Oyun

Valorant Nasıl Oynanır? Valorant Nasıl İndirilir?

Valorant Nasıl Oynanır? Valorant Nasıl İndirilir?. Valorant, CS: Go gibi görünüyor iki takımı birbirine düşüren bir nişancı oyunudur. Valorant  beşer kişilik İki takım hakım halince oynanır bir takım saldırı diğer takım savunma rolündedir. İki devrede toplam 25 tur üzerinden oynanan ve 13 tur kazananın zafere ulaştığı maçlar 30 saniyelik satın alma süreciyle başlıyor. Silah, zırh ve yetenek satın aldıktan sonra saldıran taraf “Spike” adı verilen cihazı hedef noktalara yerleştirmeye, savunan taraf buna engel olmaya çalışıyor. Valorant genel oyun yapısıyla Counter-Strike gibi diyebiliriz.

Valorant Nasıl İndirilir?

Valorant’ı indirmek ücretsizdir, oyunu indirmek için:

  1.  Valorant web ve Play Now veya Play Free butonuna tıklayın.
  2. Web tarayıcınız şimdi Yükleyici paketini indirmeye başlayacaktır.
  3. İndirilen dosyaya tıklayın ve tercih ettiğiniz indirme konumunu seçin. Oyunu yüklemek için 8 GB boş alana ihtiyacınız var.
  4. İndirmeniz tamamlandığında oturum açmak ve oynamaya başlamak için bir Riot Games hesabına giriş yapmanız gerekir.

İndirme işleminden sonra, Valorant’ı başlatmak için Masaüstünüzde yeni bir simge görünmelidir. Ayrıca Windows arama çubuğunuzda “Valorant” araması yapabilir ve oyunu başlatabilirsiniz.

Bir Riot Games Kimliği Nasıl Oluşturulur?

  1.  Riot Games resmi web sitenesine giriş yapın.
  2. ‘Hesap Oluştur’u tıklayın ve kayıt sayfasına yönlendirileceksiniz.
  3. E-posta adresinizi girin ve kayda başlamak için Başlat düğmesine tıklayın.
  4. Doğum tarihi, kullanıcı adı ve şifre dahil gerekli bilgileri doldurun.
  5. Kaydınızı onaylayın.

Valorant Nasıl Oynanır?

Daha önce CS: GO oynadıysanız yabancılık hissedeceksiniz. Her iki takımın da beş oyuncusu var ve amaç 13 tur kazanmak. Her tur bombayı etkisiz hale getirmeyi ya da tüm düşman ekibini öldürmeyi amaçlar.

Her turda yalnızca bir canınız var, bu yüzden bunu saymanız gerekir. Maç sırasında değişen hücum turları ve savunma turları vardır. Bir saldırgan olarak göreviniz, Savunanlar sivri uçları durdururken veya etkisiz hale getirirken ekibinizle birlikte Spike’ı yerleştirmek için zorlamaktır. Oyun, karakterlerin haritanın yarısını birkaç saniye içinde geçebildiği Overwatch ve Apex Legends gibi diğer oyunlara kıyasla taktiksel ve yavaş tempolu. CS: GO ajanlarının aksine, yararlanabileceğiniz yetenekler vardır, bu nedenle her bir ajanın kitinden en iyi şekilde yararlanmak için ne yaptığını anladığınızdan emin olun.


👉 Valorant Hassasiyet Ayarları


Valorant’taki Roller

Riot Games’in oyundaki tüm temsilciler için tahsis ettiği dört rol vardır. İşte her sınıfın nasıl oynandığına dair hızlı bir döküm. Bazı ajanların çok yönlü kullanımları nedeniyle birden fazla kategoriye kolayca sığabileceğini unutmayın.


Düellocu

“DPS” sınıfı, turlarda hızlı fragmanlar elde etme yeteneğine sahiptir. Tüm düellocular, hücum yetenekleri ile kendi dövüşlerini sürdürebilirler. Jett, oyundaki en popüler düellocudur ve en iyi profesyonel düellocular onun setinden yararlanır.


Başlatıcı

Başlatıcılar, kavgaları başlatmak ve bir takım savaşı çıktığında takımlara avantaj sağlamak için tasarlanmış yeteneklere sahiptir. Taktik bir avantaj sağlamak için açık siteleri veya bölge rakiplerini kırabilirler. Başlatıcı sınıfını denemek istiyorsanız, Sova alabileceğiniz en iyi Başlatıcılardan biridir.


Sentinel

Nöbetçiler, bölgeleri korumak ve bölgeleri güçlendirmekle ilgilidir. Sage, takım arkadaşlarını canlandırabilen klasik bir destek karakteri olduğu için almak için harika bir nöbetçidir ve ayrıca bölgeleri kapatmak için duvarlar kurabilir.

Kontrolcü: Savaş alanının sorumluluğunu üstlenmek ve dövüşleri dikte etmek istiyorsanız, kontrolcü sınıfı sizin için uygun olabilir. Kontrolörler, alanları dumanla kapatarak ve düşman ekibini rahatsız ederek ekiplerin stratejiler uygulamasına yardımcı olabilir. Onlara karşı strateji geliştirmezseniz başa çıkmak için bir tehdit olabilirler.

Kitlerini daha iyi anlamak için oyun içindeki her temsilcinin kitlerine göz atabilirsiniz.


Valorant’ta Hangi Silahları Seçmeli?

Valorant’ta her durumda işe yarayan “en iyi” silah yoktur. Kişisel oyun tarzınız, hangi silahı seçmeniz gerektiğini belirlemede büyük rol oynar. Phantom ve Vandal, oyundaki en popüler seçeneklerden ikisidir, ancak yan silahlar, smgs, tüfekler, keskin nişancılar, ağır silahlar ve av tüfeği arasından seçim yapabilirsiniz.

Her harita farklıdır ve en sevdiğiniz silahları almak için her zaman krediye sahip olmayabilirsiniz, bu nedenle onlarla rahat olmak için birden fazla silahla pratik yapmak önemlidir. Eğitim sahasına gidebilir ve alışmak için tüm silahları deneyebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 İnternetten Para Kazanmak İçin 30 Fikir ve 12 Site

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu