Yaşam

Siprogut Kulak Damlası Ne İşe Yarar? Siprogut Kulak Damlası Yorumları

Siprogut Kulak Damlası Ne İşe Yarar? Siprogut Kulak Damlası Yorumları. Siprogut kulak damlası bakterilere bağlı gelişen dış kulak yolu enfeksiyonlarında kulaktaki bakterilerle savaşarak, enfeksiyona sebep olan bakterileri öldürücü etkisi olan antibiyotik bir damladır. Orta kulak iltihabı ve dış kulak yolundaki iltihaplanmayı giderir. Siprogut Plus, orta kulak ve dış kulak yolundaki iltihaplanma sonucu meydana gelen akıntı, şişme, tıkanıklık, işitme kaybı ve ağrının tedavisinde kullanılır.

Siprogut Kulak Damlası Ne İşe Yarar?

 

Siprogut kulak damlası bakterilere bağlı gelişen dış kulak yolu enfeksiyonlarında kulaktaki bakterilerle savaşarak, enfeksiyona sebep olan bakterileri öldürücü etkisi olan antibiyotik bir damladır. Orta kulak iltihabı ve dış kulak yolundaki iltihaplanmayı giderir. Siprogut Plus, orta kulak ve dış kulak yolundaki iltihaplanma sonucu meydana gelen akıntı, şişme, tıkanıklık, işitme kaybı ve ağrının tedavisinde kullanılır.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız

Siprogut Kulak Damlası Nasıl Kullanılır?

Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. Yanlış veya size tavsiye edilenden fazla kullanıldığı takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınıza ciddi zararlar verebilir.

Damlayı kulağınıza uygulamadan önce, kulak yolunu temizleyip, kulağınız yukarı gelecek şekilde yatınız. Kulağınızı hafifçe geriye doğru çekip kulak yolunun açılmasını sağlayınız. Bu ilaç küçük çocuğa uygulanacaksa kulak yolunu açmak için kulak memesini aşağıya doğru hafifçe çekiniz. Gerekli damlayı kulağınıza damlattıktan sonra en az bir dakika yatar vaziyette bekleyiniz. Kulağınızın  mikrop kapmaması için damlalığın ucunu eller ve kulakta dahil olmak üzere hiç bir yüzeye değdirmeyiniz.

Orta kulak enfeksiyonlarında günlük önerilen doz: 2-3 kere dört damla; dış kulak yolu enfeksiyonlarında günde iki kere üç damla olarak kullanılır. 7 veya 10 günlük tedavi enfeksiyonun iyileşmesi için yeterlidir.

Siprogut Kulak Damlası Kullanma Talimatı İçin Tıklayınız…


Siprogut Kulak Damlası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Siprogut Plus, orta kulak ve  dış kulak yolundaki bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan antibiyotik bir ilaçtır.
  3. İlacı kullanırken kendinizi iyi hissetseniz bile hekiminizin önerdiği süre boyunca kullanınız. Enfeksiyon tamamiyle temizlenmeden de şikayetlerinizde iyileşme belirtileri görülebilir.
  4. Tedaviniz süresince kulağınızı sudan koruyunuz.
  5. İlacı kullanmaya başladıktan sonra birkaç gün içinde şikayetlerinizde iyileşme belirtileri olmazsa veya daha da kötüye giderse; tıbbi yardım için hekiminizle görüşünüz.
  6. Damlalığın ucunu eller ve kulak da dahil olmak üzere hiç bir yüzey ile temas ettirmeyiniz. Eğer damlalık kirlenirse kulakta enfeksiyon oluşabilir. Bu durum ciddi hasarlara sebep olabilir.
  7. Eğer aynı zamanda başka bir kulak damlası da kullanmanız gerekiyorsa, diğer damlayı kullanmanız için yaklaşık 15-20 dakika beklemelisiniz.
  8. İlacı kullanırken cildinizde alerji gelişebilir, döküntü veya kaşıntı görüldüğünde ilacın kullanımını kesip, hekiminizi haberdar ediniz.
  9. Hamilelik döneminde ve süt veren annelerde kullanılması önerilmemektedir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız

👇 İlginizi Çekebilir👇

👉 Elecon Krem Ne İşe Yarar?

👉 Dermabel Krem Ne İşe Yarar? 

👉 Madefix Krem Ne İşe Yarar? 

👉 Munderm Jel Ne İşe Yarar? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu