Teknoloji

Sitenizi Paraya Dönüştüren 6 Web Sitesi Para Kazanma Stratejisi

Sitenizi Paraya Dönüştüren 6 Web Sitesi Para Kazanma Stratejisi. Web sitenizi para kazanmaya dönüştürmek ister misiniz? Belki de yeni bir web sitesi açmaya hazırlanıyor ve başlangıçtan itibaren gelir elde etmek istiyorsunuz. Ya da belki zaten başarılı bir web sitesi oluşturdunuz ve bunun trafiğiniz olduğunu fark ettiniz!

Sitenizi Paraya Dönüştüren 6 Web Sitesi Para Kazanma Stratejisi

Neden para kazanmıyorsunuz? Aşağıdaki stratejileri uygulayarak tam da bunu yapabilirsiniz.

Bu makalede altı stratejiyi ele alacağız:

  1. Reklam.
  2. Bağlı pazarlama.
  3. Ürün veya hizmet satmak.
  4. Bağış istemek.
  5. Ödeme duvarı veya üyelik alanı ekleme.
  6. Hepsini sat.

Hadi içine girelim.

Reklamcılık

Reklam uzun zamandır web sitelerinde para kazanmak için katil uygulaması olmuştur. Son zamanlarda, reklam engelleyicilerin yaygın kullanımı nedeniyle gücü azaldı. İnsanların ücretsiz içerik karşılığında birkaç reklam görüntülemeye istekli olmadıkları haksız görünüyor, ancak durum daha da fazla. Bununla birlikte, iyi trafiğe sahip bir web sitesinin reklam yoluyla bir gelir akışı oluşturması hala mümkündür.

Bununla ilgili birkaç farklı yol var. Aşağıdaki yöntemler ayrı ayrı veya kombinasyon halinde kullanılabilir.


Google AdSense

Web sitenize reklam eklemenin en kolay yolu Google AdSense’tir. Programa kaydoluyorsunuz, web sitenize birkaç satır kod ekliyorsunuz ve iş başındasınız.

Google AdSense bir reklam ağıdır. Reklamverenler, Google’ın AdWords programı üzerinden reklam satın alır ve bu reklamlar, AdSense’e kaydolan siteler ağında görüntülenir. Reklam türleri arasında metin, çeşitli boyutlardaki banner’lar ve zengin medya reklamları bulunur. Reklamları sayfalarınızda birden çok yere yerleştirebilirsiniz.

Bir ziyaretçi reklamlarınızdan birini her tıkladığında, birkaç sent kazanırsınız.

Buna tıklama başına ödeme (TBM) veya tıklama başına maliyet (TBM) reklamcılığı denir. Ne kadar kazanabileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Bir fikir edinmek için bu tahminci ile uğraşın.


Doğrudan Reklam Satışları

Odaklanmış, niş bir kitleniz varsa, doğrudan reklam satışları uygun bir seçenektir. Doğrudan satışla, nişinizdeki şirketlere ulaşır ve web siteniz aracılığıyla tanıtım yaparsınız. Bazen, bu tür müşteriler size kendi başlarına gelirler.

Bu şekilde satılan reklamlar genellikle bin başına maliyet (BGBM) fiyatlandırması kullanılarak satılır. BGBM ile reklamveren, reklamı tıklayıp tıklamasa da web sitenizdeki her bin görüntüleme (gösterim olarak adlandırılır) için belirli bir tutar öder. Doğrudan satış reklamcılığı, odaklanmış, niş bir kitleniz olduğunda en iyi sonucu verir. Ödeyebileceğiniz fiyat doğrudan kitlenizin niteliğine ve değerine bağlıdır.

Ödeyebileceğiniz fiyat doğrudan kitlenizin niteliğine ve değerine bağlıdır. Reklamvereninizin ürünlerine para harcayan koleksiyonerler mi? Büyük bilet satın almaları muhtemel mi?

Kitleniz reklamveren için ne kadar odaklanmış ve değerli olursa, o kadar yüksek BGBM alabilirsiniz.

Bir site yalnızca 5 ABD doları BGBM, diğeri ise 30 ABD Doları veya daha yüksek bir ücret alabilir. Bir sayfa sponsorluğu satarken, bazı web yöneticileri belirli sayıda gösterim yerine bir ay gibi bir süre için sözleşme yapmayı tercih eder.

Kendi reklamlarınızı sunmak için reklam sunma yazılımına ihtiyacınız olacaktır. En basit seçenek Google Reklam Yöneticisi, AdButler veya AdvertServe gibi barındırılan bir hizmet kullanmaktır. Daha da fazla kontrol istiyorsanız, ücretsiz ve açık kaynaklı Revive Adserver gibi reklam sunma yazılımlarını kendi sunucunuza kurabilirsiniz.


Satış ortaklığı pazarlaması

Gelir yaratma söz konusu olduğunda, iştirak pazarlaması, potansiyel olarak reklamcılıkla birlikte oradadır. Temelde size ait olmadığında satmak için ürünler verir. İşlem inanılmaz derecede basit: Bir program seçin, çevrimiçi kaydolun, kabul olun (veya alınmayın) ve ardından sitenize bağlantılar ekleyin.

Farklı satış ortağı reklamlarının farklı ödeme koşulları olacaktır. En yaygın olanı komisyon (satış başına ödeme) ve potansiyel satış (olası satış başına ödeme). Bunlar, işlem başına maliyet (EBM) olarak da adlandırılır. Tipik programlar, her satış için size öğenin fiyatının bir yüzdesini öder.

Büyük bağlı kuruluş pazarları arasında Rakuten (eski adıyla LinkShare), CJ bağlı ortaklığı (eski adıyla Commission Junction), Amazon Associates, ClickBank ve ShareASale bulunmaktadır. Bunlar, satış ortaklığı pazarlaması hariç reklam toplayıcıları gibi çalışır.

Satış ortağı pazarlama kodunu doğrudan sitenize yerleştirebilir veya reklam sunma yazılımı kullanıyorsanız, bir ağdaki PPC reklamlarıyla karıştırabilirsiniz.


Ürün veya hizmet satmak

İster fiziksel ister dijital olsun satılacak ürün veya hizmetleriniz varsa, ilişkili web siteniz onları tanıtmak için mükemmel bir yerdir. Web sitenizde bir mağazayı açıp çalıştırmanın üç yolu vardır:

  1. Sunucunuza gerekli yazılım ve hizmetleri edinin ve yükleyin. WooCommerce, WordPress siteleriyle çalışan favori bir e-ticaret platformudur.
  2. GoDaddy’nin GoCentral Çevrimiçi Mağazası gibi yerleşik e-Ticaret ile gelen web sitesi barındırma için kaydolun. Bu durumda, tüm işlem web sitenizde gerçekleşir.
  3. Mağazayı sizin için barındıracak bir hizmete kaydolun. Mağaza mevcut web sitenizde barındırılmayacağından, kullanıcılar işlemi tamamlamak için büyük olasılıkla başka bir siteye bağlanır.

PayPal veya Stripe gibi, entegre etmek istediğiniz ödeme hizmetiyle de hesaplar oluşturmanız gerektiğini unutmayın.

Sunulacak birkaç ürününüz varsa, tam teşekküllü bir e-Ticaret çözümüne ihtiyacınız olmayabilir. Bunun yerine, her ürün için bir sayfa veya bölüm oluşturabilir ve istediğiniz finansal işlemciye bağlı satın alma düğmeleri ekleyebilirsiniz.


Bağış istemek

Sadık, niş bir kitleniz varsa, iyi şeylerin gelmesini sağlamak için sitenizi desteklemeye istekli olabilirler. Bağış istemek, bir PayPal hesabına kaydolmak ve web sitenize bir Bağış düğmesi eklemek kadar kolaydır. PayPal işlem başına yüzde 2,9 artı 30 sent ücret alır. İyi haber, bağışçıların kredi kartıyla ödeme yapabilmeleri ve bir satıcı kartı hesabına ihtiyacınız olmamasıdır. WPBeginner’ın bu videosu bunu yapmak için iki farklı kolay yol gösteriyor – bir eklenti aracılığıyla veya web sitenize birkaç satır kod ekleyerek.


Ödeme duvarı veya üyelik alanı ekleme

Başka bir seçenek, sitenizdeki özellikle değerli içeriği bir üyelik alanına ayırmak ve bir ödeme duvarının arkasına yerleştirmektir.

Premium içeriğe yalnızca ücretli kullanıcılar erişebilir.

Bu, neredeyse kesinlikle sitenizin elde ettiği sayfa görüntüleme sayısını azaltacak ve bu da reklam veya satış ortaklığı pazarlamasından elde edilen gelir potansiyelini sınırlayacaktır. Ancak, kitleniz için gerçekten önemli olan içeriğiniz varsa, yine de bu yöntemle daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

WordPress kullanıyorsanız, ödeme duvarı eklemek Üyelik 2 Pro (WPMU Dev aboneliği ile ücretsiz) veya Leaky Paywall gibi bir eklenti yüklemek kadar basittir. Joomla! web yöneticilerinin birden fazla eklenti seçeneği de vardır.

CMS kullanmayan siteler için işlem daha karmaşıktır. Bir kayıt formu oluşturmanız, bir ödeme ağ geçidiyle entegre etmeniz ve içeriği yalnızca ücretli ziyaretçilere nasıl dağıtacağınızı anlamanız gerekir.


Hepsini sat

Son bir seçenek ve bazı web yöneticileri için nihai hedef, web sitesini bütünüyle satmaktır. Bunu yapmak için, alıcıları ikna edebilmeniz için trafiğinizin ve gelirinizin kanıtına ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca, siteyi sattıktan sonra, alıcının bir çöp kutusuna dönüşmeyeceğinin garantisi yoktur.

Potansiyel alıcılar, rakiplerinizi, nişinizde bir meraklıyı veya sıfırdan ziyade devam eden bir endişeyle başlamayı tercih eden birini içerir. Sitenin ana sayfanızda satıldığını ilan edebilir ve / veya GoDaddy Auctions gibi bir çevrimiçi hizmet aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Bir web sitesini bir kâr merkezine dönüştürmek çoğu insanın beklediğinden daha zordur; ancak, birçok durumda, yapılabilir. Kârınız, sitenizin sağladığı trafik miktarına ve bunu para kazanma makinesine dönüştürmek için ne kadar çaba harcamak istediğinize bağlı olacaktır.

Siteniz için en uygun olanı bulmak için bu seçenekleri denemeniz gerekebilir. Birçok web yöneticisi bunları bir arada kullanır, genellikle reklam ve satış ortaklığı pazarlamasını ve belki de site kitlesinin ilgisini çeken ürünler sunan bir Amazon Affiliate mağazasını kullanır. Yeterli çaba ve biraz şans ile, en azından sitenizi kendi kendini destekleyebilir veya daha iyisi, sabit kâr kaynağına dönüştürebilirsiniz.


 İlginizi Çekebilir 👇

👉 Para Kazandıran 20 İnternet Sitesi

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu