Teknoloji

Telefon Açılmıyor, Samsung Yazısında Kalıyor Hatası Kesin Çözüm Yöntemi

Telefon Açılmıyor, Samsung Yazısında Kalıyor Hatası Kesin Çözüm Yöntemi. Samsung marka Android cihazlarda Telefonun kapanıp, Samsung yazısında kalması hatasının çözüm yollarını bu makalemizde paylaştık. Samsung telefonunuzu açtığınızda logo geldiğinde telefonunuz donuyor açılmıyor ise ilk yapmanız gereken işlem Android cihazınızı resetlemek olacaktır. Gelin hep birlikte bu sorunun çözüm yollarını öğrenelim.

Telefon Kapandı, Samsung Yazısı Sorunu Kesin Çözümü

Telefonunuzu açtığınızda Samsung yazısı gelip donuyor ise yapmanız gereken ilk işlem telefonu resetlemek olacaktır. Eğer sabit bataryası olmayan cihazınız var ise bataryayı söküp tekrar takmalısınız. Eğer dahili bir bataryaya sahip iseniz şu işlemleri harfiyen yerine getirmelisiniz.

Telefonunuzu resetlemek için:

⇒ Power + Home Tuşu + Ses Açma Tuşuna aynı anda basın ve telefon reset attığında elinizi tuşlardan çekin. Telefon yeniden başlatıldığında Samsung yazısında kalmayacaktır.


Samsung Telefona Format Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

Samsung marka Telefonunuza format atmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  1.  Telefonunuzu kapalı konumuna getirin. .
  2. Home ( Orta tuş ) + Power ( Açma / Kapama Tuşu ) + Vol ( Ses Açma Tuşu ) tuşlarını aynı anda basılı tutuyoruz.
  3. Karşınıza çıkan ekranda wipe data/ seçeneğinden /factory reset seçeneğini seçin ve reboot now ile format atarak telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu