Sosyal Medya

Yanlış Kullandığımız 15 Emoji

Yanlış Kullandığımız 15 Emoji. Bu emojiyi doğru kullandığınızdan emin misiniz? Muhtemelen en azından bir yanlışın var. Ancak, dürüst olalım, ciddi şekilde yorumlanması zor olabilir. Bazen başka bir şey için tasarlandıklarında bir şey ifade ettiklerini düşünüyoruz. İnsanlara doğru olanı mesaj atmazsanız utanç verici olabilir. Emojilerin ne anlama geldiğini bilmek tam olarak zor bir bilim değildir, ancak Unicode onları oluştururken belirli tanımlar belirler.

1- Üzgün ​​Ama Rahatlatıcı Yüz

Küçük boyutu nedeniyle, bunu ağlayan bir kişi ile karıştırmak kolaydır, ancak gerçekten endişe ve stresi sembolize eder.


2- Yaka Kartı

Birçok insan bunun ateşi temsil eden bir emoji olduğunu düşünüyor ve nedenini görmek kolay. İster inanın ister inanmayın, bu sadece bir isim rozeti.


3- Sarılma Yüz

Bunun “Jazz Hands” olduğunu tamamen düşündün, değil mi? Öyle değil. Sadece sarılmak isteyen bir emoji.


4- Yiyeceklerin Tadını Çıkarmak

Dil dışarı çıkarken, bazıları bunun şaka bir emoji olduğunu düşünüyor. Aslında yemeklerin tadını çıkarmak veya tadını çıkarmak için bir emoji.


5- Yorgun Kedi Yüzü

Bu bir şeyden tamamen korkmuş görünüyor, bu yüzden insanlar yanlışlıkla bu duyguyu sembolize etmek için kullanıyorlar. Unicode’a göre, aslında sadece “Yorgun bir Kedi Yüzü”.


6- Elleri Kaldırma

Başarıyı kutlamak için kullanılır.


8- Sessiz Yüz

Bu emoji “sürpriz” anlamına gelebilir, ama gerçekten sessiz bir yüz.


9- İki Kişilik Tavşan

Çoğu insan bu emojiyi arkadaşlığı veya parti yapmak istemek için kullanır. Bilmedikleri şey, bu emojinin bir Playboy tavşanının Japon versiyonu olduğu.


10- Tamam El Hareketli Kadın

Bazı insanlar bunu bir yoga veya balerin pozuyla karıştırır, ancak Unicode bunun bir kadının “tamam” diye işaret ettiği konusunda ısrar eder. Ancak bunu gerçek hayatta gerçekte yapan birinin hayal etmek zor.


11- Öpüşen Yüz

Hayır, bu emoji ıslık çalmıyor, sadece gözleri açıkken garip bir şekilde öpüyor.


12- Katlanmış Eller


13- Uykulu Yüz

Bu, birinin burnundan çıkan bir sümük balonu var gibi görünüyor, ancak aslında uykulu olduğu anlamına geliyor.


14- Yorgun Yüz

Bu genellikle sızlanma veya hayal kırıklığını göstermek için kullanılır. Ayrıca Weary Face’e benziyor. Ancak, Unicode buna “Yorgun Yüz” diyor ve birinin bitkin olduğu anlamına geliyor.


15- Şaşkın Yüz

Bunu ölü olduğunu belirtmek için kullanıyorsanız, kesinlikle yanlış kullanıyorsunuz. Unicode buna “Baş Döndürücü Yüz” diyor ve hasta ya da şaşkın olduğunu belirtmesi gerekiyor. Ayrıca sık sık “Şaşırmış Yüz” ile karıştırılır.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu