Teknoloji

Word’ü Ücretsiz Olarak PDF’ye Dönüştürme

Word’ü Ücretsiz Olarak PDF’ye Dönüştürme. PDF, hükümet bildirilerinden e-kitaplara kadar en popüler dosya biçimlerinden biridir. PDF’yi Word’e nasıl dönüştüreceğinizi zaten gösterdik ve şimdi size Word’ü PDF’ye nasıl dönüştüreceğinizi göstereceğiz. Word’den PDF’ye dönüştürme nispeten kolay bir dönüşümdür çünkü gerçekten çok basit Word’den PDF’ye dönüştürücüler mevcuttur. Herhangi bir uygulama yüklemeden Word’ü ücretsiz olarak PDF’ye dönüştürebilirsiniz.

Word PDF’ye Nasıl Dönüştürülür?

Göstereceğimiz ilk yöntem, cihazınıza herhangi bir uygulama yüklemenizi gerektirmez. Akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar gibi tüm cihazlarda çalışır. Aşağıdaki adımları izleyerek Word dosyasını PDF dosyasına dönüştürebilirsiniz.

 1. Www.hipdf.com web sitesini ziyaret edin.
 2. Web sitesi yüklendikten sonra, üstteki Word’den PDF’ye yazan üçüncü seçeneğe tıklayın .
 3. Bundan sonra, Dosya Seç’i tıklayın > telefonunuzun veya bilgisayarınızın yerel deposundan Word belgesini seçin ve açın .
 4. Belgeyi yükleyin, ve dönüştür seçeneğini tıklayın > işlem bitince dosyanızı indirin .
 5. Bu kadar. Word belgeniz şimdi bir PDF dosyasına dönüştürülecek.

Word’ü çevrimdışı olarak PDF’ye dönüştürmek istiyorsanız, bunu iOS ve macOS için bir Word alternatifi olan Apple’ın Pages uygulamasıyla yapabilirsiniz. Sayfalar aracılığıyla Word’ü PDF’ye nasıl dönüştüreceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. Word belgesini bulun ve  Sayfaları açın.
 2. Belge yüklendikten sonra Pages for Mac’te Dosya > Dışa Aktar > PDF’ye tıklayın .
 3. Mac için Sayfalar günü, bir menü, ekrana getirecek şekilde kaliteyi ayarlayacaktır En iyi ve tıklayın İleri .
 4. Şimdi dosya adını girmeniz ve kaydetme konumunu düzenlemeniz istenecek . Tamamlandığında, Dışa Aktar’a basın . Bunu yaptıktan sonra, şimdi bir Word belgesini Mac’te bir PDF dosyasına başarıyla dönüştürdünüz.
 5. İOS için Pages’da belgeyi açın, sağ üstteki üç nokta simgesine > Dışa Aktar > PDF’ye dokunun . Paylaşım sayfası şimdi açılacak ve bunu Dosyalar uygulaması aracılığıyla kaydedebilir, diğer uygulamalara kopyalayabilir veya başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Bu bizi Word’ü PDF’ye dönüştürmeyi önereceğimiz son yönteme getiriyor. Bu yöntem, Windows 10 makineye sahip olanlar ve Word belgelerini PDF’lere dönüştürmek isteyenler içindir. Basitçe şu adımları izleyin.

 1. Windows 10 bilgisayarınızda Word belgesini bulun ve Microsoft Word’de açın .
 2. Belge yüklendikten sonra, Dosya > Farklı Kaydet’e tıklayın > dosya adını düzenleyin . Bunun altında tıkladığınızda, bir açılır menü göreceksiniz> PDF’yi seçin .
 3. Tamamlandığında, Kaydet’e basın ve Word dosyanız artık bilgisayarınıza bir PDF olarak indirilecektir.

Bu yöntemleri izleyerek, artık Word belgelerini kolayca PDF dosyalarına dönüştürebilirsiniz.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu