Sosyal Medya

TikTok Rehberi: TikTok’ta Nasıl Fenomen Olunur?

TikTok Rehberi: TikTok’ta Nasıl Fenomen Olunur?. TikTok son dönemlerde yediden yetmişe herkesin kullandığı en popüler uygular arasına girdi. TikTok ülkemizde yaygınlaşmaya ilk başladığı günlerde kalitesiz içerikler üretildiği için eleştirilerin hedefinde kalmıştı kalitesiz içeriklerin her platformlarda olduğunu unutmayalım ama başta belirttiğimiz gibi TikTok‘u  yediden yetmişe herkes kullandığı için kalitesiz içerikler daha fazla. TikTok‘da kalitesiz içeriklerin olmasını avantaj haline getirerek fenomen olma şansınızı diğer platformlara oranla arttırabilirsiniz.

TikTok ‘ta Nasıl Fenomen Olunur?

Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi TikTok’ta da takipçinizin çok olması ve aldığınız beğeniler popüler olmanızı sağlıyor. TikTok algoritması kullanıcılarına ilgi alanlarına ve daha önce beğendiyi videolara göre öneride bulunuyor. Bu algoritma sayesinde videolarınızı hep aynı tarzda çekerek takipçi sayınızı kısa arttırabilirsiniz. Kendinizi yetenekli bulduğunuz alanda video çekerseniz pozitif enerjiniz ve istekli oluşunuz içeriklerinizin daha çok kişi tarafından izlenmesini sağlayacaktır.

 

 • TikTok kullanıcı adınızı oluştururken ilgi çekici basit ve hatırlanabilir bir isim kullanın.
 • Kullanıcı adınıza uygun ilgi çekici bir profil resmi kullanın.
 • Video paylaşımlarınızda etiketleri kullanmaya özen gösterin TikTok’ta diğer sosyal medya platformlarına oranla etiketlerin önemi çok fazladır. Özellikle yüklediğiniz videonun konusuna ve tarzına göre en çok izlenim alan etiketi seçin.
 • Güncel içerikler üretmeye çalışın. Fenomen olmuş kişilerin videolarından ilham alabilirsiniz.
 • Sosyal medya platformlarında istikrarlı olmak büyük takipçi kitlelerine ulaşılmasındaki en etkili unsurdur. Aynı tarzda aynı aralıklarda video üretmeye özen gösterin.
 • Takipçileriniz ile etkileşim halinde olun videolarınıza gelen yorumları yanıt verin eleştirileri gözden geçirin daha güzel içerikler üretebilmeniz için bir fikir edinebilirsiniz.
 • Çevrenizde yüksek takipçisi olan kişilerle video çekebilirsiniz bu yöntem ınstagram ve YouTube’de etkin olarak kullanılan bir yöntemdir.
 • Diğer sosyal medya platformlarında videolarınız paylaşın diğer videolarını görmek için TikTok’a gelip sizi görmek isteyenler olabilir.
 • TikTok’da daha güzel videolar üretebilmek için TikTok özelliklerini kullanın farklı tarzdaki videolarınızı gören izleyenler takipçiniz olabilir.

TikTok ‘ta Nasıl Ağır Çekim Yapılır?

TikTok’da ağır çekim videolarının en çok izlenen ve paylaşılan videolar olduğunu görmüşsünüzdür. Sizde bazı videolarınızda ağır çekim özelliğiniz kullanarak daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları izlerek TikTok’da sizde ağır çekim yapabilirsiniz.

 

 • Videonuzu normal standartlarda çekin.
 • Ekranın sağ alt köşesindeki zamanlayıcı bölümünden zaman efektleri bölümüne tıklayın. Açılan yeni pencereden ağır çekim seçeneğini (0.5x) seçin. Sonrasında videonuz ağır çekim için düzenlenecektir.
 • Ekranın sağ üst köşesindeki yönergeyi (next) takip ederek ilerleyin. Ağır çekim videonuz artık hazır. Yayınlayabilirsiniz.

TikTok ‘ta Nasıl Düet Yapılır?

TikTok’da düet yapmak en popüler içerikler arasındadır. Eğer ünlü biri ile canlı bir düet yapabilirseniz izleyici kitlenizdeki artış çok daha farklı olacaktır. Aşağıdaki adımları izleyerek sizde TikTok’da düet yapabilirsiniz.

 • Önceden paylaşılan ve sizin de beğendiğiniz bir düet videosunu seçin.
 • Video sayfasında “paylaş” seçeneğine tıklayın. Buradan “düet” seçeneğini seçin. Ekran iki kısma ayrılacaktır. Sizin görüntünüz ile açtığınız video yan yana görüntülenecektir.
 • Ardından kırmızı video kayıt düğmesine basın. Tamamladıktan sonra düetinizi paylaşın.

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu