Kimdir

Vahit Kirişçi Kimdir, Nerelidir? Vahit Kirişçi Hayatı ve Biyografisi

Resmi Gazete’ de yayımlanan atama kararına göre Tarım ve Orman Bakanlığı‘na atanan Vahit Kirişçi Kimdir? Ataması gerçekleşen Vahit Kirişçi Kaç Yaşında. Yeni Tarım ve Orman Bakanı olan Vahit Kirişçi Aslen Nereli? Kahramanmaraş’ lı olan Vahit Kirişçi Hayatı ve Biyografisi merak edilmekte. İşte Vahit Kirişçi hakkında tüm merak edilenler…

Vahit Kirişci, (d. 4 Aralık 1960, Kahramanmaraş, Türkiye), Türk siyasetçi. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek lisansını Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde, doktorasını İngiltere Cranfield Üniversitesi’nde tamamladı. Tarım ve Köy işleri Bakanlığı’nda teknik eleman olarak çalıştı.

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak ders verdi. 1995’te doçent, 2001′de profesör oldu. 16’sı yabancı dilde olmak üzere, toplam 55 adet makale, kitap, komisyon raporu ve bildiri türünde yayın yaptı. Birçok sivil toplum kuruluşunda yönetici olarak görev üstlendi.

22.ve 23.Dönem Adana Milletvekillidir. 22. Dönem’ de Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Üyeliği ve Başkanvekilliği, TBMM Tarım, Orman ve Köy işleri Komisyonu Başkanlığı yaptı. 23. Dönem’ de aynı Komisyon’un Başkanlığına yeniden seçildi. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Resmi Gazete’ de yayımlanan karara göre Tarım ve Orman Bakanlığına Vahit Kirişçi atandı. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Görevden af talebi kabul edilen Bekir Pakdemirli’den boşalan Tarım ve Orman Bakanlığına Vahit Kirişçi Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104’üncü ve 106’ncı maddeleri gereğince atanmıştır” ifadelerine yer verildi.


Twitter 👉 Vahit Kirişçi

👉 Hakan Güneş Kimdir, Nerelidir? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu