Kimdir

Yavuz Yörükoğlu Kimdir, Kaç Yaşında? Yavuz Yörükoğlu Hayatı ve Biyografisi

Yavuz Yörükoğlu Kimdir, Kaç Yaşında?. Son günlerde sürekli Tv ekranlarında gördüğümüz Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu Hangi Hastanede Görev Yapıyor? Kalp-Damar Cerrahisi alanında uzmanlaşan Yavuz Yörükoğlu Diyeti Nasıl Yapılır? En çok merak edilenlerden biri de Yavuz Yörükoğlu Örnek Menüsü. Peki Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu Muayene Ücreti Ne Kadar? Gelin birlikte tüm detayları öğrenelim…

Yavuz Yörükoğlu Kimdir?

1955 yılında Ankara’da doğan Yavuz Yörükoğlu‘nun babası Türkiye’nin ünlü bilim adamlarından çocuk Psikiyatristi Prof. Dr Atalay Yörükoğlu’dur. Eğitim yaşamına Amerika Birleşik Devletlerinde başlayan Yörükoğlu, ortaokul ve liseyi TED Ankara Koleji’nde tamamladı.

Tıp eğitimini İstanbul Tıp Fakültesi’nde aldı. Uzmanlık eğitimini ise Hacettepe Tıp Fakültesi, Göğüs ve Kalp-Damar Cerrahisi Anabilim Dalında tamamladı. İhtisas sonrasında British Council Bursu ile gittiği İngiltere’de 1 yıl süreyle Cambridge Üniversitesi, Papworth Hastanesi’nde ve 2 yıl süreyle Londra St. Thomas’ Hastanesi’nde deneyim kazandı.

Yurda dönüşünde zorunlu hizmet için başladığı SSK Ankara Eğitim Hastanesi’nde Şef muavini , sonrada SSK İhtisas Hastanesi’nde Başhekim olarak görev aldı. 1997-1998 yılları arasında A.B.D Alabama Üniversitesi’nde 1 yıl süreyle misafir öğretim üyeliği yaptı. Yurda dönüşünde özel sektörde serbest hekimlik yaptı. 2006 yılından beri Ankara Ufuk Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Kalp-Damar Cerrahisi Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

İhtisas ve özel ilgi alanları :

 • Koroner Bypass Ameliyatları
 • Kalp Kapak Ameliyatları
 • Kalp Yetmezliği Tedavisi ve Cerrahisi
 • Assist Cihazları
 • Varis Cerrahisi ve Lazer Skleroterapi
 • Tamamlayıcı Tıp ( Complementary Medicine )

👉 Esra Toptaş Kimdir, Nerelidir?


Yavuz Yörükoğlu Diyeti Nasıl Yapılır?

Profesör Doktor Yavuz Yörükoğlu, sağlıklı olmak ve kilo vermek için uzun süre aç kalınmasını önerdi. 30 günlük bir program hazırlayan Doktor Yörükoğlu, 1 ayda 7 ila 10 arasında kilo verme garantisi verdi.

Klasik zayıflama diyetleri işe yaramıyor ki bilileri sürekli yenilerini yazıyor. Bugünden itibaren 30 günlük bir programa başlıyoruz. Aslında benim programım diyet değil bilimsel verilere dayanarak metabolizmayı normalleştirme, iyileştirme programı.

Kilo kaybı kendiliğinden geliyor. 30 günün sonunda size vaat ettiklerim şunlar:

 • 7-10 kilo vereceksiniz.
 • Enerjiniz artacak.
 • Şeker ve kolesterolünüz yüzde 10-20 oranında düşecek.
 • Tansiyonunuz varsa şiddeti ve ilaç ihtiyacı azalacak.
 • Cinsel performansınız arttığını fark edeceksiniz.
 • Kalp damar hastalıktan ve kanser riskiniz yüzde 50 azalacak.
 • Daha sağlıklı, genç ve güzel görüneceksiniz.
 • Yaşlanma sürecinizi yavaşlatacaksınız.

Bu programı uygulamak hayatınızda yaptığınız en karlı yatırım olacak. Şimdi ezberlerinizi unutun ve bu yazı dizisinin sıkı takipçisi olun.


Metabolizmamızı Nasıl Düzelir?

İster zayıf ister kilolu olalım yıllar içinae vücudumuzda bazı hasarlar gelişiyor. Sokaktan 100 kişi çevirseniz 50’sinde ya insulın direnci ya şeker ya da kalp hastalıktannın başlangıcını bulursunuz. Bu hastalıkların yüzde 90’ı, metabolizmamızla ilgili. Metabolizmamız da beslenme ve yaşam tarzımızla ilgili.

’30 günde 10 yıl’programıyla metabolizmamızı düzelteceğiz, Bu süreç 3 aşamadan oluşuyor.

1)Doğru beslenme

2) Oruç(Uzun Açlık)

3) Egzersiz

o Azar azar yediğiniz zaman kanımız da gözünüz da doymaz! Sürekli yemek yemeyi düşünürsünüz. Bu da ciddi bir psikolojik strese sebep olur.

o Sık sık yemek, kanda insülin salgılanmasına yol açar. Kanda sürekli azar azar insülin hormonu salgılanması bir süre sonra hücrelerin buna alışması ve duyarlılığını kaybetmesine yol açar. Sonuçta şeker hastalığı ve ona bağlı kalp damar hastalıktarı ortaya çıkar. Günde 2 öğün yemek yemek yeter de artar!

“Oruç tutun”

Bütün dinlerde oruç var. Hatta dinler öncesinde dahi orucun faydalanndan bahsedilmiş, burada tabii dinsel anlamda oruç tutmaktan söz etmiyoruz. Oruçtan kastım uzun süreli açlık.

Bilimsel araştırmalara göre; uzun süreli açlık yararlı etkisini şöyle gösteriyor: Hücrelerimizin içinde ‘lizozomlar denilen birtakım yapılar var. Bunlar hücrelerin çöpçüleri. Hücre içindeki eskimiş proteinleri yiyip temizliyorlar Buna otofaji’ deniyor. İşte açlık durumunda otofaji mekanizması çalışıyor ve vücutta bahar temizliği başlıyor. Şekeriniz düşüyor, insülin temizleniyor.

“16 saat aç kalın”

Otofajinin gerçekleşmesi için 16 saat açlık gerekiyor. Yemek yiyebileceğiniz 8 saatlik bir beslenme penceresi var. Bu pencerede en basit planlama şöyle:

Akşam 8’den sonra yemek yemeyin. Ertesi gün saat 12’de yemeğinizi yiyin. Diyebilirsiniz ki, “Ben en son yemeğimi akşam 5’te yerim, ilk öğünü de sabah 9’da yapanm. Bu da olur. Önemli olan 16 saat aç kalarak otofajiyi harekete geçirmek. Şekerinizin düşmesine müsaade etmek, insülinin
temizlenmesini sağlamak.

Tıbbi diyabet hastalarında şeker metabolizması tamamen bozulduğu için bu programı uygulamamalıdır. Bu program çocuklara da uygun değildir.


Twitter 👉 Yavuz Yörükoğlu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu