Teknoloji

WhatsApp’ta Parmak İzi Kilidi Nasıl Açılır?

WhatsApp’ta Parmak İzi Kilidi Nasıl Açılır?. WhatsApp, Android ve iPhone sohbet uygulamaları için düzenli olarak yeni ve kullanışlı özellikler getiriyor. Android’e son eklenen özelliklerden biri, WhatsApp Messenger’a parmak izi kilidi ekleme yeteneğidir. Bu, telefona kaydedilmiş bir parmak iziyle uygulamanın kilidini açmadan WhatsApp sohbetlerine erişemeyeceğiniz anlamına gelir. Elbette bunun çalışması için parmak izi sensörlü bir akıllı telefona ve WhatsApp’ın en son sürümüne ihtiyacınız var. Android için WhatsApp’taki parmak izi kilidi özelliği, kapasitif parmak izi sensörüne sahip telefonlarda ve ekran içi parmak izi sensörüne sahip olanlarda çalışır. Bu yazıda, Android’de WhatsApp’a nasıl parmak izi kilidi ekleneceğini anlatacağız.

WhatsApp’ta Parmak İzi Kilidi Nasıl Açılır?

Devam etmeden önce , Google Play’deki WhatsApp sayfasına giderek WhatsApp sürüm 2.19.221 veya üstünü yüklediğinizden emin olun . Bu yapıldıktan sonra, Android’de WhatsApp sohbetlerinizi parmak izi kimlik doğrulaması ile güvenceye almak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

1. WhatsApp’ı açın > sağ üstteki dikey üç nokta simgesine dokunun ve Ayarlar’a gidin .
2. Hesap > Gizlilik > Parmak İzi Kilidi’ne gidin .
3. Sonraki ekranda, Parmak İzi ile Kilidi Aç’ı açın .
4. Ek olarak, WhatsApp’ın kilidini açmak için parmak izinizi kullanmanız gereken süreyi de ayarlayabilirsiniz. Hemen , Bir dakika sonra veya 30 dakika sonra olarak ayarlanabilir .
5. Ayrıca, mesaj içeriğini ve göndereni bildirimlerde göstermek isteyip istemediğinizi de seçebilirsiniz.

Artık WhatsApp’ı her açtığınızda, ayarladığınız otomatik kilit süresine bağlı olarak, uygulamanın kilidini açmak için parmak izinizi uygulamanız gerekecek. Android akıllı telefonunuzda WhatsApp parmak izi kilidini bu şekilde ayarlayabilirsiniz.

Android gibi WhatsApp da iPhone’da biyometrik kilit özelliğine izin veriyor. Face ID’yi destekleyen iPhone modelleri bu sohbet mesajlarını güvence altına almak için yüz tanımayı kullanabilirken, Touch ID’ye sahip iPhone modelleri parmak izi kilidini kullanabilir. Biyometrik kimlik doğrulama, WhatsApp Ayarları > Hesap > Gizlilik > Ekran kilidi seçeneğine giderek etkinleştirebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Whatsapp Grup İsimleri 

👉 En Güzel Whatsapp Profil Resimleri 

👉 En Anlamlı Whatsapp Durum Sözleri 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu