Teknoloji

Trendyol‘da Nasıl Mağaza Açılır? Trendyol’da Satıcı Nasıl Olunur?

Trendyol‘da Nasıl Mağaza Açılır? Trendyol’da Satıcı Nasıl Olunur?. Günümüzde artık E-Ticaret markanızı ve pazarınız geliştirmek ticaretinizi online dünyaya taşıyarak büyük kitlelere ulaşmanın en iyi yolu. Trendyol ülkemizde e-ticaret sektörünün liderlik koltuğunda araştırmalarda her 4 kadından 2’si Tredyol’u haftada bir kez ziyaret ediyor. İnternetten satış yapmak isteyenler için Trendyol’da nasıl mağaza açılacağını, Trendyol’da mağaza açma şartlarını ve Trendyol hakkında tüm detayları ele alacağız.

Trendyol’da Nasıl Mağaza Açılır?

Trendyol’da mağaza açıp satış yapabilmenin ilk şartı şirket olmaktır. Şahıs veya sermaye şirketi olmanız yeterli olacaktır. Başvuru sırasında şahıs şirketlerinin T.C. kimlik numaraları, anonim ve limited şirketlerinin ise vergi kimlik numaraları istenmektedir. Şirketlerin kesinlikle fatura kesebilmeleri şarttır.

Tredyol Satıcı Başvurusu yapmak için; 

  1.  “Trendyol Tedarikçi Başvuru” adresine giderek tedarikçi başvuru formunu doldurup, Trendyol’a göndermelisiniz.
  2. Trendyol başvuru sayfasında sizden; firma bilgilerinizi, iletişim bilgilerinizi ve varsa satış yaptığınız diğer e-ticaret sitelerindeki satıcı sayfalarınız veya web sitenizin adres bilgisini isteyecektir. Web sitesi linkleri bölümünde dilerseniz satış yaptığınız ürünleri gösteren sosyal medya hesaplarının bağlantılarını da paylaşabilirsiniz. Firma bilgileri; şirketin ticaret unvanı, şirket türü, vergi kimlik no (limited veya anonim şirket ise), ticaret sicil no (özel karakter kullanmadan sadece rakamla), satış yapılacak ana kategori ve varsa referans kodudur. İletişim için; iletişime geçilecek kişinin ad-soyad, e-posta, telefon bilgileri istenir. Son olarak kişisel verilerin korunma koşulları dosyasının okunması ve kabul edilmesi gerekir. Başvuruyu tamamla butonuna tıklayarak ilk aşama geçilmiş olur.
  3. Talebiniz Trendyol’a iletildikten sonra “Trendyol Satıcı İş Ortaklığı Başvurunuz Alındı” konu başlıklı bilgilendirme maili size gönderilecektir.
  4.  Trendyol yetkilileri tarafından başvurunuzun değerlendirilmesinden sonra eğer başvurunuzun kabul edilirse, sözleşmek imzalamak üzere bir tanışma toplantısı düzenleniyor.
  5. Başvurunuz kabul edilmediyse, kabul edilmeme sebebiyle ilgili yetkililer sizi bilgilendiriyor.

“Başvurunuz Onaylandı” maili içerisinde, sürecin devamındaki adımlar ve Trendyol satıcı paneline giriş linkiniz verilir.

Linke tıklamanız ve şifrenizi güncellemeniz gerekir.

Böylece partner.trendyol.com hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Panele girdiğinizde ekran sizi, Satıcı Başvuru Sürecim alanında ilerlemeniz için yönlendirecektir.

Başvurunuzun Kabul Edilmesi Halinde İstenilecek Evraklar

– Sözleşmeniz ve firmanıza/size ait bilgi formu: Kategori yetkiliniz ile görüşerek, sözleşmeniz ve bilgi formunuzu eksiksiz bir şekilde hazırlayıp teslimini gerçekleştirmelisiniz.

– Faaliyet belgesi

-Vergi Levhası

– İmza Sirküleri

– Ticaret Sicili Gazetesi

Trendyol Komisyon Oranları Nelerdir?

Trendyol Komisyon Oranlarının Bazıları Şu Şekilde;

Aksesuar/Altın Gümüş : %5
Aksesuar/Mücevher: %30

Spor/Spor Ekipmanları :  %15
Spor/Spor Giyim&Ayakkabı : %20

Çocuk/Anne Bakım : 18
Çocuk/Bebek Bakım : %12

Elektronik/Beyaz Eşya : 10
Elektronik/Cep Telefonu : %6

Ev/Yaşam/Kırtasiye/Ofis Malzemeleri : %20
Ev/Yaşam/Hobi/Eğlence: %17


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu