oluyor ama unutamıyorlar. İşte sevdiğiniz birini unutmanın 10 harika yolunu bir araya getiriyoruz.

Eski Sevgilinizi Unutmanın 10 Harika Yolu

Ancak, nasıl ayrıldığınıza bakmazsanız, ayrılan çiftleri unutmak ve telefona sürekli gitmek genellikle zordur. Evet! Belki bir kişiyi unutabilirsiniz, ama ne yaşadığınızı ve ne hissettiğinizi asla unutamazsınız. Tabii ki, bu gerçek aşk için geçerlidir. İki günlük aşk için değil.

Bir kişiyi unutmayı düşündüğünüzde yapmanız gerekenler şunlardır;

1. Hakkında Konuşma

Hile yapmanın bir anlamı yok. Sonunda, Biterse, bitti. Onun hakkında konuşmak onu akılda tutacak. Dolandırmaya ve ona getirmeye gerek yok. Bununla birlikte, arkadaşlarınız bunun hakkında bir konu ortaya koyduğunda onlara konuşmak istemediğinizi söyleyin. Unutmayın, konuştuğunuzda bir şeyi öldürmezsiniz, onları canlı tutarsınız.

Aklımıza bir şeyi unutmasını söylediğimiz kadar, her şey bize o şeyin kendisini hatırlatacaktır. Çünkü kaçınılmaz olarak odağımız bu düşüncenin kendisi olacaktır. Aslında, küçük bir saplantıyı yenmek için kullandığımız yöntemler eskiyi unutmak için kullanılanlara benzer. Söylemem gereken gibi söylemler, onu aklımda tutmaya gerek yok, zorunlu cümlelerdir. Bu düşünce tarzı sizi unutturur. İlk olarak, bu düşünme biçimini değiştirerek başlamak daha iyidir. Sonra,

Fikrinizi değiştirmek ve serbest bırakmak ve “unutursam daha iyi olacak” diye bastırmamak daha işlevsel ve uygun olacaktır. İnsanlar genellikle gerekli cümleleri kurarken endişeli hissederler.


2. Arama

Arasam da aramam da ikilemlere kapılmayın. Daha önce ayrıldınızsa, aramanız işitmeniz sizi başladığınız yere geri götürecektir. Acınıza katlanmak istemiyorsanız aramayın. Hatta telefonunuzu da yanınızda bırakın. Diğer etkinliklerle meşgul olun.

İlişkiniz sona erdikten sonra arkadaş olmayı deneyebilirsiniz, ancak arkadaş olarak olma fikri sizi unutmanızı engelleyecektir. Bu nedenle, bu ilişkiye veda etmek, fotoğrafları, eşyaları ortadan kaldırmak ve sosyal medya hesaplarını takip etmek gerekir. Bu arada, sosyal medya hesaplarında takipten çıktıktan sonra gizlice ne yaptığınızı takip etmek sizi kandırmanıza neden olur. Bunu kontrol etmek, kendine zarar vermekten başka bir şey ifade etmez. Karşılaşabileceği acıyı yaratmak için gittiği yerlere gider. Ayrıldıktan sonra sosyal medyayı kontrol etmemek, mesaj ve fotoğrafları silmek uygun olacaktır. Ayrılma sırasında insanlar daha duyarlı ve duygusal hale gelir. Bu duygusallık gerçeği görmenin önünde bir engeldir. Bu tür hatırlatmalar ağrılıdır.


3. Cevaplama

Arada bir, vicdanınızı rahatlatabilir ve mesajlara veya çağrılara cevap veremezsiniz. Bu çağrılar geri dönmeyecek, kendisini rahatlatacak. Buna rağmen cevap vermeyin, tekrar üzüleceksiniz. Göz ardı etmek.


4. Gitme

Onunla iyi vakit geçirdiğiniz yerlere gitmeyin. Gittiğinizde, onunla geçirdiğiniz güzel zamanları hatırlayacaksınız ve üzgün olacaksınız. Bunu kendinize yapma. Onu unutmak için yeni yerler keşfedin.


5. Yoksay

Onunla şans eseri tanıştığında, görmezden gel, ama eğer şansın yoksa, ona dikkat etme, ona rahat davran ve ona uzun bir konuşma yap.

Bu döngüye girerseniz, sizi hatırlatacak şeyleri görecek, bulacak ve çekeceksiniz, özellikle de algı seçiciliği ile. Örneğin, aşk şarkıları, sevgilinizin davranışı, parfüm, belki de cep telefonunuz bile size hatırlatabilir. Size onu hatırlatan şey konusunda dikkatli olmalısınız. Özellikle duyu organlarınızla, kokunuzla, imgeyle veya işitsel şeylerle algıladığınız şeyler daha yoğun duygular yaratacaktır. Örneğin, bir koku ile koşullandırılmışsa, zihninizdeki, o kokuyu duyduğunuzda veya bir kafeye gittiğinizde, her zaman gittiğiniz yerdeki tüm anılarınızı hatırlamak mümkündür.


6. Ortak Arkadaşlara Sorma

Onunla ortak arkadaşlarınıza sormayın ve ne yaptığından endişe etmeyin. Bunu öğrenmen iyi olmayacak. Zaten arkadaşlar yanıltıcı cevaplar verecektir. ‘Her gün’ demiyorlar. Unut gitsin.


7. Beklemeyin

Geri gelmesini beklemeyin ve kendinizi boş umutlara sürüklemeyin. Gitti, geri dönmeyecek. Onun geri dönmesini beklemeyin, kaybeden sizsiniz. Geriye bakın, unutmak için önünüzde değil.

Genellikle ayrıldıktan sonra arkadaşlar “Size geri dönecek, göreceksiniz, pişman olacak” gibi cümleler kuruyorlar. Bu tür cümleler umut etmek yararsızdır. Ayrıca, bitirdikten sonra tekrar geri döneceğiniz her gün beklemeyi unutmanızı önleyecektir. Bu nedenle finisajlar konusunda kararlı olmalısınız. Kararlı olmak için birlikte olmama nedenlerinizi gerçekçi bir şekilde düşünmelisiniz.


8. Kontrol etme

Hediyelerini kontrol etme ve zamanda geriye gitme. Üzüleceksin. Bunu yapmak için, onun için eşyaları atmalı veya ulaşamayacağınız yere koymalısınız. Bunu aklınızda bulundurmanız sizi unutmaya zorlar.


9. Kendinizi evde kilitlemeyin

Kendinizi kilitlemeyin ve hayatınızla kendinizi zehirlemeyin. Yatağa düşmeyin ve ağlamayın. Dışarı çıkın ve arkadaşlarınızla eğlenin. Daha kolay unutabilmek için göreceksiniz.


10. Yeni Bir İlişkiye Başlamak

Yeni bir ilişki için acele etmeyin, yaraya koyduğunuz yara bandı ötesine geçmeyecek. Yine de, yeni insanlarla iz bırakmadan kaçının çünkü doğru düşünemezsiniz ve geçmiş hakkındaki düşünceleriniz canlanır. Hayatının prensi ne zaman ortaya çıktığını kim bilir, onu bile göremezsin.

Sona eren bir ilişkiden sonra hemen unutmak için yeni bir ilişki başlatmak iyi bir fikir değildir. Başka birine bakmak için arkadaşça tavsiyelerde bulunmanıza rağmen, duygularınızı anlamak ve ilişkiyi zihninizde bitirmek için yalnız biraz zaman harcamak en iyisidir. Sona eren bir ilişkiden hemen sonra başka bir ilişkiye başlamak, eski ilişkinizi yeni ilişkiniz ve kişilerinizle karşılaştırmanıza ve eski sevgilinize unutduğunuz yere daha fazla hatırlatmanıza neden olur.

Ve yeni ilişkiniz sona erdiğinde, her ikisini de aynı anda yas tutmak zorunda kalacaksınız ve bu sizin için gerçekten daha acı verici. İlişkinizin bitmediğinden emin olmak için de zamana ihtiyacınız var. Her ne kadar bazen ilişkilerde bu kadar kısa aralardan sonra uzlaşma dönemleri olsa da, birisini hayatınıza götürdüğünüzde, kendinizi kesip ilişkiniz için engeller yaratırsınız. Bu nedenle, tamamen bittiğini kabul edene kadar kendinize zaman vermelisiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Endişeli Zihninizi Sakinleştirmenin 11 Yolu

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu