Gündem

Trendyol Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

Trendyol Sipariş İptali Nasıl Yapılır?. Trendyol sipariş iptal etme para iadesi. Trendyol dan sipariş verip daha sonra farklı nedenlerden dolayı sipariş etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda nasıl bir yol izleyeceğinizi bu makalemizde tüm detayları ile izlenecek yolları anlatacağız.

Trendyol Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

Trendyol sipariş iptal etme işlemlerini ürünü teslim almadan önce ve aldıktan sonra yapabilirsiniz. Trendyol sipariş iptal etmek için Trendyol mobil uygulamasının cihazlarınızda yüklü olması gerekmektedir.

Trendyol Sipariş İptali yaparken izlenilecek adımlar:

1. trendyol.com ve mobil uygulamalarda yer alan “Hesabım” bölümünden “Siparişlerim’e“ gidin.

2. “Detaylar” butonuna basın ve siparişinizin detaylarını görüntüleyin.

3. “Kolay İade Talebi Oluştur” butonuna basın.

4. İade edilecek ürün ve iade nedeni seçin. Aynı üründen birden fazla satın aldıysanız iade edilecek ürün adedini de seçmeniz gerekir.

5. Kargo seçiminizi yapın.

6. Ekranda çıkan iade kargo kodunu not alın. İade kargo kodunuza “Siparişlerim” sayfasından ve üyelik mail adresinize gönderilen bilgilendirme mesajından da ulaşabilirsiniz.

7. İade edilecek ürünler ile birlikte faturayı tek bir pakete koyun. (Her bir teslimat için iade kodu ayrı ayrı alınmalı ve paketler ayrı ayrı hazırlanarak kargoya verilmelidir.)

• Faturanız yoksa aşağıdaki bilgileri boş bir kağıda yazıp iade paketinin içine koyup iadenizi yapabilirsiniz.

-Ad Soyad:

-Sipariş No:

– İade Nedeni:

8. Paketi iade kargo koduyla birlikte seçtiğiniz kargoya 7 gün içinde teslim edin. Kodu vermeniz yeterlidir, ayrıca bir İade adresi belirtmeniz gerekmez. 7 günü geçirdiğiniz durumda yeniden iade kargo kodu almalısınız.


Trendyol Sipariş İptal Etme Para İadesi

Trendyol sipariş ürün iade şartlarına uygunsa 2-10 iş günü içerisinde iade süreci tamamlanır. – Ürün iade şartlarına uygun değilse adresinize geri gönderilir. İadeniz tamamlanınca üyelik e-mailinize bir bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza Trendyol tarafından ücret iadesi yapılmış demektir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Trendyol Gel Al Noktası Nedir?

👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu