Sosyal Medya

TikTok Anket Soruları: TikTok’ta Anket Nasıl Oluşturulur?

TikTok, takipçilerinizden etkileşimli yanıtlar almak için bir “evet veya hayır” sorusu göndermenize olanak tanır. Etkileşime girmek videolarınız çok izlenmesine ve takipçi sayınızın artmasında etkili olur. Sosyal medyanın eğlenceli yanlarından biri takipçilerinizle etkileşim kurmaktır ve bunu yapmanın en kolay yollarından biri de anket oluşturmaktır. TikTok’u kullanmaya yeni başlamış veya deneyimli bir kullanıcı olsanız da, anket seçeneğini hemen bulamayabilirsiniz. Peki TikTok Anket Soruları Nasıl Oluşturulur? 

TikTok’ta Anket Nasıl Oluşturulur ?

Anket, takipçilerinize verdiğiniz iki yanıttan birini seçerek yanıtlayabilecekleri bir soru sormanıza olanak tanır. Bu anketler, kullanıcı etkileşimini artırır ve takipçilerinizin içeriğinize nasıl tepki verdiğini ölçmenize olanak tanır. Bu makalemizde aşağıdaki adımları izleyerek sizde TikTok’ta anket oluşturabilirsiniz.

 1. TikTok uygulamasını açın.
 2.  Yeni bir video oluşturmanıza izin veren ekranın alt kısmındaki simgeye tıklayın (mavi ve pembe süslemeli siyah bir dikdörtgende beyaz artı işareti.)
 3. Videonuzu oluşturun veya galerinizden bir tane yükleyin. Kullanmak istediğiniz videoya sahip olduğunuzda, “İleri”ye dokunun.
 4. Düzenleme ekranı açılacaktır. Ekranın en altına gidin ve “Çıkartmalar” simgesine (SOR?) dokunun.
 5. Şimdi, anketinize sormak istediğiniz soruyu yazın. Kullanıcıların seçebilecekleri yanıtları yazarak bunu takip edin. Örneğin, “Evet” veya “Hayır” veya hatta “Bazen” veya “Asla”.
 6. Anketinizden memnun kaldığınızda, ekranın sağ üst köşesindeki “Bitti”yi seçin. Ardından ekranın sağ alt köşesindeki “İleri” seçeneğine dokunun. Şimdi, başlığınızı ve etiketlerinizi videoya ekleyin.
 7. Videonuzu yayınlamak ve TikTok’ta anket yapmak için ekranın sağ alt kısmındaki “Gönder”e tıklayın.

TikTok Anketimin Sonuçlarını Nasıl Görüntüleyebilirim?

Videonuzu bir anket ile TikTok’ta yayınladıktan sonra takipçilerinizin nasıl oy kullandığını görebilirsiniz. Hangi oyların kimler tarafından kullanıldığını nasıl göreceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. TikTok uygulamanızı açın.
 2. Ardından, anketin bulunduğu videoya gidin ve üzerine dokunun.
 3. “Anket Etiketi”ne tıklayın. “Anket Sonuçlarını Görüntüle” seçeneği açılacaktır. Bu seçeneğe dokunun.
 4. Her yanıtın kaç oy aldığını ve her yanıt için kimin oy kullandığını gösteren bir ekran açılacaktır.

➡ TikTok’da En Çok Takipçisi Olan Türkler 2021 ( Her Ay Güncel )

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu