Yaşam

Belogent Krem Ne İçin Kullanılır? Belogent Krem Kullananların Yorumları

Belogent Krem Ne İçin Kullanılır?. Cilt üzerine uygulanan Belogent Krem Ne İşe Yarar? Belogent Krem Sivilce İçin Kullanılır mı? merak edilmekte. Etken maddelerinden biri betametazon olan Belogent Merhem Uyuza İyi Gelir Mi? Belogent Krem 2024 Fiyatı da araştırılmakta. Gelin birlikte Belogent Krem Kullanıcı yorumları ve tüm detayları öğrenelim…

Belogent Krem Ne İçin Kullanılır?

Bir çok cilt hastalığında kullanılan Belogent merhem kortizonlu bir ilaçtır. Sedef, egzama, kızarıklık, kaşıntı, iltihap, kaşıntı ve döküntü ile kendini gösteren dermatit türleri, terleme bozukluğu için kullanılan kortizonlu bir cilt ürünüdür. Aynı zamanda Böcek ısırıkları, uyuz, çizik, sıyrıklar, termal cilt lezyonları ve bebek bezi döküntüsü ile pişikten kaynaklanan cilt rahatsızlıklarını önlemek içinde kullanılmaktadır. Deriye harici sürülerek kullanılır ve ağız yoluyla kesinlikle kullanılmaz. Yeşil-beyaz kutusu ve tüpü vardır.

Belogent hem krem hem de merhem olarak piyasa bulunmaktadır. Krem formu yağlı ciltler içindir merhem formu da kuru ciltler için tasarlanmıştır. Krem formunda olduğu gibi 30 gramlık tüplerde eczanede satılmaktadır. Normal reçeteli kortizonlu bir merhemdir. Normal reçeteli bir kremdir ve reçete edildiği takdir de devlet tarafından bedeli ödenmektedir.

Antibiyotik ve kortikosteroidler kombinasyonundan oluşmaktadır. İçinde kortizon olması özellikle sedef ve egzama için önemli bir artıdır. Cilt sorunları için oldukça başarılı olan bir ilaç diyebiliriz. Bu merhemin ruhsat sahibi Farma-Tek İlaç Sanayi ve Ticaret A.ş’dir. Bu ilacın üreticisi ise Belupo Pharmaceuticals & Cosmetics isimli ilaç firmasıdır ve üretimi de Hırvatistan’da yapılmaktadır.

Etken maddesi betametazon ve gentamisin olan Belogent krem, kombinasyon halinde kortikosteroidler (betametazon) adı verilen ilaç grubuna aittir. Bu krem, sedef hastalığı, egzama, inflamatuar dermatit tedavisinde kullanılan bir kortikosteroiddir. Bu krem genel olarak bakterileri öldüren ve sedef hastalığı, egzama ve dermatite eşlik eden enfeksiyonları ortadan kaldırmak için kullanılır.


👉 Advantan Krem Sivilceye İyi Gelir Mi?

Belogent Merhem Ne İşe Yarar?

 • Sedef hastalığının tedavisinde kullanılır.
 • Enfeksiyon ortaya çıkan cilt hastalıklarını iyi eder.
 • Cilt üzerinde ortaya çıkan iltihabı kurutur.
 • Deri üzerindeki kaşıntı ve kızarıklığı iyileştirir.
 • Mikroorganizmaların sebep olduğu enfeksiyonu iyi eder.
 • Döküntü ile beraber ortaya çıkan dermatit sorunlarını tedavi eder.
 • Terleme bozukluğu durumunu iyi eder.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Belogent Krem Faydaları

Dermatoz, sekonder bakteriyel bir enfeksiyonun eklenmesi veya gelişme olasılığı ile cildin alerjik ve enflamatuar hastalıkları, egzama, atopik dermatit, diffüz atopik dermatit, seboreik dermatit, anal veya genital bölgede kaşıntı, nörodermatit, kontakt dermatit, alerjik dermatit, sedef hastalığı, liken planus, fletoderma ve anogenital kaşıntı gibi cilt rahatsızlıkları için bu krem kullanılır.

Böcek ısırıkları, uyuz, çizik, sıyrıklar, termal cilt lezyonları ve bebek bezi döküntüsü ile pişikten kaynaklanan enfekte dermatit için de bu krem kullanılır. Strepto-stafiloderma, impetigo, sycosis ve ektima gibi vücuttaki çeşitli bölgelerdeki pyoderma hastalıklarının tedavisinde de bu krem etkilidir.

Bu krem, öncelikle terlemenin eşlik ettiği dahil olmak üzere enflamatuar cilt hastalıklarının akut ve subakut aşamalarının tedavisinde kullanılır.

Belogent Krem Mantar Tedavisinde Kullanılır Mı?

Bu krem mantar hastalığı tedavisinde kullanılmaz.

Belogent Krem Antibiyotik Midir?

Bu krem antibiyotik kategorisine girer.

Belogent Krem Akne Tedavisinde Kullanılır Mı?

Bu krem akneler üzerinde etkilidir.

Belogent Krem Emziren Anneler Kullanabilirmi?

Bu kremi, emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kullanmayın.

Belogent Krem Reçetesiz Alınır Mı?

Bu krem reçeteli olarak satın alınabilir.


Belogent Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Akne, perioral dermatit ve rosacea gelişimi mümkün olduğu için, bu krem yüz bölgesinde uzun süre kullanılmamalıdır.
 • İlaçları göz bölgesine ve mukoza zarlarına temas ettirmekten kaçınmalısınız. çünkü bu glokom, katarakt, mantar göz enfeksiyonlarının gelişmesine veya herpes enfeksiyonunun alevlenmesine neden olabilir.
 • Deride mantar enfeksiyonu gelişmesi durumunda, hastaya ek bir antifungal ilaç reçete edilmesi önerilir.
 • Bu krem, bir yaşından büyük çocuklarda kullanılabilir ancak tedavi maksimum dikkatle yapılmalıdır ve mümkün olduğunca kısa olmalıdır.
 • İlacın bandaj ve plastik çocuk bezleri altında kullanılması önerilmez çünkü bu ilacın adsorpsiyonunu arttırır ve yan etki olasılığını artırır.
 • Bu krem hamile kadınlarda kullanılır ancak bu kremin yararının fetusun potansiyel risklerinden daha ağır bastığı durumlarda kullanılması önerilir. Bu gibi durumlarda, ilaç dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır, mümkünse cildin küçük bölgelerine uygulanmalıdır ve uygulama süresi en aza indirilmelidir.
 • Bir bebeği emzirirken, bu krem kullanılabilir ancak sadece çok önemli durumlarda kullanılmalıdır. Bu durumda, emzirmeden önce bu kremi göğüslere uygulamamalısınız.

Belogent Krem Nasıl Kullanılır?

Bu krem mutlaka doktorunuzun talimat verdiği şekilde kullanılmalıdır. Bu krem bakteriyel bir enfeksiyona eşlik eden enflamatuar ve alerjik cilt hastalıklarının tedavisi için kullanılır. Bu kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi sabun ve suyla temizleyin. Ardından etkilenen bölgeye bu kremi ince bir tabaka halinde uygulayın.

Bu krem mutlaka doktorunuzun talimat verdiği şekilde kullanılmalıdır. Bu krem bakteriyel bir enfeksiyona eşlik eden enflamatuar ve alerjik cilt hastalıklarının tedavisi için kullanılır. Bu kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi sabun ve suyla temizleyin. Ardından etkilenen bölgeye bu kremi ince bir tabaka halinde uygulayın.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Belogent Krem Yan Etkileri

Bu krem genel olarak hastalar tarafından olumlu bir şekilde tolere edilir ve yan etkileri genel olarak hafif niteliktedir. Bu kremin en yaygın yan etkiler arasında hiperemi, cildin kaşınması ve yanması, hipopigmentasyon, akne benzeri olaylar, cilt atrofisi, striae, telanjiektazi ve aşırı tüylenme vardır.

Aşırı duyarlılık reaksiyonları ve yan etkiler görürseniz hemen ilacın kullanımını durdurun ve doktorunuza başvurun.

İlacın, özellikle çocuklarda, cildin geniş bölgelerinde, bütünlüğü bozulmuş veya tıkayıcı bir pansuman altında uzun süreli kullanımı ile, gentamisin veya betametazonun artan adsorpsiyonunun neden olduğu yan etkilerin şiddetini artırabilir. Bu tür fenomenlerin gelişiminin son derece nadir olduğuna dikkat edilmelidir ancak Belogent ile tedavinin kesilmesini ve semptomatik tedaviyi gerektirirler.


Belogent Merhem Fiyatı 2024 Ne Kadar?

Belogent merhem eczane satış fiyatı 2024 yılında kremin güncel fiyatı 135.04 TL’dir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Belogent Merhem Kullananların Yorumları

Günümüzde merhemler hakkındaki kullananların yorumları son derece önemlidir. Bundan dolayı da kullanan kişilerden alınmış yorumları okuyarak net kararınızı verebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumu: Merhem formu krem formuna göre daha yağlı bundan dolayı kuru ciltlerde kullanılmalıdır. Egzama ve sedef için en iyi kremlerden biri diyebilirim. İltihaplı yaralar içinde bire bir.

Kullanıcı Yorumu: Müthiş iyi bir antibiyotik kesinlikle çünkü iltihabı hızlıca kuruttu. o yara yüzünden çok sıkıntı çektim ama çok şükür bu merhem şifa oldu.

Kullanıcı Yorumu: Kızarıklık ve kaşıntı gibi alerjik durumlarda birebir. Beni bir böcek ısırmıştı 1 gün boyunca kaşındım en son bu krem sayesinde geçti kaşıntı.

Kullanıcı Yorumu: Doktora reçete ettirdiğinizde büyük kısmı devlet tarafından ödeniyor. Kortizonlu bir antibiyotik birçok sorun için birebir. Ben sedef için çok faydasını gördüm.

Kullanıcı Yorumu: Egzamamı geçirdi uzun bir süre olmadı ama belli bir dönem sonra ise egzama bende tekrar oldu. Bana sanki sorunu tam çözmüyor gibi geldi.

Kullanıcı Yorumu: Kızarıklık, kaşıntı, egzama, iltihap sorunları için kullanılan başarılı bir merhem. Bence kesinlikle evlerde olmalı. Kullanınca 1-2 gün içerisinde etki sağlıyor.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu