Teknoloji

Steam’de Para Kazanma

Steam’de Para Kazanma. Çoğu oyuncu Steam’i nasıl kullanacağını bilirken, çoğunluğu Steam’de nasıl para kazanacağını bilmiyor. Steam kullanarak para kazanmak, birçok kalifiye kullanıcının yararlanamadığı kazançlı bir ihtimaldir.

Steam’de Para Kazanma

Steam ile para kazanmanın en iyi yanı, bunu yapmak için çeşitli yöntemler olmasıdır. Bu fırsatlar normalde sitede zaten yapacakları şeylerden oluşur. Bu nedenlerden ötürü Steam, az bir çaba ile çevrimiçi biraz ekstra para kazanmak isteyen oyuncular için harika bir yan gelir .

Özellikle, Steam ticaret kartları sık sık gözden kaçan bir altın madenidir. Bu yazıda, ilgilenen oyuncuların Steam’de para kazanma yollarını keşfedeceğiz.


Steam Nasıl Çalışır?

Steam , PC oyunlarını dağıtmak ve PC oyuncularını sosyal ağ özellikleri aracılığıyla bağlamak için çevrimiçi bir platformdur.

Steam, ebeveynleri şirketi Valve Corporation’dan video oyunları barındırmak için yaratılırken, o zamandan beri üçüncü taraf unvanlarını da içerecek şekilde genişletildi. Bu karar Steam’i video oyun endüstrisinde büyük bir oyuncu haline getirdi.

Steam’i oyuncuları platforma çeken eşsiz özelliklerinden biri de ticaret kartları kullanan ödül sistemidir. Oyuncular oyunlarda ve hedeflerde ilerledikçe, Steam otomatik olarak çeşitli derecelerde nadiren ticaret kartlarını envanterine bırakır.

Bu çevrimiçi ticaret kartlarının komple setleri, kullanıcıların toplayabileceği rozetlerle değiştirilebilir. Bununla birlikte, bir yakalama var. Kullanıcılar sadece oyun oynayarak set yapmak için gereken kartların yarısını alabilirler.

Seti tamamlamak için, eksik kartları başka bir oyuncu ile satın almalı veya takas etmelidirler. Bu sistem, komple bir set oluşturmak için gerekli oldukları için ücretsiz oyun kartlarına bile değer verir.


Bir Oyuncu Olarak Steam’de Para Kazanma

Steam’de para kazanmanın birkaç farklı yolu vardır. Bunlardan biri video oyunu geliştirme sürecine katılmaktır. Bir programcı, sanatçı, yazar veya diğer ilgili roller gibi. Ayrıca, Steam pazarında üçüncü taraf bir oyun satabilirsiniz.

İkincisi, biraz fazladan zaman ve bilgiye sahip herhangi bir oyuncu için erişilebilir. Steam’deki oyuncular, Steam pazarında akıllı eşya ticareti yaparak yan tarafta iyi miktarda para kazanabilir.

Oyuncular sanal ticaret kartları satabilirler. Ayrıca Steam Cüzdanında Steam platformunda kullanabilecekleri kredi için Steam Market üzerinden oyun içi öğeler. Ne yazık ki, bu yöntem gerçek para birimi olarak yapılan parayı çekmenize izin vermez. Ancak, Steam sitesinin sık kullanıcıları için hala değerli bir arayış olabilir.


Steam Koleksiyon Kartları

Başlamak için, Steam oyunlarındaki ticaret kartlarının doğası hakkında bazı bilgileri gözden geçirmek önemlidir. Her Steam oyunu normalde üç ticaret kartı üretir.

Bunlar talebe bağlı olarak birkaç sent ile birkaç dolar arasında herhangi bir yerde olabilir. Oyuna belirli bir süre yatırım yaptıktan sonra bu kartlar otomatik olarak kazanılır.

Bu nedenle, ikinci ve üçüncü olarak kazanılan kartlar genellikle daha değerlidir. Bunun nedeni, kullanıcıların oyuna daha fazla zaman ayırmalarını gerektirmesidir.

Buna ek olarak, bazı oyunlar oyun öğelerine kullanıcı hesabına oynamak için ücretsiz bir ödül olarak yatırılacaktır.

Bu oyunlar nadirlik ve değer bakımından farklılık gösterir, sitedeki daha popüler oyunlar genellikle daha değerli öğeleri düşürür.

Bunları oyun öğelerinde topladıkça satın almak için Steam Market’te listeleyebilirsiniz.

Satın alma işlemlerinin otomatik olduğu unutulmamalıdır, bu nedenle listelemeden önce bir öğeye katılmak istediğinizden emin olun.


Oyun Geliştiricisi Olarak Steam’de Para Kazanma

Steam’den para kazanmanın ikinci yöntemi çok daha kazançlı olma potansiyeline sahiptir, ancak başarılı olmak için biraz beceri gerektirir.

Steam, kullanıcıların orijinal üçüncü taraf PC oyunlarını Steam Direct üzerinden dağıtmalarına izin verir.

Bu yöntemin belki de en iyi yanı, kullanıcıların oyun para biriminde ödeme yapmak yerine doğrudan para yatırarak ödeme alabilmeleridir. Bu yöntemle ilişkili bazı finansal riskler vardır. Kullanıcıların oyunlarını geliştirmek için zaman ve emek yatırımı yapmaları gerekecektir .

Bu, tam bir PC oyunu geliştirmek için ek personele ihtiyaç duymaları durumunda işe alma maliyetlerini içerebilir. Buna ek olarak, Steam, kullanıcıların Steam Direct pazarındaki oyunları listelemesi için 100 $ ücret alıyor.

Bu nedenle, oyun geliştiricileri sitede bir oyun geliştirmenin artılarını ve eksilerini tartarken bu masrafı hesaba katmalıdır. Steam kullanıcılarının satın almak isteyeceği eğlenceli ve çekici oyunlar geliştirme yeteneğinizden eminseniz buna değebilir.

Steam Direct’de oyun satarak kâr potansiyeli, oyun öğeleri ve ticaret kartlarında satmaktan çok daha yüksektir. Steam, platformda kabul edilebilir içerik olarak kabul edilen içeriği tanımlayan kurallara ve ölçütlere sahiptir.

Bu yönergeler yakın geçmişte daha katı hale gelmiş olsa da, önceden farkında olduğunuz sürece tanışmak oldukça kolaydır.


Steam’de Satış Oyunları Ne Kadar Kazanabilirim?

Steam’de satış oyunları ne kadar kazanabilirsiniz? İki faktöre bağlı olacaktır: oyununuzun popülaritesi ve ne kadar listelediğiniz.

Steam ayrıca satış fiyatının% 30’unu komisyon olarak dolduruyor. Bu nedenle, karlılığı belirlerken bunu akılda tutmak önemlidir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör de, Steam tarafından 1.000 $ ‘lık bir ödeme limitini aşmadığınız sürece 100 $’ lık depozitonun geri ödeme için uygun olmamasıdır.

Oyun geliştirmeye ilgi duyuyorsanız ve Steam Direct üzerinden oyun satan kârı en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, bununla ilgili birkaç farklı yol var.

Her şeyden önce, iyi yorumlar toplayacak eğlenceli bir oyun yaratmaya öncelik vermelisiniz. Ağızdan konuşma Steam’de satış oluşturmanın en iyi yoludur.

Steam’de oyununuzun sunumunu geliştirmek için yolunuzdan çıkmak. Doğrudan satışları artırmanın başka bir yoludur. İyi yapılmış bir oyun fragmanı ve bir dizi oyun ekran görüntüsü gibi şeyleri dahil etmek, potansiyel müşterilerin oyununuzu anlamalarına ve satın alma olasılıklarının artmasına yardımcı olacaktır.

Steam Direct’te kendi orijinal oyunlarınızı satmanın yanı sıra. Kullanıcılar, diğer bağımsız oyun geliştiricileri için de işe alınabilir.

Bağımsız oyun geliştiricileri, yaratıcı arayışlarında onlara yardımcı olmak için sürekli olarak yetenekli programcılar, sanatçılar ve daha fazlasını arıyorlar. Son olarak, kullanıcılar aşağıdaki gibi üçüncü taraf uygulamaları kullanarak Steam’den para kazanabilir:

  • Swagbucks
  • Anket Junkie
  • Görüş Karakolu

Bu siteler, Steam para birimi ile değiştirilebilen Amazon hediye kartları almalarını sağlar.


Sonuç olarak

Sonuçta, Steam’de hem oyuncu hem de oyun geliştiricisi olarak para kazanmanın birçok yolu var. Biraz zamanınız olan motive bir oyun tutkunuysanız, bugün Steam’de para kazanmak için bu yöntemleri deneyin.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Video İzleyerek Para Kazanmanın 12 Yolu

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu