Yaşam

Sülfatsız Şampuan Ne İşe Yarar? Kıvırcık Saçlar İçin Sülfatsız Şampuan Önerileri 2024

Sülfatsız Şampuan Ne İşe Yarar? Kıvırcık Saçlar İçin Sülfatsız Şampuan Önerileri 2024. Son zamanlarda bir çok kadının merak içerisinde araştırdığı konulardan bir tanesi de sülfatsız  şampuandır. Özellikle boyalı saçların sağlıklı olması için  kullanılmaktadır. Sülfatlı şampuanların yanı sıra sülfatsız şampuanlar saçımıza daha nazik ve yumuşak  davranıyor. Kimyasal içeriği olmayan tamamen bitkisel ve doğaldır. Saçlarınızı korur ve nazikçe temizler. Doğal yapısına zarar vermez.

Sülfatsız Şampuan Ne İşe Yarar?

Sülfat, sülfürik asit diğer kimyasallarla reaksiyona girdiğinde oluşan bir tuzdur. Endüstrilerde çeşitli sülfat türleri kullanılmasına rağmen, sodyum lauril sülfat (SLS) ve sodyum lauret sülfat (SLES) saç bakımı endüstrisinde en yaygın kullanılan iki sülfattır. Bu bileşikler, hurma ve hindistancevizi yağı gibi petrol ve bitki kaynaklarından üretilir. Sülfatlar, harika temizlik maddeleri olarak kabul edilir. Birincil amacı, saçınızı yıkarken zengin bir köpük oluşturarak kiri, yağı ve kiri gidermektir. Sülfatlar genellikle şampuanlarda temel bir bileşen olarak kabul edilse de, özellikle her gün saçınızı şampuanlarsanız, herkes için uygun olmayabilir.

Sülfatsız şampuan; sülfatlı şampuanların aksine saçlarımıza daha nazik ve yumuşak davranıyor. Kimyasal içeriği bulunmayan, tamamen bitkisel ve organik içeriğe sahip olan bu şampuan, saçlarımızı nazikçe temizlemenin yanı sıra saçlarımızın doğal yapısını da korumuş oluyor.


Kıvırcık Saçlar İçin Sülfatsız Şampuan Önerileri 2024

Sülfatsız şampuanlar doğal temizlik maddeleri içerirler. Kıvırcık saçlar daha kuru olma eğilimindedir ve sülfatsız şampuanlar saçın doğal yağ dengesini koruyarak kuruluğu azaltabilir. Ayrıca, sülfatsız şampuanlar saçın rengini koruyabilir ve saç derisini tahriş etme olasılığını azaltabilir. Bu nedenle, kıvırcık saçlar için sülfatsız şampuan kullanmak saçın nem dengesini korumaya ve genel saç sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Yves Rocher Köpürmeyen Krem Şampuan 200ml. 

Bütün içeriği ile bitkisel temizleyici maddeler içeren Yves Rocher ürünlerinin büyük çoğunluğunda saçlara zarar veren sülfat ve paraben gibi kimyasallar yer almıyor.


Schwarzkopf BC Bonacure Sulfate Free

Bir çok uzmanın tavsiye ettiği ve Dünyanın en popüler saç bakım markalarından biri olan Schwarzkopf tarafından satışa sunulan bu serinin ürünlerinin hiçbirinde sülfat yer almıyor.


Organix Biotin Collagen Full Dolgunlaştırıcı ve Uzatıcı Şampuan

Gratis mağazalarından temin edebileceğiniz, organik saç bakım markası OGX’in bu ürünü; sülfat da dahil olmak üzere saçlara zarar verebilecek hiçbir kimyasal içermiyor. İçerisindeki Hindistan cevizi aroması sayesinde saçları besliyor, nemlendiriyor ve onarıyor.


Loreal Elseve Sülfatsız Şampuan Serisi 

Loreal’ın en son mucizelerinden biri olan Loreal Elseve 3’ü bir arada krem şampuan serisi, sülfatsız içerikleri . sayesinde saçları hiçbir şekilde aşındırmıyor ve kurutmuyor.


👉  Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu