Gündem

Üniversiteler Ne Zaman Açılacak 2023 – Üniversitelerde Uzaktan Eğitim Ne Zaman Başlayacak?

Üniversiteler Ne Zaman Açılacak 2023 – Üniversitelerde Uzaktan Eğitim Ne Zaman Başlayacak? Soruları Üniversite öğrencileri tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. 10 ilimizde yaşanan deprem felaketi sonrası tüm Yükseköğretim kurumları bahar eğitim ve öğretim dönemi açılışı ikinci bir duyuruya kadar ertelendi. Peki, 2023 Üniversiteler ne zaman açılacak? Gelin hep birlikte gelişmeleri öğrenelim.

Üniversiteler Ne Zaman Açılacak 2023

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle üniversitelerde yaza kadar uzaktan eğitime geçileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

”Türkiye genelindeki tüm Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtları yaz sonuna kadar depremzedelere tahsis edilecek. Üniversitelerimizi yaz aylarına kadar tatil ediyoruz, uzaktan eğitime geçiyoruz.”

YÖK üniversitelerin durumu hakkında şu açıklamayı yaptı;

“Kahramanmaraş merkezli deprem afetinin ülke genelindeki etkileri nedeniyle Yükseköğretim Kurulu tarafından 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminin uzaktan öğretim yoluyla tamamlanmasının uygun olduğuna karar verilmiştir.

Uzaktan öğretime ilişkin ayrıntılar, bu kapsamda alınacak tedbirler, tıp, diş hekimliği gibi sağlık programları ile staj ve işyeri eğitimi ve benzeri hususlar ayrıca değerlendirilip önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacaktır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

Bu nedenle 81 ilde üniversitelerde yüz yüze eğitim öğretim olmayacak. Kurumların bir sonraki dönem yüz yüze sürece dönmesi bekleniyor.


Üniversitelerde Uzaktan Eğitim Ne Zaman Başlayacak?

YÖK’ün konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

“Kahramanmaraş merkezli Deprem afetinin ülke genelindeki etkileri nedeniyle Yükseköğretim Kurulu tarafından 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminin uzaktan öğretim yoluyla tamamlanmasının uygun olduğuna karar verilmiştir.

Uzaktan öğretime ilişkin ayrıntılar, bu kapsamda alınacak tedbirler, tıp, diş hekimliği gibi sağlık programları ile staj ve işyeri eğitimi ve benzeri hususlar ayrıca değerlendirilip önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacaktır.”


İlginizi Çekebilir  👇

👉 İkili Eğitim Nedir? İkili Eğitim Sistemi Nasıl Oluyor?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu