Bilgi Arşivi

Voleybolcu Maaşları 2024 – Voleybolcular Ne Kadar Kazanıyor?

Voleybolcu Maaşları 2024 – Voleybolcular Ne Kadar Kazanıyor? Voleybolcular hakkından bilgi sahibi olmak isteyenler için Voleybolcu maaşları, Milli Voleybolcu maaşları ne kadar? sorularının yanıtlarını cevaplandırdık. Öncelikle Voleybolcu olabilmek için yerel veya bölgesel bir voleybol takımına girip lisans sahibi olmak gereklidir. Altyapı takımında belirli bir süre oynadıktan sonra profesyonel takıma hatta Milli takıma bile girebilirsiniz. 

Voleybolcular Ne Kadar Kazanıyor?

Alt yapıda lisansa sahip olan oyuncular yetenekleri doğrultusun da profesyonel takımlara teknik heyetin beğenmesi durumunda transfer gerçekleştirebilir. Türkiye’de en üst liglerde oynayabilmek için Galatasaray, Fenerbahçe, Vakıfbank gibi takımlara transfer olmanız gerekmektedir. 

Voleybolcular yıllık olarak takım tarafından belirlenen maaşları alırlar. Maaşlara ek olarak başarı sağlanan durumlarda ekstra prim alırlar. Son yıllarda sosyal medya üzerinden milyonlara ulaşan takipçileriyle voleybolcular  influencerlik  yaparak da ek gelir elde edebiliyor.


Voleybolcu Maaşları 2024

Voleybolcuların maaşları forma giydikleri takıma pozisyona göre değişiklik gösterir bazı durumlarda oyuncunun başarısı ve popülerliği de maaş belirlemede etkendir. Amatör voleybol takımlarında forma giyen oyuncular ortama 10 bin ila 15 bin TL maaş alır.

Galatasaray, Fenerbahçe gibi profesyonel takımlarda forma giyen oyuncular yılda 300 bin ila 500 bin Euro aralığında maaş almaktadırlar. Avrupa liginde bir takıma transfer olduğunuz taktirde alacağınız maaş 1,5 milyon Euro’ya kadar yükselmektedir.

Milli takımda forma giyen Voleybolcular ise takımlarından ve milli takımdan elde ettikleri gelirlerle birlikte senede 750 bin ila 1,5 milyon Euro kazanç sağladığı öne sürülüyor.

Zehra Güneş, Ebrar Karakurt gibi ünlü Voleybolcuların ise yılda 1 milyon Euro kazandığı iddia ediliyor.


Profesyonel Voleybolcu Nasıl Olunur?

Profesyonel voleybolcu olabilmek için öncelikle lisanslı bir oyuncu olunması gerekir. Daha sonra bir voleybol kulübü ile sözleşmenin bulunması o kulübün üyesi olarak maçlarda mücadele verilmesi gerekir. Kulüpte ne kadar çok azimli ve çabalı olunursa büyük Lig’lerde maçlara çıkmak kişinin kendi elindedir.


Voleybolcuda Olması Gereken Özellikler

🏐 Voleybolcu olabilmek için sağlam, esnek vücuda, uzun boya ve kaslara sahip olunmalıdır.
🏐 Voleybol oynamaya engel bir sağlık sorununun olmaması gerekir.
🏐 Antrenmanlarına önem vermeli, aksatmadan yapmalıdır.
🏐 Düzenli olarak spor yapan, sağlığına önem veren disiplinli kişiler olunmalıdır.
🏐 Seyahat yapmaya engel sorunların bulunmaması gerekir.
🏐 Verilecek diyet programlarına düzenli bir şekilde uyulmalıdır.
🏐 Voleybol bir zeka ve takım oyunudur. Zekasını kullanabilen ve arkadaşları ile uyum içinde geçinebilen kişiler olunmalıdır.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu