Blog

Tayvan’daki En İyi Üniversiteler

Tayvan, uluslararası öğrenciler için popüler bir destinasyondur. İnsan haklarına, cinsiyet eşitliğine ve basın özgürlüğüne bağlı liberal bir demokrasiyi teşvik eder. Tayvan’daki en iyi üniversiteler mühendislik, işletme ve tıp gibi çeşitli akademik alanlarda başarılıdır.

Tayvan’ın hareketli şehirleri, nefes kesici tropik ormanları, yeşil ve mermer dağları, gizli geçitleri ve muazzam deniz kayalıklarıyla birlikte öğrenciler için bir cennet gibi görünmesini sağlayabilir.

Taipei’nin başkentinde de kültürel olarak sunacak çok şey var. Tapınakları sadece dua için değil, aynı zamanda kültürel festivallere ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmak için de kullanılıyor.

Tayvan mutfağının öne çıkan özellikleri arasında buharda pişmiş köfte, karides böreği ve traşlanmış buz tatlısı, hepsi taze meyve suları ve yöresel çaylar ve biralar eşlik ediyor. Uluslararası öğrenciler, düzenli yemek pazarlarında tam bir mutfak deneyimi yaşayabilir.


1. Ulusal Tayvan Üniversitesi

1928’de kurulan Ulusal Tayvan Üniversitesi , adadaki en prestijli kurumlardan biridir. Ana kampüs Tayvan’ın başkenti Taipei’de bulunmaktadır.

Üniversitenin geniş kapsamlı programları liberal sanatlar, fen bilimleri, sosyal bilimler, tıp, mühendislik, tarım, yönetim, halk sağlığı, hukuk, bilgisayar bilimi ve eğitimi kapsamaktadır. Çince dilleri yaygın olarak kampüste konuşulmasına rağmen, bu kursların birçoğu İngilizce okumak için hazırdır.

Öne çıkan mezunlar arasında kimyadaki Nobel ödülü Yuan T. Lee, bilgisayar uzmanı Andrew Yao ve Tayvan Cumhurbaşkanı Tsai Ing-wen de dahil olmak üzere birçok bölgesel bölgesel siyasi şahsiyet yer alıyor.


2. Ulusal Tsing Hua Üniversitesi

Ulusal Tsing Hua Üniversitesi (NTHU), bilim ve endüstriyel yenilik için ileri teknoloji bir şehir olarak bilinen Hsinchu’da yer almaktadır.

Liberal sanat programı, uluslararası öğrencilerin tıp bilimi, matematik, fen bilimleri, mühendislik, bilgisayar bilimi, Çince, yabancı diller ve edebiyat dersleri almalarına olanak sağlar.

Üniversitenin birincil ve çoğu zaman çığır açan araştırması, endüstri ile işbirliğine odaklanan bilim ve uygulamalı bilimdir. En seçkin mezunlar arasında üç Noble prizewinner, bir Wolf Prize ödülü ve prestijli ulusal araştırma akademisinin 16 üyesi yer alıyor.

Üniversite, Delta Electronics, Mediatek ve Novatek Microelectronics gibi büyük şirketlerle ve Chang Gung Tıp Anı Hastanesi, Çin Tıp Üniversitesi ve Mackay Memorial Hastanesi gibi tıbbi kurumlarla ortak araştırmalar yapmaktadır. 100 hektarlık kampüs, yeşil alan, göl ve ağaçların uzanması ile doludur.


3. Taipei Tıp Üniversitesi

Taipei Tıp Üniversitesi , yarım asırdan fazla bir süredir sağlık eğitimi vermektedir.

Üniversitenin üç bağlı hastanesi var – Taipei Tıp Üniversitesi Hastanesi, Wan Fang Tıp Merkezi ve Shuang Ho Hastanesi.

Kurslarının çoğu İngilizce olarak verilmektedir. Üniversite, Japonya, Avrupa ve ABD de dahil olmak üzere dünyanın her yerinden öğrencileri çeken tıp seçmeli programlarıyla ünlüdür. Misafir öğrenciler, öğrenmelerini farklı bağlamlarda pekiştirmek için araştırmacılar ve klinik uzmanlarla birlikte çalışabilirler.

Üniversite, Taipei’nin merkezinde, şehrin birçok mağaza ve restoranına yakın bir mesafede bulunmaktadır. Şehirdeki toplu taşıma araçları iyi organize edilmiştir ve Taipei’ye yakın birçok ünlü yürüyüş parkuru vardır.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu