Yaşam

Stiderm Jel Ne İçin Kullanılır? Stiderm Jel Günde Kaç Kez Kullanılır?

Stiderm Jel Ne İçin Kullanılır? Stiderm Jel Günde Kaç Kez Kullanılır? Stiderm Jel ilk kez kullanacaklar Stiderm Jel Nasıl Kullanılır, Siterm Jel Hangi hastalıkların tedavisi için Kullanılır? Stiderm Jel Nerelere Sürülür? merak etmekte. Bizde Stierm Jel Prospektüsüne göre tüm merak edilenleri derledik.

Stiderm Jel Ne İçin Kullanılır?

Halk arasında kaşıntı giderici olarak bilinen Stiderm Jel Ne İşe Yarar? merak edilmekte. Alerjiye karşı etkin olduğu bilinen Stiderm Jel, deriye uygulandığında, lokal olarak antialerjik (alerjiyi giderici), antiinflamatuvar (iltihabı giderici), antipruritik (kaşıntıyı giderici) ve anestezik etki gösterir.

Ayrıca Stiderm Jel; güneş yanıkları, böcek sokmaları, ürtiker (kurdeşen), kaşıntı ve birinci derece (hafif) yanıklarda kullanılır. İçeriğindeki etken madde olan  mepiramin maleat, lidokain hidroklorür ve dekspantenol sayesinde alerjik ve kaşıntılarda uzman hekimler tarafından sıklıkla reçete edilmektedir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Stiderm Jel Günde Kaç Kez Kullanılır?

Öncelikle belirtelim ki Stiderm Jel kullanmadan önce kesinlikle doktorunuza yada eczacınıza danışmalısınız. Bunun dışında Stiderm Jel prospektüsünde yer alan bilgilere göre kullanım şekli aşağıdaki gibidir.

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar:

  • STİDERM, günde birkaç kez lezyonlu bölgeye sürülür.
  • STİDERM, 7 günden daha uzun süre kullanılmamalıdır.

Uygulama yolu ve metodu:

STİDERM, ince bir tabaka halinde ciltteki lezyonlu bölgeye sürülür.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Stiderm Jel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Aşağıdaki durumlarda Stiderm Jel Kullanmayınız

  • STİDERM’in bileşenlerine karşı alerjiniz var ise,
  • İltihaplı deri hastalıkları ile enfekte yaralar, iltihaplı deri enfeksiyonları ve bulaşıcı hastalıklar var ise ilacı kullanmayınız.

Aşağıdaki durumlarda Stiderm Jel Dikkatli Kullanınız

  • STİDERM Jel, gözlere ve ıslak dokulara (mukoza) temas ettirilmemelidir. Gözler ile temas durumunda, gözlerin bol su ile yıkanması önerilir. STİDERM Jel, geniş vücut yüzeylerine uygulanmamalıdır.
  • STİDERM Jel’in 7 gün süre ile kullanımına rağmen, mevcut yakınmaların sürmesi veya artması durumunda bir doktora danışılmalıdır.

Bu uyarılar geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.


Stiderm Jel Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, STİDERM’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler görülebilir.

Aşağıdakilerden biri olursa, STİDERM’i kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

Ciltte yaygın ve şiddetli kızarıklık ve kaşıntı, soluk almada zorluk, yüz, dudak, dil veya boğazda şişme, ani kan basıncı düşmesi. Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin STİDERM’e karşı ciddi alerjiniz var demektir.

Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir. Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, hemen doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

Ciltte yaygın ama şiddetli olmayan kızarıklık ve kaşıntı, yüksek ateş, kusma, çarpıntı. Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale gerekebilir. Ciddi yan etkiler çok seyrek görülür.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Stiderm Jel 2024 Fiyatı Ne Kadar?

2024 yılı itibari ile Stiderm Jel Güncel Eczane Satış fiyatı 92,01 TL’dir.

Stiderm Je Prospektüsü İçin TIKLAYINIZ


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Beksar Jel Nedir, Ne İçin Kullanılır?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu