Burs Başvuruları

TÜZDEV 2021 Burs Başvuruları Başladı

Türkiye Üstün Zekalı Ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı, 2021-2022 eğitim yılında başarılı fakat maddi desteğe ihtiyaç duyan ön lisans, lisans Yüksek lisans ve doktora öğrencilerine karşılıksız burs verecek. 26 Ağustos 2021‘dir.

TÜZDEV Burs Başvuru Şartları 2021

TÜZDE Vakfı’na 2021 yılında ön lisans, lisans Yüksek lisans ve doktora burs başvurusunda bulunabilmek için aşağıdaki şartları taşıyor olmanız gerekmektedir.

  • T.C. Vatandaşı olmak,
  • Maddi desteğe ihtiyacı olmak
  • Başarılı olmak
  • Ön lisans öncesi adayın lise başarı durumu ve not ortalaması dikkate alınır. ÖSYM giriş puanı ile önlisans programına yerleşen ve maddi imkandan daha mahrum başarılı adaylara öncelik tanınır. Ara sınıf öğrencileri için burs, altyıl veya yarıyıl normal eğitim-öğretim programının derslerinden başarısız dersi olmayan ve ağırlıklı not ortalaması; bağıl not sistemine göre yapılan değerlendirmede en az CB, 4 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 2.50, 100 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 70 olup bir üst yıl veya yarıyıla geçiş hakkı kazanan adaya tahsis edilir. Başarı derecesi yüksek olan adaya öncelik tanınır.
  • Ön Lisans düzeyinde 20 yaşından büyük olmamaları şarttı aranır.
  • Lisans düzeyinde 23 yaşından büyük olmamaları şarttı aranır.
  • Tezli yükseklisans düzeyinde 26; doktora düzeyinde 30 yaşından büyük olmamaları şarttı aranır.
  • Üniversitelere bağlı enstitülerde lisansüstü eğitim (tezli yüksek lisans ve doktora) yapan başarılı ve maddî imkânı kısıtlı olan öğrencilere başvurmaları halinde karşılıksız burs verilir. Tezli yükseklisans ve doktora için öğrencinin lisans mezuniyet genel not ortalamasının en az BB/AA, 3.00/4.00 veya 80/100 olması şarttır. Başvuruların değerlendirilmesinde akademik özgeçmiş ve lisansüstü eğitim konusunun ülkemizin kültürel gelişimine ve sanayinin bilimsel ve teknolojik gelişimine katkısı dikkate alınır.
  • Lisansüstü burslarına başvurularda, adaylardan tez danışmanları ya da diğer öğretim üyelerinden talep ederek alacakları, Vakfa hitaben yazılmış bir tavsiye mektubu istenir.

TÜZDEV Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? 

TÜZDEV ön lisans, lisans Yüksek lisans ve doktora karşılıksız burs başvuruları, online olarak gerçekleştirilmektedir.

TÜZDEV online burs başvurusu için TIKLAYINIZ


[ilgiliMakale icerik_id=”25435″]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu