Gündem

Ünlü Kahin Baba Vanga’nın 2020 Yılı Kehanetleri

Doğum ismi Vangelia Pandeva Dimitrova olan Baba Vanga, 31 Ocak 1911 tarihinde Makedonya’da dünyaya geldi. Dünyada milyonlarca insan, Baba Vanga’nın paranormal yeteneklerine sahip olduğuna ikna oldu.

Baba Vanga, Osmanlı İmparatorluğu’na bağlı daha sonra, Ustrumca’da (bugünkü Makedonya Cumhuriyet’inde) doğdu. Sağlık komplikasyonlara muzdarip olarak bir prematüre bebek olarak dünyaya geldi. Bu yüzden hayatta kalıp kalmayacağı belli olana kadar, yerel geleneklere göre kendisine isim verilmemiştir. Bebekken ilk bağırdığı zaman, bir ebe sokağa çıktı ve yabancı bir isim verilmesini istedi. Yabancı isim olarak Andromache olması teklif edildi, ancak bu “Yunanca” olduğu için reddedildi. İkinci yabancının önerisi de bir Yunan isim oldu, ama bölgede Bulgarlar tarafından popüler olan: Vangelia (Evangelos’dan) kabul edildi. Vangelia çocukluk yıllarında, mavi gözleri ve sarı saçları ile sıradan bir kızdı. Babası I. Dünya Savaşı sırasında Bulgar Ordusunda, bir İç Makedon Devrimci Örgütü (İMDÖ) aktivisti idi. Vanga uzun bir süre için komşuları bağlı olarak yaşarken, oldukça gençken annesi öldü.

Hayatında bir dönüm noktası bir kasırga (bu iddia o zamanlar meteorolojik kayıtlarda doğrulanmadı) oldu ve Baba Vanga’yı 2 km uzağa fırlattı. Vanga sonradan çok korkmuş bir şekilde bulundu ve gözleri kum ve toz ile kaplıydı, bu yüzden şiddetli ağrıları nedeniyle gözleri açılamadı. Hiçbir iyileştirme çabaları sonuç vermedi. Az bir para ile sadece kısmi bir operasyon yapıldı, bu yüzden tekrar görebilmesi mümkün olmadı.

1925 yılında Vanga, Zemun kentinde körler okuluna götürüldü ve orada üç yıl geçirdi. Bu süre zarfında Braille okuması öğretildi, piyano çalmasının yanı sıra örme, yemek, ve temizlik işleri yaptı. Üvey annesinin ölümünden sonra küçük kardeşlerine bakmak için eve gitmek zorunda kaldı. Ailesi maddi olarak çok zayıftı ve bütün gün çalışmak zorunda kaldı.

Vanga önceki yıllarda oldukça sağlıklıydı, ancak 1939 yılında Plörezi’ye yakalandı. Doktorun görüşüne göre yakında ölecekti. Doktorun onu çok genç yaşta ölmesi ile ilgili yanlış görüşlerine rağmen, gerçekten hızlı ve kabul edilebilir derecede iyileşti.

II. Dünya Savaşı sırasında, Vanga’ya daha fazla inanan insan sayısı ile ziyaret çekti. Ziyaret edenlerin yakınlarının hayatta olup olmadığı hakkında bir ipucu almak umuduyla kendisine geliyorlardı. 8 Nisan 1942 tarihinde Bulgaristan Çar’ı III. Boris’te kendisini ziyaret etti. 10 Mayıs 1942 tarihinde Vanga, Dimitar Gushterov ile evlendi. Kısa bir süre önce evlenen Dimitar ve Vanga, Petrich’e taşındılar. Dimitar sonra Bulgar Ordusuna katıldı ve zamanında Bulgaristan tarafından ilhak edilen Kuzey Yunanistan’a gitmek zorunda kaldı. Kocası 1947 yılında başka bir hastalık olan alkolizm’in içine düştü ve sonunda 1 Nisan 1962 tarihinde öldü.

Baba Vanga 11 Ağustos 1996 tarihinde meme kanserinden hayatını kaybetti. Cenazesine birçok devlet adamı dahil olmak üzere büyük kalabalıklar katıldı. Vanga’nın vasiyetinin yerine getirilmesi için, Petrich’deki evi, müze haline getirilmiş ve 5 Mayıs 2008 tarihinde ziyaretçilerine kapılarını açmıştır.İkinci Dünya Savaşı’nın sonucundan Gandi’nin ölümüne, 11 Eylül saldırılarından Obama’nın ABD Başkanı olacağına kadar pek çok kehanette bulundu.

Dünyanın en ünlü kahinlerinden Baba Vanga’nın 2020 yılı için ileri sürdüğü kehanetler paylaşıldı. Baba Vanga’nın kehanetlerine göre 2020 yılı hem politik hem de doğa olayları konusunda hareketli geçecek.
Baba Vanga’yı hepimiz biliriz. 1911 yılında Bulgaristan’da doğan Baba Vanga, 1996 yılında tam 85 yaşındayken karanlık hayatına gözlerini yummuştur. Hayatının büyük bir bölümünü Bulgaristan sınırları içerisindeki “Kozhuh” dağlarında geçiren Baba Vanga, ileri sürdüğü kehanetlerin gerçekleşmiş olması ve kimi zaman da korkutucu kehanetleriyle ün salmış bir isimdir.

2019 yılı, yavaş yavaş geride kalıyor ve insanlar, umutlarını artık 2020 yılına ertelemiş durumdalar. Ancak insanlar, önümüzdeki yıl neler olabileceğini de daha şimdiden merak ediyorlar. Hal böyle olunca da insanların gözü, Baba Vanga’nın 2020 yılı için öngördüğü kehanetlerin üzerine çevriliyor. İşte şimdi sizlere, Baba Vanga’nın 2020 yılı için kehanetlerinden bahsedeceğiz.

Kahin Baba Vanga’ya göre 2020 yılında neler olacak?

Baba Vanga’nın 2020 yılı ile ilgili kehanetleri arasında en dikkat çekeni, uzak doğu ile ilgili. Baba Vanga, 2020 yılında Çin, Japonya ve hatta Pakistan’ı vurabilecek büyüklükte bir tsunaminin olacağını söylemişti. Umarız bu kehanet gerçek olmaz ancak yaşanacak büyük bir tsunaminin, dünya genelinde ses getirebileceğini bu tsunaminin sonuçlarının çok ağır olabileceğini söylemek mümkün.

2020 yılı için ileri sürülen kehanetlerden bir tanesi de ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili. Baba Vanga’ya göre Donald Trump, 2020 yılında çok ciddi sağlık sorunlarıyla boğuşacak. Hatta Baba Vanga’nın kehanetlerine göre Donald Trump’ın olası rahatsızlığı, duyma kaybına kadar ulaşacak. Ancak Baba Vanga, bu rahatsızlığın nasıl ve neyle sonuçlanacağına dair bir açıklama yapmamış.

Baba Vanga’nın 2020 yılı ile ilgili kehanetleri bunlarla da sınırlı değil. Ünlü kahin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in de 2020 yılında iyi bir dönem geçirmeyeceğini söylüyor. Çünkü kehanetlere göre Putin, 2020 yılında bir suikaste uğrayacak. Üstelik suikasti gerçekleştirecek kişinin, büyük bir ihtimalle Putin’in kendi koruma ekibinden bir kişinin olacağı ifade ediliyor.

Baba Vanga’nın Rusya ile ilgili bir kehaneti daha var. Bu kehanet, Rusya’nın önümüzdeki yıl büyük bir göktaşı kriziyle karşı karşıya kalabileceğini gösteriyor. Ayrıca Baba Vanga’ya göre Avrupa, 2020 yılında büyük bir ekonomik çöküşün içine girecek. Aslına bakacak olursak Baba Vanga’nın Avrupa kehaneti, gerçek olabilecek gibi görünüyor çünkü İngiltere’nin Brexit Anlaşması, Avrupa’yı derinden sarsacak.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu