Sosyal Medya

Telegram Kişileri Nasıl Silinir? Tüm Cihazlar

Telegram Kişileri Nasıl Silinir? Tüm Cihazlar. Telegram’da arkadaş listenizde olmak istemediğiniz insanlarla tanışmanız veya bir süre sonra artık istemediğinize karar vermeniz mümkündür. bir kişiyle daha spesifik iletişim kurmak; ve bu nedenle uygulamayı silmek istiyor. Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, arıyorsanız, bilmeniz gerekenleri açıklayacağız. Tüm cihazlarınızdaki Telegram kişileri nasıl silinir , farklı cihazlarda çok basit ve hızlı bir şekilde yapabileceğiniz bir işlemdir.

Telegram Kişileri Nasıl Silinir?

Herhangi bir nedenle tüm cihazlarınızda Telegram kişilerini nasıl sileceğinizi görmek istiyorsanız, bunun için kullanabileceğiniz farklı cihazlarda kişi listenizi nasıl temizleyeceğinizi açıklayacağız, çünkü olup olmadığınıza bağlı olarak bazı yönler farklıdır. uygulama listesine dahildir. Uygulama otomatik olarak kişileri eklese de, ilgilendiğiniz kişileri burada seçmeniz mümkündür. Bu şekilde, Telegram’da herhangi bir nedenle size yazmak istemeyen kişileri silebilir veya engelleyebilirsiniz.

Bu durumda Android ve iOS mobil cihazlarda Telegram kişilerinin nasıl silineceğini açıklayacağız . Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

Öncelikle Telegram uygulamasına ihtiyacınız olan yerden telefonunuzdan erişmeniz, silmek istediğiniz kişinin konuşmasını açmanız, konuşmanız veya önceki bir konuşma başlatmanız gerekmeyecek . Belirli bir kişiyi aramak için simgeye gidebilirsiniz , ekranın sol üst kısmında üç yatay çizgi belirir.

İçeri girdikten ve ilgili menü göründüğünde, o kişiyi aramaya devam edeceğiniz yer olan Kişiler’e tıklamanız gerekir . O kişiyle zaten bir konuşma yaptıysanız, ona ulaşmanız yeterlidir.

Bu kişiyi seçtikten ve Telegram’dan silmek istediğiniz kişinin konuşmasına girdikten sonra, tek yapmanız gereken kişinin adına veya profil resmine dokunmaktır, böylece o kullanıcının profiline erişebilirsiniz .

Orada telefon numarasını, varsa, takma ad ve biyografi hakkındaki normal bilgileri veya gizli bir sohbete gitmenizi sağlayan tüm bilgileri görebileceksiniz. Bu ekranda olduğunda Düğmeye gerekecektir Üç nokta sağ üst görünür köşesinde ekran ve farklı seçenekler musluk dokunun açılacak yeni menüde Sil temas . Bu şekilde, bu kişi Telegram arkadaş listenizden kaldırılacaktır.


Windows ve MacOS’ta Telegram Kişileri Nasıl Silinir?

Telegram kişilerini mobil cihazınızda nasıl sileceğinizi zaten biliyorsunuz , ister iOS (Apple) ister Android işletim sistemi kullanıyor olun, bilgisayarınızdan Telegram kullanıyorsanız bunu nasıl yapacağınızı açıklayacağız; kişileri sil .

Bu durumda prosedür cep telefonlarına benzer, ancak takip edeceğiniz adımları açıklayacağız.

Bu durumda , öncelikle Telegram’ın masaüstü versiyonu , eğer o kullanıcıyla açık bir görüşme yapmıyorsanız, ilgilendiğiniz kişinin arkadaş listesini silerek konuşmasına girmeden önce onu aramalısınız .

Bu kullanıcıyı bulduktan sonra, o kişinin konuşmasına girmeniz, isminize veya profil resminize dokunmanız gerekecek, bunu pencerenin üst kısmında bulacaksınız, bu da kullanıcı profiline erişmenizi sağlayacaktır.

Kişi bilgilerine isme veya fotoğrafa dokunarak ulaştığınızda , ekranın sağ üst köşesinde bulacağınız üç nokta düğmesine tıklamanız gerekiyor . Bunu yaptığınızda, bir seçim yapmak için birkaç seçenek görünecektir ve kişiyi silmek için bunlara dokunmanız gerekir . Bunu yaptıktan sonra, söz konusu bağlantı mesajlaşma uygulamasından silinecektir.


Web Sürümünde Telegram Kişileri Nasıl Silinir?

Eğer cep telefonu Telegram kullanmayan veya masaüstü sürümünü kullanmak yok, ama sen kullanırsanız Telgraf Web unutma, tarayıcıdan bilmek istiyorsanız, ise, telgraf kişileri silmek nasıl. Ayrıca yapabilirsiniz adımları takip ederek:

Önce tarayıcınızda, ardından oturum açacağınız Telegram Web’de oturum açmanız ve ardından tıklamanız gerekir.Ekranın sol üst köşesinde üç yatay çubuk simgesi göreceksiniz.

Bunu yaptıktan sonra , ikinci ekranda görünen İletişim seçeneğini seçtiğinizde yeni bir menünün nasıl görünmesi gerektiğini göreceksiniz . Orada, bir kişi listesi ve silmek istediğiniz kişinin adını yazabileceğiniz bir arama çubuğu içeren yeni bir pencerenin nasıl açıldığını göreceksiniz. .

Silmek için bir kullanıcı bulduğunuzda, onu tek bir tıklama ile seçmeye devam etmeniz gerekir ve o kişiyle bir konuşma görünecektir. Bu durumda, kullanıcı profilinize doğrudan erişebilmeniz için kişinin adına veya profil resmine dokunmanız gerekecektir .

Silmek için seçenek Vurmalısınız tekrar , farklı seçenekler de dahil olmak görünecektir Sil iletişim kişisel Telegrama silmek için tıklayın mümkün olacak o kişi.

Ayrıca, Telegram hesabınızdan bir kişiyi silmek yerine, bu kişinin bloke olma ihtimalinin yüksek olduğunu unutmayın, bu anlattığımız gibi çok basit ve benzer bir işlemdir. bağlantıyı silmek için sadece kullanıcı profilindeki engelleme seçeneğine tıklamanız gerekir.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu